I když Cerekvičtí bylo, co se gólového přísunu týče, o něco skromnější než vedoucí Březová. O překvapení však také nouze nebyla a to největší způsobila Kunčina v Kamenné Horce. Nečekal se ani úspěch Jaroměřic v Loučce. Čtenářům se omlouváme za neúplné údaje u některých zápasů, příčina je ve špatném nahlášení ze strany oddílů.

Janov – Mladějov 2:1

Domácí měli od začátku více ze hry, hosté hrozili z brejků, ve 14. minutě tak střílel Prosecký těsně mimo. Skóre se měnilo po půlhodině, když po nakrátko rozehraném rohovém kopu našel A. Zvěřina na přední tyčce Novotného a ten se hlavou nemýlil – 1:0. Druhý poločas přinesl možností více, zejména na straně domácích. Bureš postupoval sám na bránu, Klejchovu střelu vykopával z branky Kudyn a tak se ujal až centr L. Zvěřiny, který zapadl za Proseckého. Za chvíli hosté snížili Abrahamem, ale přes několik šancí na obou stranách se stav už nezměnil.

Fakta – branky: Novotný, L. Zvěřina – Abraham. Rozhodčí: Elčkner (Čistá). ŽK: 3:4. ČK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0.

Sokol Janov: Beránek – Záleský, L. Zvěřina, Šváb, Mich. Wejda, Johan, Klejch, A. Zvěřina, V. Wejda, Bureš, Novotný (Mir. Wejda, Hájek, Vašinka). Tatran Mladějov: M. Prosecký – Kudyn, M. Suchý, P. Suchý st., Šteffek, Abraham, Satler, Seryn, Němec, P. Suchý ml., Prosecký (Sekanina).

Radiměř – Březová n. S. 1:8

Favorizovaní hosté rozhodli utkání v první půli. Na rozdíl od některých předchozích duelů neponechali nic náhodě, soupeře od úvodního hvizdu jasně přehrávali a svůj tlak především Vorlického zásluhou vyjádřili na narůstajícím gólovém účtu. Po změně stran kontrolovali hru a výsledek ještě navýšili. Domácí se dostali jen ke kosmetické korekci skóre z pokutového kopu.

Fakta – branky: Bubela (PK) – Vorlický 5, Bárta 2, Růžička. Rozhodčí: Havránek (Svitavy). ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 0:6.

TJ Radiměř: nehlášeno.
Sokol Březová nad Svitavou: Ehrenberger – Prudil, Klein, Kučera, Lebeda, Růžička, Rada, Deutsch, Ondroušek, Bárta, Vorlický (Jež, Kubíček).

Čistá – Cerekvice 0:2

Hostům skvěle vyšel vstup do zápasu. Ve 4. minutě dorážel zblízka do sítě neobsazený Jandera a o pár chvil později potrestal nedorozumění gólmana s obráncem Vosmek – 0:2. Domácí zahrozili ojediněle D. Neprašem a Vejmanem, od 27. minuty však hráli bez vyloučeného J. Kmoška. Druhá půle byla o něco vyrovnanější, hosté trefili Vosmekem ještě tyč a kontrolovali výhru.

Fakta – branky: Jandera, Vosmek. Rozhodčí: Hrouzek (Jaroměřice). ŽK: 1:0. ČK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:1.

Sokol Čistá: Boštík – Vejman, Štěrba, J. Kmošek, P. Kmošek, Peřina, Rožek, Klusoň, Kostlán, M. Nepraš, D. Nepraš (Vodehnal).
Slavoj Cerekvice: Kusý – Coufal, Benko, Řehák, Dobr, Pražák, Lorenc, Crha, Jandera, Vosmek, Schauer (Jetmar, Valla, Vomočil).

Kamenná Horka – Kunčina 0:2

Bojovní hosté mohli vést 2:0 ze dvou tutovek do 5. minuty. Domácí si asi mysleli, že výsledek přijde sám, ke slovu se dostali až ve 40. minutě, kdy Dokoupil trefil břevno. Druhá půle se odvíjela v podobném duchu. Po vyloučení Webera v 70. minutě (2. ŽK) se domácí nechali vyvést z konceptu a v 75. minutě inkasovali po dalekonosné ráně Spálenského – 0:1. Šanci na srovnání následně zazdil Škáva a vzápětí zpečetil překvapení pěknou střelou „z voleje“ střídající Stupka.

Fakta – branky: Spálenský, I. Stupka. Rozhodčí: Hřebíček (Blansko). ŽK: 1:0. ČK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Sokol K. Horka: Pohorský – Lustyk, Mach, Bubela, Chaloupka, Lelek, Benc, Dokoupil, Nedoma, Opršal, Škáva (Weber).

Sokol Kunčina: Pešava – Kubík, Klíma, Drahoš, Tlustoš, Brychta, Štrajt, Kytlica, L. Slezák, M. Slezák, Spálenský (I. Stupka).

Dlouhá Loučka – Jaroměřice 2:3

Důležitý záchranářský souboj se zpočátku vyvíjel nadějněji pro domácí, kteří dostali v 16. minutě výhodu penalty, kterou pohrdli. Poté se slibné šance rovnoměrně střídaly, na góly se čekalo až do druhé půle. Skóre otevřel hostující T. Václavek, domácí pak sice stačili výsledek otočit ve svůj prospěch, ale jejich radost netrvala dlouho. Jan Valenta z přímého kopu srovnal a poslední slovo si vzal Batelka, jehož přesná hlava rozhodla.

Fakta – branky: Straka, Kolář – Václavek, Valenta, Batelka. Rozhodčí: Andrle (Morašice). ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Sokol Dlouhá Loučka: nehlášeno.
TJ Jaroměřice: Jos. Valenta – Jan Valenta, M. Valenta, Procházka, Dračka, Knoll, Valášek, Vykydal, Švec, Tesař, Batelka (Jedlička, Macháček, Václavek).

Nedělní zápasy (podrobnosti v zítřejším vydání): Městečko Trnávka – Sebranice 1:3, Bystré – Horní Újezd 0:1.