Ta zůstává na své pozici s mankem dvou bodů za lídrem. Dařilo se oběma rezervním týmům z našeho regionu, když Polička překvapila výhrou v Rychnově. Pomezí doma splnilo povinnost.

Březová n. S. – Libchavy 3:1

Domácí nezačali zápas dobře, nechali se zaskočit aktivitou soupeře a J. Ehrenberger měla nečekaně dost práce. V 10. minutě prošel snadno do šestnáctky Martinák a tvrdou střelou předvedl Březovským, že to s očekávaným vítězstvím nemusí být tak horké – 0:1. Na to domácí reagovali náporem, ale v první půli se prosazovali těžko. Až po půlhodině hry se tečí prosadil Jež a vyrovnal na 1:1. Po změně stran favorit ovládl hřiště, zatlačil hosty na jejich polovinu a branky byly otázkou času. Postaral se o ně Bednář pohotovou střelou a poté přesnou hlavičkou. Další slibné šance zůstaly nevyužity, hosté zahrozili v závěru už jen jednou pokusem do tyče.

Fakta – branky: Bednář 2, Jež – Martinák. Rozhodčí: Kříž (Pardubice). ŽK: 4:0. Diváci: 90. Poločas: 1:1.

Sokol Březová n. Svitavou: Jos. Ehrenberger – Prudil, Kučera, Šmerda, Rada, Deutsch, R. Ehrenberger, Bárta, Švec, Bednář, Jež (P. Mikolín, Svoboda, Ryšavý).

Rychnov – Polička B 0:1

Domácí diváci protrpěli další odpoledne. Jejich tým opět předvedl střeleckou marnost a soupeři daroval všechny body. O výsledku rozhodla 17. minuta, kdy se k míči dostal Pavliš a jeho nevýrazná střela skončila v síti. Nikoho by v tu chvíli nenapadlo, že šlo o klíčový moment duelu. Domácí hrající už od 12. minuty bez zraněného Křižanovského vytrvale tlačili, ovšem ani stoprocentní šance v podání Hlubinky, Matějky nebo Sekaniny úspěchem neskončily. Ani druhý poločas na tom nic nezměnil. Čím déle se hosté vydrželi bránit, tím více narůstaly v domácích řadách nervozita a křeč, závěrečný hvizd pak už jen zpečetil výsledek.

Fakta – branka: 17. Pavliš. Rozhodčí: Zika (Jevíčko). ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

TJ FC Rychnov: Pánik – Marek, Kopp, Sekanina, Křižanovský, Černušák, Matějka, Grochol, Barta, Hlubinka, Kylar (Šmída, Janků).
SK Masokombinát Polička B: Dobeš – Škoda, Scheib, Pavliš, Klein, Vondra, Švec, Kučera, Stodola, Češka, Dobiáš (Findejs).

Česká Třebová B – Cerekvice 0:5

Domácí prošli školením ve hře zvané fotbal. V prvním poločase chybělo stálé převaze hostů dlouho gólové vyjádření, přestože šancí bylo více než dost (mj. Zeman, Vosmek, Jandera). Až ve 40. minutě se Zemanův centr dostal k Řehákovi a ten se štěstím otevřel účet – 0:1. Po změně stran domácí defenziva pod trvalým tlakem kapitulovala. Nejdříve propadla gólmanovi mezi prsty Zemanova střela, vzápětí se po ideální nahrávce Jandery trefil Vondra. Na 4:0 zvýšil ze sóla Jandera a „pětku“ završil hlavičkující Flídr.

Fakta – branky: Jandera, Řehák, Zeman, Vondra, Flídr. Rozhodčí: Pagáč (Pardubice). ŽK: 3:1. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Slavoj Cerekvice nad Loučnou: Kusý – Coufal, Benko, J. Vosmek, Řehák, Zeman, Crha, Lebeda, Lorenc, Jandera, Vondra (Flídr, Pražák, Růžek).

Pomezí – Dolní Dobrouč 3:1

Domácí začali náporem, ale při zakončení neměli Coufal ani Nespěšný štěstí, a tak zahrozili hosté střelou do břevna a vzápětí dvěma loženkami, které vychytal Pecina. To bylo pro domácí dostatečným varováním a Mička je po závaru poslal do vedení. To navýšil po změně stran Nespěšný po spolupráci s Mičkou a poté pohotovou ránou z otočky Červený. Hosté se nevzdali a stačili ještě snížit. Tečku za zápasem pak napsal bombou L. Roušar, zatřásl jen břevnem.

Fakta – branky: Mička, Nespěšný, Červený – Z. Řehák. Rozhodčí: O. Brychta (Kunčina). ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Svoboda, M. Roušar, Krajíček, Jožák, Červený, P. Pecina, Coufal, Mička, Nespěšný (Kotouček, L. Roušar, Ševčík).

Králíky–Červená Voda – Svitavy B 0:1

Hosté se snaží držet krok s vedoucí dvojicí Březová – Cerekvice a z tohoto pohledu jsou tři body z tradičně horké půdy velkou cenu. Utkání bylo vyrovnané s několika nadějnými šancemi na obou stranách, ujala se však jediná, když ve druhé půli zamířil do černého Uhlíř. Svitavská rezerva pak takticky výborně zvládla závěrečné minuty, disciplinovaně bránila a nedovolila soupeři myslet na zvrat.

(rh, šm, sto, zr)