Hráči z Cerekvice tak přetahovanou v popředí tabulky opět naklonili na svoji stranu. Tím spíše, že jim na dálku pomohli sousedé z Morašic, kteří obrali o bod Jablonné. Poličská rezerva si přivezla překvapivé body z Králík. Teoretickou naději na záchranu oživili sebraničtí fotbalisté, kteří se po delší době dočkali vítězství. Skončila úspěšná série Dlouhé Loučky a Kamenná Horka předvedla, že lze uspět, i když tým hraje po celých devadesát minut v deseti lidech.

Cerekvice – Ústí B 3:1

Na zápas bylo zvědovo početné publikum a to se dočkalo prvního gólu v 9. minutě, když po rohu Lorence a hlavičce Vostrčila dorážel zblízka Šeda. Hosté předvedli svoje herní kvality ve 25. minutě, kdy se po pěkné akci středem hřiště ocitl před Kusým osamocený Tomášek a zakončil přesně – 1:1. Po změně stran trefilo Ústí tyčku, což však byla pobídka pro domácí, aby přidali na aktivitě. Hlavičku Vostrčila ještě vytáhl gólman Truhlář, ale v 57. minutě po rohu Brychty vrátil Slavoji vedení důrazný Schauer. Jen o dvě minuty později stačil brankář dělovku Lorence pouze vyrazit a dobíhající Vostrčil míč v klidu uklidil do sítě – 3:1. Čtvrtý zásah měl ještě na noze Lorenc, jenž nasměroval trestný kop do břevna. Hosté se na odpověď nezmohli a do statistiky se zapsal jenom Kaláb, který za oplácení viděl červenou kartu.

Fakta - branky: R. Šeda, Schauer, Vostrčil – Tomášek. Rozhodčí: Jačisko. ČK: 0:1. Poločas: 1:1. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Bureš, Jandera, Pachta, O. Jetmar, Růžek, R. Pražák, Vostrčil, R. Šeda, Lorenc, Schauer (Brychta, Uher, F. Pražák, V. Jetmar, Oliva).

Jablonné – Morašice 0:0 (PK 4:2)

Na hřišti nebylo znát, že hraje postupový kandidát proti poslednímu. Pokud byl někdo blíže k vítězství, byli to hosté, kteří sázeli na brejky a nebýt domácího gólmana, který je likvidoval daleko mimo svoje vápno, byl by jim určitě některý vyšel. Rozhodnout mohl střídající Kuta, odražený míč však poslal těsně mimo. Penalty zvládli lépe domácí, bod si však Morašičtí v každém případě zasloužili a nechybělo zase tak mnoho, aby u favorita získali i více.

Fakta - rozhodčí: Sita. Poločas: 0:0. Morašice: J. Lněnička – Skala, Chmelík, V. Štancl, Škoda, Válek, Klement, Novák, Tměj, Pitra, Zerzán (R. Lněnička, Vomáčka, Kuta, Kopecký).

FC Jiskra 2008 – Polička B 0:1

Situace poličského béčka není růžová. Z různých důvodů mu chybělo pět hráčů a museli vypomoci dorostenci. Předpokladem k úspěchu byl opět výborný výkon brankáře Dittricha a nestárnoucího F. Švece, jenž proměnil rozhodující penaltu. Domácí měli zkraje dvě čisté šance, které zmařil Dittrich, potom zahrozili z brejku Dobiáš a Kysilko. Po změně stran byli více na míči domácí, ale jen po vápno. V 78. minutě jim unikl Dobiáš, byl faulován a F. Švec nezaváhal. Nato rezerva přežila ještě dvě gólovky soupeře a mohla se radovat z důležitých tří bodů.

Fakta - branka: F. Švec (PK). Rozhodčí: F. Bednář. Poločas: 0:0. Polička B: J. Dittrich st. – Sláma, Pavlík, F. Švec, P. Scheib, Bureš, Kysilko, Vondra, Findejs, Andrle, Dobiáš (Valíček).

Kamenná Horka – Čistá 0:0 (PK 7:6)

Horka vinou trestů a dalších absencí nedala dohromady ani celou jedenáctku a zápas odehrála v deseti. I proto byli hosté od začátku aktivnější, ale do zakončení se příliš nedostávali a jejich pokusy buď míjely branku, nebo si s nimi snadno poradil Hasenöhrl. Ten po přestávce vychytal rovněž slibné šance Pavláka a Čapka. Nejčistší příležitost ale měla Horka, konkrétně se v ní zjevil v 66. minutě Chaloupka, jenže vypálil nepřesně. Domácí přežili v závěru narůstající nápor soupeře a derby došlo do penalt, které se řádně protáhly. Hrdinou se nakonec stal Hasenöhrl, který v desáté sérii penaltu chytil a potom sám rozhodující proměnil.

Falta - rozhodčí: Felkl. Poločas: 0:0. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Svoboda, Mach, Nekvinda, Dokoupil, Jiroušek, Nedoma, Chaloupka, Richter, Bubela. Čistá: Boštík – Hájek, Švec, Rožek, Kadidlo, Klusoň, Padělek, Severa, Čapek, Nepraš, Pavlák (Frank).

Sebranice – Řetová 3:1

Do vedení se domácí dostali v 8. minutě, když po vydařeném sólovém úniku překonal gólmana Hůlku chytrou střelou k tyči Mitáš. Po necelé půlhodině hry zvyšoval na 2:0 Horníček. O pár minut později mohl přidat třetí gól do sítě hostů Červ, ovšem v pěkné šanci těsně minul pravou tyč. Trest přišel vzápětí, když si dobrý centr stáhl na šestnáctce Müller a Tmejovi v brance nedal naději – 2:1. Ve druhém poločase se mnoho šancí neurodilo a i fotbal lehce ztratil na kvalitě. Ke konci se diváci přece jenom ještě dočkali jednoho gólu, jehož autorem byl Červ, jenž si naběhl na centrovaný míč z rohu a bezpečně ho hlavou uklidil do sítě – 3:1.

Fakta - branky: Mitáš, J. Horníček, Červ – Müller. Rozhodčí: Štěpánek. Poločas: 2:1. Sebranice: Tmej – Klusoň, T. Patočka, Chadima, Kunhart, V. Jílek, Prokůpek, J. Horníček, Kučera, Červ, Mitáš (Jiráň).

Libchavy – Dlouhá Loučka 5:2

Konečný stav vůbec neodpovídal obrazu hru v utkání, protože ten byl vcelku vyrovnaný. Hostujícímu týmu se vůbec nevydařil vstup do zápasu, neboť po dvaceti minutách prohrával 0:3, ale z rychle inkasovaných gólů se dokázal vzpamatovat a během krátké chvíle snížili Křivánek a Marván na rozdíl jediné branky. Krátce po přestávce se domácím povedlo znovu odskočit, jinak se druhá půle nesla ve znamení řady šancí Loučky, ovšem proměnit byť jen jedinou bylo nad síly hostujících hráčů. A tak se těsně před koncem ještě prosadil libchavský kanonýr Váně a definitivně tím rozhodl o osudu tohoto utkání.

Fakta - branky: Louda, Lajza, Ďuriš, Váně, Lžíčař – Marván, Křivánek. Rozhodčí: Klír. Poločas: 3:2. Dlouhá Loučka: Rek – Křivánek, Neumann, Charvát, Kolísek, Marván, Kolář, Faltus, Henčl, P. Chromý, Novotný (Gregor, Hank).

Další výsledek I. B třídy skupiny B:

Lanškroun B – Verměřovice 2:1 (1:0). Branky: Moravec, Mizerák – Sklenář.

Pořadí: 1. Cerekvice nad  Loučnou (44), 2. Jablonné nad Orlicí (44), 3. Ústí nad Orlicí B (43), 4. Libchavy (41), 5. Verměřovice (37), 6. Kamenná Horka (37), 7. Lanškroun B (34), 8. Čistá (34), 9. FC Jiskra 2008 (32), 10. Dlouhá Loučka (32), 11. Polička B (32), 12. Řetová (29), 13. Sebranice (24), 14. Morašice (20).