Vedoucí Opatovec v něm vyšel teprve potřetí v sezoně bodově naprázdno a i když zůstane přes zimu na čele pořadí, tak to bude už jenom zásluhou lepšího skóre před Křenovem, který o víkendu zapsal jubilejní desáté vítězství. Nejlepší dvojice odskočila nejbližšímu pronásledovateli, jímž je po výhře v Borové Janov, na rozdíl pěti bodů. Závěr podzimu se vůbec nepovedl Hradci, jenž se propadl až na sedmé místo. Chvost zůstal přisouzen Rohozné, byť ta nyní překvapila remízou v Morašicích. Těžce se bude dýchat z Borové a Čisté. Zpět na trávníky se týmy vrátí o posledním víkendu v březnu roku 2016.

Linhartice – Sebranice 3:1

Utkání bylo velmi vyrovnané a všechno podstatné se v něm odehrálo po 68. minutě. Hosté se nejprve ujali vedení, ale Metra sebrala síly k drtivému finiši. Vyrovnala a poté v rozmezí dvou minut díky střídajícímu Lébišovi dokonale otočila stav.

Branky: Lébiš 2, Vacek – Prokůpek. Rozhodčí: Nepraš. Poločas: 0:0. Linhartice: Beneš – Prucek, D. Škrabal, Holub (81. Koutník), Grepl, Radimecký (87. R. Škrabal), Bednář, Andrlík, Dvořák (40. Vacek), P. Kelo, Smékal (70. Lébiš). Sebranice: Jiráň – Klusoň, Nezbeda, J. Patočka, Chadima, P. Kalánek, Jílek, J. Horníček, Prokůpek, Mitáš, Vopařil.

Opatovec – Bystré 1:2

První půle nabídla pohledný fotbal s řadou šancí. Jako první se prosadili hosté Putnarem. Domácí mohli srovnat z penalty, ale Lampárek nebyl při její exekuci úspěšný. Vzápětí však vyrovnali po rohu, který si hosté srazili do vlastní branky. Ve druhé půli se opět prosadil Putnar a Bystré vedlo. Úsilí domácích o vyrovnání bylo marné.

Branky: vlastní – Putnar 2. Rozhodčí: Hnát. Poločas: 1:1. Opatovec: Jan Lampárek – Kudrna (66. Korčák), Bureš, Horský, Štěrba, Štěpánek, Košín (46. Roshan), Drábík, Merkuda, Polák, Mašek. Bystré: J. Lánský – Janoušek, Oravec, Vodička, Vomočil, P. Lánský (80. Hanus), Němec (88. Cupal), Mužík, Štaud, Jukl (90. Jílek), Putnar.

Křenov – Opatov 4:1

Na začátku utkání měli hosté smůlu, když inkasovali gól z první šance Křenova. Potom ale měli územní převahu, z čehož pramenily nebezpečné situace. Po jednom takovém závaru se prosadili a doslova dotlačili míč do branky. Dalším neštěstím pro Opatov byla trefa soupeře do šatny, která jeho hráče zlomila. Ve druhém poločase se totiž nedokázali dostat do utkání a domácí pohodlně navýšili skóre o další dva zásahy.

Branka: P. Kozelek, Dvořáček, Peterka, Bednařík – Vostřel. Rozhodčí: Brandejs. Poločas: 2:1. Křenov: Gallik – Cápal, Vašíček, Darmo, Kovařík, Svoboda, Peterka, Navrátil, P. Kozelek, Dvořáček, Bednařík. Opatov: Kašpar – Popelka, Lustyk, Fukar, Petruň, Křivka, Paar (15. Havlát), Kalánek, Vostřel, Cimburek, Zeman.

Jaroměřice – Čistá 2:1

Hrál se rychlý útočný fotbal se spoustou gólových šancí. Domácím dvakrát pomohla tyč a dvakrát je zachránil brankář. Obě strany se zase přesvědčily o pravdivosti otřepaného klišé „nedáš – dostaneš". Hosté v úvodu nastřelili tyčku a z protiútoku po pohledné kombinaci inkasovali. Po půlhodině zakončoval Švec na 2:0 a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale po hodině hry tutovku neproměnil Gecl, z následné akce Padělek přehodil brankáře a rázem bylo zaděláno na drama. Až do konce se diváci nenudili, domácí chtěli rozhodnout, hosté vyrovnat, a tak se bylo na co koukat. Stav zápasu však již nedoznal změny.

Branky: Bednařík, Švec – Padělek. Rozhodčí: Jakubec. Poločas: 2:0. Jaroměřice: Horák – Valenta, Jakab, Olšan, Hrazdíra, Hrbata, Švec, Knoll, Gecl, Bednařík (80. Dračka), Batelka (90. Popelář). Čistá: Kačer – Klusoň, Karal, J. Hašek, Čapek, L. Severa, Kundera, V. Paclík, Padělek, Lím, Hvězda.

Hradec – Jevíčko 0:2

Trápení domácích v koncovce nevzalo konce ani v posledním utkání. Ne, že by jim chyběla snaha, jenže dát gól pro ně bylo neřešitelným problémem.Naopak hosté, jestliže už se do šance dostali, tak ji efektivně ve 22. minutě proměnili. Hned po zahájení druhého poločasu navíc udeřili podruhé a to bylo pro domácí příliš. Zápas dohráli v křeči a vývoj nezdramatizovali.

Branky: Linhart, Seknička. Rozhodčí: Štusák. Poločas: 0:1. Hradec nad Svitavou: Hejl – Lelek, L. Zedník, Jachan, Růžička (60. Müller), Marek, Kobylík, R. Ehrenberger, Bubela, Procházka, Rada. Jevíčko: Přikryl – A. Klein, Jedlinský, T. Klein, Továrek (51. Kritzbach), Linhart, Berka, Seknička, Říha (86. Z. Vykydal), T. Müller, J. Müller.

Borová-Telecí – Janov 1:3

Hrál se vcelku pohledný duel, ve kterém zejména v první půli tahali za delší konec hosté. Některé šance zahodili, zbytek pochytal výborný Vrátný, přesto do přestávky inkasoval. Na začátku druhé půle domácí přidali, ale vyrovnat se jim nepovedlo, naopak přišel druhý zásah Janova. I poté se hrál slušný fotbal, obě mužstva přidala ještě po jednom gólu, leč hosté si zápas zkušeně hlídali a došli vcelku v poklidu pro tři body.

Branky: M. Pazdera – Johan, Novotný, Bureš. Rozhodčí: Ille. Poločas: 0:1. Borová-Telecí: Vrátný – Pokorný, Střítežský, Vobejda (17. L. Síla), Češka (66. Krumpl), Beneš, M. Pazdera, A. Pazdera, M. Hegr (46. Šmíd), D. Síla, V. Hegr. Janov: Beránek – L. Zvěřina, Šváb, Johan, Pirkl, Novotný (75. Jirásek), Benko, Háněl, Jireček (75. Hájek), M. Wejda, Bureš (53. Kubíček).

Morašice – Rohozná 1:1

Zdálo se, že domácí v souboji s posledním celkem přeboru dojdou pro očekávané vítězství. Vedli a soupeř šel navíc za zmaření vyložené šance dvacet minut před koncem do deseti. Ale nezlomilo ho to, i v oslabení dokázal vyrovnat a remízu udržel až do konce, protože Morašičtí na to už nedokázali zareagovat.

Branky: Tměj – Olšán. Rozhodčí: Kříž. ČK: 0:1 (Hradil). Poločas: 1:0. Morašice: M. Prešinský – V. Štancl, Chmelík, Ropek, Skala, Tměj (61. Válek), Novák, Kuta (74. Kubeš), Škoda, V. Prešinský (82. D. Štancl), Zerzán (82. Vopařil). Rohozná: Čermák – Báča, Olšán, Hradil, R. Jandl, Sauer, K. Moravec, L. Boháček, M. Jandl (46. R. Hakl), Krejčí (72. D. Hakl), J. Boháček.

1. Opatovec (31), 2. Křenov (31), 3. Janov (26), 4. Bystré (25), 5. Morašice (24), 6. Jaroměřice (23), 7. Hradec nad Svitavou (21), 8. Linhartice (21), 9. Opatov (20), 10. Jevíčko (19), 11. Sebranice (17), 12. Čistá (10), 13. Borová-Telecí (9), 14. Rohozná (7).