Pomezí po sérii utrápených představení konečně zabralo a přivezlo si vítězství z Verměřovic, kde v závěru přežilo pokutový kop.Slavoj si v sobotu poradil po boji s béčkem Poličky, ale Březová se druhý den udržela v těsném kontaktu. Z kritické situace se hrabou rychnovští fotbalisté. Jejich snaha o záchranu v I. B třídě Pardubického kraje získala po sobotě trochu optimističtější nádech.

TJ FC Rychnov na Moravě – Sokol Dolní Dobrouč 4:3 (3:1)

Branky: Černušák 2, D. Maleňák, Pánik (PK) – Cvik, Kubíček, Huška. Rozhodčí: Z. Dvořák (Svitavy). ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 3:1.

TJ FC Rychnov: Kašpar – M. Sekanina, Pospíšil, Marek, Pánik, Grochol, Langr, D. Maleňák, Černušák, P. Sekanina, Šmída.

Domácí začali výborně, v 7. minutě se po průniku z křídla prosadil křížnou střelou Černušák. Vzápětí ale zadáci nepokryli dlouhý aut a pohotový Huška hlavou srovnal. Ale v 19. minutě se za obranu dostal znovu Černušák a vtipně přehodil vyběhnuvšího brankáře – 2:1. Náladu v hledišti poté ještě vylepšil Maleňák, i on vystihl hrubku váhajících beků a ideálně zakončil – 3:1.

Jenže představy o klidném dohrání zápasu vzaly za své v nástupu do druhé půle, když se po přímém kopu hlavičkou prosadil Cvik. V 66. minutě však Pánik proměnil nařízenou penaltu a přestože se hosté nadále snažili, dokonce trefili i břevno, tak jejich korekce přišla až v poslední minutě. Rychnov se posunul z předposlední pozice a pořád žije.

Slavoj Cerekvice nad Loučnou – SK MK Polička B 2:0 (1:0)

Branky: Řehák. Dostál. Rozhodčí: Gála (Luže). ŽK: 1:2. Diváci: 125. Poločas: 1:0.

Cerekvice: Kusý – Coufal, Benko, Adamský, Růžička, Růžek, Řehák, Lorenc, Zeman, Jandera, Dostál (Schauer, Pražák, Crha).
Polička B: Vopařil – Škoda, Scheib, Mužík, Netolický, Češka, F. Švec, Kučera, Stodola, Stejskal, V. Král (Zavadil, T. Švec, Vondra).

Na značně podmáčeném terénu se hrál pohledný fotbal. Domácí měli dobrý začátek a v 11. minutě vedli, když Zeman po křídelním úniku naservíroval Řehákovi – 1:0. Poté se slibné možnosti střídaly před oběma brankami, vyloženou měl těsně před odchodem do kabin na kopačce Dostál, ale v souboji „z očí do očí“ měl navrch brankář Vopařil.

Rovněž druhou půli otevřel Slavoj náporem a v 56. minutě se dočkal pojistky. Centroval Jandera a Dostál zakončil pohotově na 2:0. Sympaticky hrající hosté zlobili až do konce, ale Kusý v domácí svatyni chytal spolehlivě a nekapituloval.

FK Česká Třebová B – Sokol Březová nad Svitavou 1:3 (1:2)

Branky: Zahálka – Bárta, R. Ehrenberger, Deutsch. Rozhodčí: Chládek (Tatenice). ŽK: 1:3. Diváci: 80.

Březová: J. Ehrenberger – Rada, Šmerda, Schuppler, Prudil, Mikolín, R. Ehrenberger, Deutsch, Kučera, Bednář, Bárta (Svoboda).

Úvod z říše snů prožili Březovští. Nebyly ještě odehrány ani celé dvě minuty a do vedení je poslal R. Ehrenberger. Netrvalo dlouho, co Bárta přidal druhý zásah a další průběh ukázal, jak byl takový raketový start důležitý. Domácí totiž v 15. minutě snížili Zahálkou a poté vypukl festival ofsajdů, který hostující hráče brzdil v rozletu. Když už byl někdo z nich puštěn do útoku, nejčastěji Bednář, tak ztroskotal v zakončení. Skóre tak bylo stále na vážkách, ale domácí se k ničemu výraznému nedostávali, a tak přišla v 90. minutě přece jenom pojistka, o kterou se postaral Deutsch.

Sokol Verměřovice – Sokol Pomezí 1:2 (1:1)

Branky: J. Sklenář – Mička, Češka. Rozhodčí: D. Kamenický (Holice). ŽK: 2:1. Diváci: 50.

Začátek nenapovídal, že by se v právě v tomto utkání měli hosté probudit k lepším výkonům. Brzy totiž inkasovali z kopačky osamoceného J. Sklenáře. Odpověď Pomezí ovšem byla rychlá a postaral se o ni Mička, který přeloboval špatně postaveného brankáře – 1:1.

V dalším průběhu se hra přelévala ze strany na stranu, což platilo i ve druhém poločase. Rozhodující okamžik měl na svědomí Češka, který pohotově reagoval na míč vyražený gólmanem a vrátil ho do sítě – 1:2. V největším ohrožení se výhra hostů ocitla v 81. minutě, kdy byl ve vápně faulován J. Sklenář, sám se postavil k nařízené penaltě, jenže trestuhodně ji zahodil. A trest se také skutečně dostavil, Pomezí totiž cenný výsledek udrželo.

SK Vysoké Mýto B – TJ Svitavy B 1:1 (0:0)

Branky: Sedlák – Jukl. Rozhodčí: Franc (Pardubice). ŽK: 1:1. Diváci: 60.

Po celých 90 minut se hrál vyrovnaný fotbal a dělba bodů odpovídá poměru sil. Na vedoucí trefu domácích odpověděli hosté zakrátko povedenou střelou do šibenice.