Dvakrát rozhodovaly penalty a další zklamání uchystala svým fanouškům Cerekvice, která v 90. minutě vedla 3:2, přesto prohrála. Tento zápas ovšem bude mít dohru. Parádní zápas odehrála poličská rezerva, když doma smetla doposud vedoucí Libchavy pěti góly.

SKUPINA A

Cerekvice – Nasavrky 3:4

Dlouho se všechno vyvíjelo ve prospěch domácích, když do poločasu získali dvoubrankový náskok. Ten je ale možná až příliš ukolébal, hosté po pauze ožili a dvěma brankami vyrovnali. V 87. minutě strhl vedení zpět na cerekvickou stranu Lebeda, ale místo toho, aby zápas v poklidu dohrávali, předvedli domácí neuvěřitelný kolaps a v samotném závěru nepochopitelně dvakrát inkasovali! Hosté tak přišli zázrakem ke třem bodům, duel se však bude ještě řešit u „zeleného stolu", neboť se po skončení utkání ukázalo, že hostující družstvo uvedlo zřejmě omylem do zápisu jiného brankáře než toho, jenž skutečně nastoupil do hry.

Branky: vlastní, R. Pražák, Lebeda – Michek 2 (1 x PK), Soudek, Čechlovský. Rozhodčí: Klír. Poločas: 2:0. Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Kříž, M. Šeda, Oliva, Růžek, Hovorka, R. Pražák, Lorenc, Brychta (68. R. Šeda), P. Malý (73. Uher), Lebeda (87. Kysilka).

Starý Mateřov – Rohovládova Bělá 2:1 (0:1). Branky: Žďára, Fenyk – Starý. Hlinsko B – Proseč 1:9 (1:4). Branky: Bidmon – Menc 3 (1 z pen.), Jar. Marek 2, M. Marek 2, Hromádka, Koutný. Chroustovice – Choltice 1:3 (0:1). Branky: Demeter – Kohoutek, Augustin, Kratochvíl. Dobříkov – Sezemice 5:0 (2:0). Branky: Klapal 3 (1 z pen.), Vaněk, Ševčík z pen. Sruby – Stolany 0:2 (0:0). Branky: Bakeš, Chmelík. Horní Ředice – Řečany 3:2 (0:0). Branky: Černý, Valenta, Kopa – Hostinský, Bank.

1. Dobříkov (27), 2. Proseč (23), 3. Rohovládova Bělá (19), 4. Starý Mateřov (19), 5. Horní Ředice (18), 6. Stolany (14), 7. Sezemice (14), 8. Choltice (13), 9. Sruby (13), 10. Řečany (13), 11. Nasavrky (12), 12. Cerekvice (11), 13. Hlinsko B (6), 14. Chroustovice (5).

SKUPINA B

Kamenná Horka – Kunčina 0:1

Jeden z klíčových momentů se odehrál ve 3. minutě, kdy Jiroušek napálil břevno Hutirovy svatyně. Potom se hrál vcelku vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí. Po pauze mohli jít domácí do vedení po obloučku Nekvindy, který hosté odvrátili z brankové čáry. Na druhé straně ve slibné pozici překopl Hlubinka. Remízový duel se rozhodl v 83. minutě, kdy Horka v ofenzivní snaze zapomněla dostatečně zajistit defenzivu a pak stačilo jedno podklouznutí, aby se Tlustoš řítil od půlky hřiště sám na Vraspíra a nezaváhal – 0:1. Zoufalý závěrečný nápor domácích už k vyrovnání nevedl.

Branka: Tlustoš. Rozhodčí: Halva. Poločas: 0:0. Kamenná Horka: Vraspír – Bednář, Mach, Svoboda (8. Dokoupil, 76. Letocha), Nekvinda, Bulva, Jiroušek, Čapek, Škáva, Juřík, Bubela. Kunčina: Hutira – Zeman, Eliáš, O. Brychta (58. Richter), Pagáč, T. Brychta. J. Spálenský, Tlustoš, (86. Šejnoha), Hlubinka, Šír (88. Krepl), Šmehlík.

Dlouhá Loučka – Jablonné 2:2 (PK 6:7)

Po několika nevyužitých vyložených šancích na obou stranách šli do vedení hosté Benešem po špatně zahraném ofsajd systému. Domácí do přestávky Marvánem srovnali a v nástupu do druhé půle Neumann otočil skóre. Poslední slovo však znovu měli hosté a ze závaru v šestnáctce podruhé dotáhli na 2:2. V rozstřelu poté měli více štěstí a Loučce zůstal pouze bod.

Branky: Marván, Neumann – Beneš, Filip. Rozhodčí: Krajčí. Poločas: 1:1. Dlouhá Loučka: Pokorný – Jochec (81. Bouček), Neumann (87. T. Ruml), Kolísek, Blecha, Šmíd, Marván, J. Kolář, Křivánek, Bubeník (70. Novotný), P. Chromý.

Svitavy B – Lanškroun B 1:1 (PK 5:4)

Od začátku bylo utkání plné nepřesností, bez vzruchu a souvislejších akcí. Zničehonic se ale dostal do šance Kolomý a prostřelil Kavalíra – 0:1. Zápas bohužel poznamenalo nepříjemné zranění hostujícího Mizeráka, který si při nekontrolovaném pádu zlomil ruku. Po obdrženém gólu Svitavy přidaly a za aktivitu si vysloužily srovnání, po rohu ho zařídil dorážkou Kubík. Do poločasu si ještě vytvořily dvě zajímavé šance, ale bez efektu. Ve druhém poločase se hlavně střídaly souboje a fauly, v jednom případě se po trestném kopu vytáhl Kavalír a před koncem nebyl hostům uznán gól pro faul na brankáře. Penaltový rozstřel rozhodl Kavalír, když se k jednomu pokusu sám postavil a proměnil, aby posléze rozhodující chytil.

Branky: Kubík – Kolomý. Rozhodčí: Mariánus. Poločas: 1:1. Svitavy B: Kavalír – Sedlák (83. Švec), Kyncl, Kubík, L. Jukl, Bartoš, Gregor, Říha, Juřík, Scheib (53. Škraňka), Ryšavý (53. Křížek).

Řetová – Horní Újezd 1:7

Na půdě posledního si hosté otevřeli střelnici. Gólostroj zahájil po třech minutách Chadima, do poločasu nasypal Újezd bezmocnému soupeři pět gólů a druhou půlku si kontroloval.

Branky: Turek – Chadima 2, P. Prokop 2, J. Pechanec, Fógl, Lněnička. Rozhodčí: Felkl. Poločas: 0:5. Horní Újezd: Škeřík – Fógl, Faltys, Hájek (30. Beneš), P. Prokop, Lněnička (63. Šplíchal), J. Pechanec, L. Pechanec, R. Prokop, Marek Kusý (68. Žďára), Chadima (46. Kmošek).

Polička B – Libchavy 5:0

Domácí od počátku dokazovali, že se favorita nebojí, a ve 22. minutě se V. Netolickým ujali vedení. To ovšem nebylo nic proti tomu, co se začalo dít po přestávce. V rozmezí deseti minut nasypali s chutí hrají Poličští do sítě zaskočeného soupeře tři „kusy" a sotva po hodině hry to bylo 4:0! Hosté nenabídli nic, čím by rozjeté domácí zastavili, a bylo jasné, že se s první pozicí budou muset rozloučit. Béčko je ještě v závěru dorazilo z pokutového kopu proměněného F. Švecem a zpráva o senzaci se rozletěla do světa.

Branky: V. Král 2, V. Netolický, Kučera, F. Švec (PK). Rozhodčí: Smola. Poločas: 1:0. Polička B: J. Dittrich – Punar, Pavlík, Bureš, Stoklásek, Kučera (60. Dobiáš), J. Petr, Findejs (46. Andrle), Pavliš (75. F. Švec), V. Netolický, V. Král (67. Stodola).

Sloupnice – Verměřovice 2:3 (0:0). Branky: Vondra, vlastní – Sklenář 2, Kmeť. FC Jiskra 2008 – Semanín 3:1 (2:1). Branky: Šmolík, Vyšohlíd, Dušek – Špatenka.

1. Jablonné nad Orlicí (26), 2. Libchavy (24), 3. Svitavy B (22), 4. Semanín (18), 5. Lanškroun B (17), 6. FC Jiskra 2008 (15), 7. Horní Újezd (14), 8. Kunčina (13), 9. Kamenná Horka (13), 10. Polička B (12), 11. Dlouhá Loučka (12), 12. Verměřovice (12), 13. Sloupnice (7), 14. Řetová (5). (rh, mo)