Ve vyhecovaném a emocemi nabitém derby v Čisté se ze zisku tří bodů radovali hráči z Cerekvice a díky tomu zůstávají mezi vážnými kandidáty na postupové místo. Potěšila je i poličská rezerva, která porazila dosud vedoucí Jablonné nad Orlicí a celek od Loučné tak má postupovou přetahovanou ve svých rukou.

Zbývající utkání tohoto kola Dlouhá Loučka – FC Jiskra 2008 bylo odloženo a bude se dohrávat ve středu 10. června od 18 hodin.

Čistá – Cerekvice 3:4

Lépe začali domácí, hned ze začátku vrátil Severa přetažený centr před branku, kde se prosadil pohotový Nepraš – 1:0. Hostům se povedlo rychle stav obrátit, když nejdříve ve skluzu zakončoval Vostrčil a ve 30. minutě skóroval Šeda z rychlého kontru potom, co domácím nebyl uznán gól pro ofsajd. Do poločas bylo vyrovnáno, o což se postaral Nepraš dorážkou Severovy střely vyražené Kusým. Po přestávce přibylo na hřišti nervozity a atmosféra začala poněkud houstnout, k čemuž napomohlo také vyloučení Rožka v 51. minutě. Slavoj početní výhodu vzápětí zužitkoval, když na zadní tyči zůstal nepokrytý Brychta – 2:3. Domácí však zabojovali a brzy poté znovu dotáhli, když aktivní Severa připravil pozici pro Pavláka – 3.3. Pak nebyla uznána branka kvůli ofsajdu pro změnu hostům, ale ti se nakonec přesto dočkali vítězného zásahu. V 82. minutě se o něj postaral Schauer a jeho trefa znamenala tři body.

Fakta - branky: Nepraš 2, Pavlák – R. Šeda, Vostrčil, Brychta, Schauer. Rozhodčí: Vašek. ČK: 1:0 (Rožek). Poločas: 2:2. Čistá: Boštík – Rožek, Švec, Hájek, Kadidlo, Padělek, Stříteský, L. Severa, Kadidlo, Pavlák, D. Nepraš (Frank). Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Pachta, Jandera, Jetmar, R. Pražák, Vostrčil, Šeda, Lorenc, F. Pražák, Schauer, Brychta (Kysilka, Kučera, Novotný).

Řetová – Kamenná Horka 1:1 (PK 3:5)

V utkání, které bylo vyrovnané herně i výsledkově, padly oba góly do 8. minuty, když na vedoucí trefu domácích odpověděl z z trestného kopu Škáva. Vícekrát se skóre přes šance na obou stranách nezměnilo a zápas došel do penalt, v nichž byla Horka dokonale úspěšná a brala druhý bod.

Fakta - branky: Bohunek – Škáva. Rozhodčí: Smola. Poločas: 1:1. Kamenná Horka: Hasenöhrl – Nekvinda, Svoboda, Mach, Richter, Nedoma, Bulva, Škáva, Juřík, Bubela, Chaloupka (Dokoupil).

Polička B – Jablonné nad Orlicí 2:1

Zkraje trefil agilní hostující Beneš břevno. Skóre ale otevřeli domácí V. Králem po centru Kysilka a přizvednutí J. Dittricha. O vyrovnání se postaral Prokopec, který krásně přeloboval Slaného. V 53. minutě poslal Vondra kolmicí vpřed Dobiáše a ten se nemýlil – 2:1. Další vzruch přinesl až závěr, v němž hosté marně usilovali o srovnání a domácí uhájili výhru, ačkoli Dobiáš v závěru překopl prázdnou branku.

Fakta - branky: V. Král, Dobiáš – Prokopec. Rozhodčí: Seidl. Poločas: 1:1. Polička B: Slaný – Scheib, F. Švec, Pavlík, Bureš, Dobiáš, Kysilko, Findejs, Vondra, V. Král, J. Dittrich (Harašta, Vojta, Andrle).

Morašice – Sebranice 2:1

V prvním poločase měli navrch domácí, ale bez gólového efektu, ve druhém se obraz hry vyrovnal. Za stavu 1:1 měli hosté dvě stoprocentní příležitosti včetně přečíslení tří na jednoho, ale pohrdli jimi a v nastaveném čase rozhodl střelou z otočky V. Štancl.

Fakta - branky: Zerzán, V. Štancl – Kunhart. Rozhodčí: Kunc. Poločas: 1:0. Morašice: Prešinský – Skala, Chmelík, V. Štancl, Škoda, Holomek, Novák, Klement, Lněnička, Zerzán, Vomáčka (Famfulík, Pitra, Tměj, Burián). Sebranice: Tměj – Klusoň, Kunhart, T. Patočka, Chadima, P. Kalánek, J. Horníček, Prokůpek, J. Patočka, Mitáš, Červ (T. Kalánek, Kučera).

Další výsledky I. B třídy skupiny B:

Libchavy – Lanškroun B 4:0 (2:0). Branky: Louda, Váně, Boštík, M. Kovář. Ústí nad Orlicí B – Verměřovice 5:2 (1:1). Branky: Tomášek 3 (1 z pen.), Kopecký 2 – J. Sklenář, Marek.

Pořadí: 1. Cerekvice nad Loučnou (47), 2. Ústí nad Orlicí B (46), 3. Libchavy (44), 4. Jablonné nad Orlicí (44), 5. Kamenná Horka (39), 6. Verměřovice (37), 7. Polička B (35), 8. Lanškroun B (34), 9. Čistá (34), 10. FC Jiskra 2008 (32), 11. Dlouhá Loučka (32), 12. Řetová (30), 13. Sebranice (24), 14. Morašice (23).