Ale začněme napínavými bitvami o první „flek“. Z něho vypadlo Bystré, které sice má v závěru jarní části výtečnou formu, což prokázalo vítězstvím na hornoújezdském pažitu, ale i tak je jeho ztráta na lídra aktuálně nedostižná.

Čerstvý vítěz okresního poháru Opatov, to byla výzva pro vedoucí Březovou. Celek od řeky Svitavy prokázal vysokou mentální odolnost, když si zdárně poradil s faktem, že dvě ze tří závěrečných utkání hraje na cizích hřištích. První poločas se nesl spíše v duchu nervózního očekávání, co se bude vlastně dít. A byli to ti nejzkušenější borci v březovských barvách, kteří po změně stran otočili kormidlem zápasu ve prospěch svého mančaftu. Nejdříve se z trestného kopu pěkně trefil Michal Stupka, pojistku následně trefil Kučera a když se k nim přidal o více než dvacet let mladší Procházka, bylo hotovo a Březová si mohla odškrtnout další překonanou překážku.

To vše se událo v sobotu a o den později Březovští mohutně fandili Jaroměřicím, jelikož pokud by malohanácký kolektiv sebral Cerekvici alespoň bod, bylo by v předstihu rozhodnuto. Leč takové naděje byly plané, naopak se zrodil výsledek, jaký na první pohled vypadá skoro neuvěřitelně. Ovšem bližší pátrání po okolnostech netušeného výbuchu domácího kolektivu mnohé objasňuje. V Jaroměřicích totiž byla pouť, což fotbalisty zřejmě přimělo k tomu, aby i jejich přístup k duelu byl „pouťový“. Jinak si těžko vysvětlit, co před očima svých nevěřících fanoušků předvedli. A to přitom po čtvrthodině hry vedli, jenže potom, jak se říká, absolutně „odešli“. Obzvláště v druhém poločase kupili neskutečné chyby jako na běžícím páse, běhavý soupeř je nemilosrdně trestal a vzešel z toho debakl.

Poslední kolo se hraje v sobotu 15. června s jednotným začátkem v 17 hodin. Klíčové duely v boji o titul: Březová – Jaroměřice, Cerekvice – Kamenná Horka!

Vzhledem k tomu, že Cerekvice má s Březovou lepší vzájemnou bilanci z této sezony (3:0 a 1:2), ani tříbodové manko ji ještě neodepisuje. Lídr pořadí však má všechno ve svých rukách, k jistotě mu stačí za týden vybojovat bod a nemusí se už na nic ohlížet.

Na opačném pólu je definitivně zachráněná Radiměř, která korunovala svoje velmi dobré jaro výhrou nad Jevíčkem a může se vydechnout.

A teď zásadní otázka. Kdo dolů? Tedy na prvním místě kolik dolů? Jak známo, vše záleží na osudu Janova v I. B třídě. Sestoupí-li, tak zamíří do „trojky“ přes vítězství ve vzájemné bitvě jak Městečko Trnávka, tak i Linhartice. Pokud ale Janov zůstane v kraji, a v tuto chvíli je z ryze sportovního hlediska na nesestupové pozici (bohužel do toho vstupují „nesportovní“ záležitosti ve vyšších soutěžích, tj. přihlášky mužstev), potom se sestup bude týkat jen čtrnáctého týmu. A za této situace by to byl o příštím víkendu „na dálku“ boj o život. Podle posledních informací to však spíše vypadá na neodvratitelný osud obou zmíných kolektivů.

25. KOLO:

Kamenná Horka – Mladějov 0:4

Fakta – branky: 20., 74.a 84. Kudyn, 86. Prosecký. Rozhodčí: Kučera. Hráno bez karet. Diváci: 84. Poločas: 0:1. Kamenná Horka: Fadrný – Gregor, Kubík, Richter, Lelek, Hřebíček, Švec, Nedoma, Nekvinda, Uhlíř, Novák (51. Bureš). Mladějov: Vykydal – Satler, Seryn, Sekanina (49. Onderka), Mrázek, Kozák, Němec, Müller, Prusák, Kudyn, Prosecký.

Dlouhá Loučka – Morašice 2:0

Fakta – branky: 60. a 88. Neumann. Rozhodčí: Havránek. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Dlouhá Loučka: Rek – Novotný, Marván, Kolísek, Chromý, Crha (68. Kolář), D. Křivánek, Ševčík, Charvát (60. Bubeník), Neumann, P. Křivánek (72. Balabán). Morašice: Špinar – Klement, Chmelík, D. Štancl, Novák, Sokol, Vít, Bureš, Nádvorník, Kopecký, Válek.

Jaroměřice – Cerekvice 1:9

Fakta – branky: 16. Švec – 24., 27. a 88. Uher, 50. Hermann, 67. Šeda, 70. Jandera, 75. Malý, 85. Netolický, 86. Částek. Rozhodčí: Vodák. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Jaroměřice: Továrek – Vacula, Šebek, Gecl, Olšan (28. M. Valenta), Jakab (68. Popelář), J. Valenta, Hrbata, Mooz, Švec, Batelka (74. Huppert). Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Kusý, Kříž, Jandera (75. Částek), Růžek, Lněnička (70. Jílek), F. Pražák (62. Lorenc), Šeda, J. Vostrčil (46. Hermann), Malý (82. Netolický), Uher.

Opatov – Březová 1:3

Fakta – branky: 84. Kalánek – 56. M. Stupka, 71. Kučera, 77. Procházka. Rozhodčí: Hořínek. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Opatov: Šenkýř – J. Cimburek, Petruň, Zeman, Lustyk, Havlát, Křivka (68. Sedlák), Broulík (63. Vostřel), Košín, Kalánek, Polák (78. T. Cimburek). Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša (85. Čuhel), Lidmila, Dufek, M. Stupka (90. Bureš), Kučera, Macek, J. Stupka, Ducháček, Procházka (88. Hynek), Kutlák (82. Jež).

Radiměř – Jevíčko 3:1

Fakta – branky: 13. Svoboda, 39. J. Trnečka, 89. Vach (PK) – 1. Z. Klein. Rozhodčí: Urban. ŽK: 0:2. Diváci: 55. Poločas: 2:1. Radiměř: Jedlička – Valouch, Moravec, Svoboda, Elis, Janečka, Šmíd, J. Trnečka (89. Janků), T. Trnečka (90. Fuchs), Vach, Stodola (90. Bubela). Jevíčko: Přikryl – Jedlinský, Továrek, T. Klein, Horák (82. Václavek), Seknička, Vykydal, Goš (74. Pospíšil), Bartuněk, Štefl (67. Vedra), Z. Klein.

Horní Újezd – Bystré 0:1

Fakta – branka: 44. Putnar. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 3:0. Diváci: 116. Poločas: 0:1. Horní Újezd: Havlík – Faltys, Švec, Kysilko, Hladík (58. Prokop), Pechanec (80. Romer), Lněnička, Marek Kusý, Motyčka, Šplíchal, Kladiva. Bystré: J. Dittrich – P. Lánský, T. Oravec, Janoušek, Stoklásek (21. Cupal), Němec, Kučera, Mužík, Hanus (55. Steiner), Peterka, Putnar (68. M. Oravec).

Městečko Trnávka – Linhartice 2:0

Fakta – branky: 50. Pokorný (PK), 85. Továrek. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 0:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Městečko Trnávka: Hensl – Kleveta, Makrlík, Továrek, Šašinka (82. Ševčík), Janík, Michalčák, Stenzl, Král (67. Smolík), Pokorný, Kolínský (90. Skočovský). Linhartice: Bednář – Prucek, Radimecký (85. L. Konečný), Stárek (75. Lébiš), Heger, Kryštof, P. Kelo, Mlčoch (75. Moravec), T. Kelo (67. Rek), Škrabal, Kyrcz (46. P. Konečný).

1. Březová nad Svitavou (53), 2. Cerekvice nad Loučnou (50), 3. Bystré (48), 4. Opatov (45), 5. Mladějov (44), 6. Jaroměřice (42), 7. Jevíčko (38), 8. Horní Újezd (35), 9. Dlouhá Loučka (30), 10. Morašice (29), 11. Kamenná Horka (29), 12. Radiměř (22), 13. Linhartice (15), 14. Městečko Trnávka (13).