V sobotu zakončili svoje podzimní působení v I. A třídě fotbalistů dva reprezentanti svitavského regionu. Březová vítězně, zato Morašice si přidělaly další potíže. O den později se nerozhodným výsledkem na Chrudimsku s první polovinou sezony rozloučili dolnoújezdský So­kol.

Březová – Valy 1:0

Domácí byli v prvním poločase aktivnější, což prokázal Kutlák, který po Wagnerově střele dorážel do spojnice a po přímém kopu Stupky do břevna. Další velkou šanci zahodil R. Ehrenberger a tak se na gól čekalo až do 43. minuty, když se za šestnáctkou opřel do balonu Wagner a s pomocí tyče otevřel skóre. U hostů hrozilo nebezpečí zejména od Budinského, který se po přestávce vysunul dopředu a domácí, jejichž hra ztratila na plynulosti a tempu, se začali bát o výsledek. Dokázali jej ale udrželi.

„Vše podstatné se odehrálo v první půli, která byla celkem dobrá a snesla měřítko. Druhou část jsme hráli v křeči a nervózně a nakonec jsme museli být rádi za těsnou výhru. Důležitý pro nás však je zisk tří bodů,“ netajil se vedoucí družstva Oldřich Palla.

Branka: Wagner. Rozhodčí: Bouz. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: J. Ehrenberger – Rada, Králíček, Wagner, Stupka, Prudil, R. Ehrenberger, Svoboda, Logara, Kučera, Kutlák (Dufek, P. Mikolín).

Přelouč – Morašice 2:1

V průměrném střetnutí se ujali vedení hosté po rohovém kopu Ropkem, ale soupeři stačilo pět minut, aby skóre otočil. Nejprve se z trestného kopu trefil Koch a pak po ostřelování Prešinského svatyně dotlačil míč za čáru Ročín.

„Bohužel jsme odjeli jen ve dvanácti, navíc se při rozcvičení zranil Štancl. Do 20. minuty byla hra vcelku vyrovnaná, pak převzali otěže utkání domácí. Sice jsme se po rohu ujali vedení, ale špatně jsme bránili, soupeř nás přečísloval a otočil skóre. Ve druhém poločase jsme nepředvedli vůbec nic a výsledek proto odpovídá předvedené hře. Nebyla tam bojovnost, nehráli jsme dobře a šanci jsme si už nevypracovali,“ uvedl trenér Petr Kuta.

Branky: Koch, Ročín – Ropek. Rozhodčí: Havel. Poločas: 2:1. Morašice: Prešinský – Chmelík, Holomek, Ropek, Jetmar, Klement, Pavel Kuta, Válek, Škoda, Burián, Kubeš (Petr Kuta).

Stolany – Dolní Újezd 1:1

Po úvodních šancích domácího Kaciáně udeřili hosté a Nováček technickou střelou otevřel skóre. Stolany odpověděly ránou z malého vápna do břevna. Po přestávce se domácí trefili do konstrukce ještě jednou, Újezd měl dvě vyložené šance, v nichž jeho hráči trefili obránce. O vítězství přišel v 90. minutě z penalty, kterou se štěstím proměnil Černohubý, když T. Klusoň si na míč sáhl.

„Zápas ovlivnila hrubá chyba hlavního rozhodčího, který v poslední minutě nařídil pokutový kop, jemuž se smáli i domácí hráči a po vyrovnání na 1:1 se ani příliš neradovali. Kdyby vyrovnali z některé ze svých šancí, které v utkání měli, bylo by všechno v pořádku, ale takhle se cítíme hodně poškozeni,“ vyjádřil se vedoucí družstva Radek Novotný.

Branky: Černohubý (PK) – Nováček. Rozhodčí: Adamský. Poločas: 0:1. Dolní Újezd: T. Klusoň – J. Částek, Svoboda, Havran, Kabrhel, O. Klusoň, Kolčava, Čejka, Frňka, Nováček, J. Vomáčka (Bureš).

Zbývající výsledky 13. kola: Živanice – MFK Chrudim C 3:0 (0:0). Branky: Ferčák, Balog, Mocanu. Srch – FK Pardubice C 1:0 (0:0). Branka: Zeman. Slatiňany – Moravany 0:1 (0:0). Branka: Zahrádka. Letohrad B – Staré Hradiště 0:4 (0:3). Branky: Lexman 4.

Pořadí – podzim 2011: 1. Moravany (30 bodů), 2. Přelouč (25), 3. FK Pardubice C (22), 4. Srch (22), 5. Staré Hradiště (21), 6. Stolany (21), 7. Březová nad Svitavou (21), 8. Letohrad B (20), 9. Živanice (18), 10. Dolní Újezd (17), 11. MFK Chrudim C (13), 12. Valy (9), 13. Morašice (9), 14. Slatiňany (6).

(rh, red)