Lze říci, že pokud by první dva jmenované celky stávající pozice udržely, asi by se v žádném případě nezlobily. Litomyšlská Jiskra se chce posunout do vyšších pater soutěže a opustit nedůstojné pozice, na nichž se pohybovala valnou část podzimu.

TJ SVITAVY B

Svitavská rezerva se nachází na aktuální lichotivé pozici především díky vydařené první polovině podzimu. Jeho závěr však nebyl ideální a dojmy po zimní přípravě jsou také poněkud rozpačité. Výkony a výsledky v některých zápasech (mj. v Litomyšli 1:7, se Skutčí 0:2, s Prosečí 0:3) rozhodně neodpovídaly očekávání od družstva z horní poloviny „átřídní" tabulky. Snad pouze výhry nad Horním Újezdem 3:1 a v generálce nad Opatovcem 6:4 (branky: Uhlíř 3, Kubík, Křížek, Kavalír z pen. – Roshan 2, Telecký, Polák) snesly přísnější měřítko, to však zase byli soupeři z nižší soutěže. Na štěstí, jaké jim několikrát výrazně pomohlo v podzimních vítězných zápasech (Horní Jelení, Letohrad, Rohovládova Bělá) Svitavští nemohou spoléhat do nekonečna, stejně jako na svoji stávající pozici, neboť ta při nebývalé vyrovnanosti pořadí (na dvanáctý Letohrad B mají jen pět bodů k dobru) nemusí mnoho znamenat. I proto jsou trenéři před jarem nadmíru obezřetní, jsou si vědomi, že na béčko nečeká jednoduchá práce. Což bude platit třeba při jarní premiéře, protože v Nasavrkách, tam se nikomu nehraje dobře.

Cíl pro jarní část:

Pavel Brandejs, trenér: „Neopustit po roce učinkování I. A třídu a zejména doma těšit naše přísné, ale znalé a oddané fanoušky. Náš neoprávněný ledabylý přístup k zimní přípravě se v celé nahotě ukazuje v přípravných zápasech. Není ale důvod neočekávat, že na začátek sezony vše nutné sladíme. Citelně nás ovlivňuje, že fotbalové aktivity kvůli práci pozastavili Lukáš Jukl, Patrik Čonka a po operaci je David Jukl. Posledně jmenovaný se přesunul na post vedoucího mužstva. Očekáváme, že pouze na nezbytně nutnou dobu."

Soupiska – brankáři: Milan Kavalír (1986), Daniel Stehlík (1995). Obránci: Dan Zvára (1995), Ivo Kyncl (1982), Petr Křížek (1991), Jan Kubík (1990), Michal Švec (1982), Tomáš Ertl (1997), Jan Kala (1996). Záložníci: Filip Gregor (1990), Michal Křížek (1988), Filip Škeřík (1995), Jiří Sedlák (1992), Filip Škraňka (1990), David Juřík (1996), Petr Uhlíř (1983). Útočníci: Michal Ryšavý (1992), Ondřej Urban (1984).

Realizační tým – trenér: Pavel Brandejs. Asistent: Josef Šrůtek. Vedoucí mužstva: David Jukl. Sekretář: Jiří Petr.

SOKOL POMEZÍ

V Pomezí v zimě s přípravnými duely šetřili, sehráli jen čtyři, což ovšem byl záměr trenéra Milana Janka, který nehodlal svoje svěřence „přehrát" ještě před tím, než vypukne mistrovské jaro. V generálce porazili společný dorostenecký tým Poličky a Pomezí 6:3, což ovšem samozřejmě reálný obrázek o formě není, ten poskytne až ostrý soutěžní start na domácí půdě proti poslednímu Ústí nad Orlicí. Coby posílení kádru vzýval kouč Janko zejména uzdravení dlouhodobě zraněných hráčů, což se mu dle vlastních slov splnilo zčásti. V týmu mu setrval tvořivý záložník Jan Nespěšný a to je velice pozitivní zpráva, jde o fotbalistu, jenž umí zápasy rozhodovat. Základem pro dobré jaro bude pro Pomezí opět úspěšnost na domácím trávníku, kde zatím náleží k elitě soutěže.

Cíl týmu pro jarní část:

Milan Janko, trenér: „Vzhledem k vyrovnanosti tabulky se chceme co nejdříve dostat do klidných vod. Trénovali jsme v domácích podmínkách. Tak jako u většiny mužstev na této úrovni byla příprava omezena pracovním vytížením hráčů, přesto mohla být účast výrazně lepší. Ale zima bolí… Mým přáním bylo uzdravení nejlépe všech tří zraněných hráčů. Do přípravy se však zapojil pouze Milan Stýblo. Jirka Jožák se, jak věřím, přidá v průběhu jara."

Soupiska – brankář: Pravoslav Křemenák (1988). Obránci: Petr Čejka (1986), Pavel Drobný (1976), Miroslav Kotouček (1982), Michal Mička (1982), Milan Stýblo (1981), Ota Veselý (1984), Ladislav Sláma (1998). Záložníci: Pavel Pořízka (1992), Jiří Jožák (1987), Lukáš Roušar (1988), Lukáš Krajíček (1987), Jarmil Svoboda (1996), Petr Stýblo (1987), Jan Nespěšný (1994), Jan Svoboda (1991). Útočníci: Michal Nespěšný (1985), Marek Leinweber (1989), Daniel Stodola (1996), Jakub Škáva (1987).

Realizační tým – trenér: Milan Janko. Vedoucí mužstva a sekretář: Zdeněk Stoklásek.

JISKRA LITOMYŠL

Od Jiskry se očekává, že zlepšení, které předvedla v závěru podzimu, bude trvalejšího rázu a jaro v jejím podání bude znamenat stoupání tabulkou. V pěti odehraných přípravných duelech naznačila, že směrem dopředu by to mohlo jít (21 vstřelených branek), zato však šestnáctkrát inkasovala a spoléhat se na to, že vždycky soupeře přestřílí, není asi ta nejsprávnější cesta. Kouč Ivo Svoboda byl s přístupem hráčů k zimní přípravě spokojen. Obejít se bude muset bez pilíře záložní formace Sršně, který odešel do Chocně. Do Litomyšle se naopak vrátil Jaroslav Zeman z Cerekvice, kádr rozšířili z Čisté Martin Severa s Petrem Čapkem a do hry se v zápasech zapojil i sám trenér, jehož přítomnost na hřišti jako bývalého ligového fotbalisty byla pochopitelně znát. Na „papíře" se tudíž zdá, že by Jiskra měla být v jarních odvetách silnější a dobře nachystaná, zdali to ale bude skutečností, to se ukáže hned v úvodním dějství, kdy na umělé trávě přivítá fotbalově vyspělé letohradské béčko.

Cíl týmu pro jarní část:

Ivo Svoboda, hrající trenér: „Chtěli bychom navázat na poslední třetinu podzimní části, zažít si více návyky, na kterých pracujeme na tréninku, a posouvat se od zápasu k zápasu. Žádný cíl ohledně umístění si neklademe. V zimní přestávce nás opustil Michal Sršeň, velkými posilami jsou pro nás příchody Petra Čapka, Jaroslava Zemana a také Martina Severy, který byl na podzim pracovně v zahraničí. Kádr máme přesto úzký a tak věřím, že se nám vyhnou zranění. Příprava se odehrává podle našich představ jak vzhledem k plnění daných cílů, tak i co se týče tréninkové docházky."

Soupiska – brankáři: Michal Kačer (1992), Lukáš Koukola (1997), Miroslav Malý (1988). Obránci: Antonín Valenta (1997), Martin Radimecký (1983), Petr Čapek (1991), Martin Gyömber (1979), Martin Severa (1993), Břetislav Bican (1984), Lukáš Karal (1981). Záložníci: Petr Kundera (1991), Jiří Paclík (1995), Vít Kristek (1992), Ivo Svoboda (1977), Daniel Krejbych (1997), Jaroslav Zeman (1987) . Útočníci: Jan Štoudek (1992), Pavel Urban (1990), Roman Janoušek (1980), Jaroslav Vejrych (1997).

Realizační tým – trenér: Ivo Svoboda. Asistent: Jaroslav Ryba. Vedoucí mužstva: Miloslav Krejbych, František Štoudek. Sekretář: Radek Halva.