Řeč je samozřejmě o utkání krajské I. B třídy Bystré – Pomezí, které skončilo výhrou domácích. Což nebylo až takové překvapení, její výše 6:0 však ano. Kdo se na ní podílel nejvíce, je zřejmé. JIŘÍ PETERKA se probudil do náramného střeleckého dne, do rozmezí 12. a 31. minuty vyskládal čistý hattrick a nasměroval svůj tým k plnému bodovému zisku. Po přestávce se k němu navíc přidali i spoluhráči a zlomený soupeř nakonec na svém účtu zaregistroval potupný půltucet.

Pozoruhodné střelecké výkony se rodí i v mládežnických soutěžích, hlavně v těch okresních. Není divu, přece jenom rozdíly ve výkonnosti jednotlivých celků jsou zde citelnější a individualita se snáze prosadí. Třeba TADEÁŠ REICHL z Březové nad Svitavou nastoupil za oba žákovské týmy Sokola od středy do neděle ke třem soutěžním duelům a nasázel v nich 13 gólů.

Další zajímavé střelecké počiny

Nebýt Michala Holuba (SKP Slovan Moravská Třebová), kdo ví, zda by jeho tým ze špatně rozehraného zápasu krajského přeboru proti Moravanům vůbec něco vytěžil. Jeho pečeť neslo vyrovnání v závěru prvního poločasu, když se parádně opřel do míče zpoza šestnáctky. A pohotovou hlavičkou se dvě minuty před koncem utkání postaral o trefu, která se nakonec ukázala jako tříbodová.

Také Ivo Svoboda (TJ Sokol Opatovec) skóroval o víkendu dvakrát, ale v jeho případě to mělo trpkou příchuť, neboť se svými spoluhráči opouštěl domácí trávník zklamán a bez bodu. Po jeho brankách sice Opatovec vedl nad Českými Heřmanicemi o poločase 2:1, jenže favorit soutěže po přestávce vývoj střetnutí obrátil.

V okresních soutěžích si devět mužů připsalo dva góly, za zmínku ale stojí i vystoupení Michala Navrátila (TJ Křenov). Kapitán lídra III. třídy rozhodl svým zásahem o těsném vítězství nad Kunčinou a zopakoval tím týden starý zápis ze Sebranic. Dvě kola, dvě branky, dvě výhry 1:0 a šest bodů na týmovém kontě. To je efektivita!