Krajská fotbalová I. A slibuje velmi napínavý závěr v boji postup a o baráž. Pomohly k tomu také sobotní výsledky okresních týmů, když Březová otočila duel na půdě Libchav a svitavské béčko protáhlo svoji sérii bez porážky. Na hřišti jednoho z kandidátů postupu usilovali fotbalisté Dolního Újezdu o potřebné body, které by jim ulehčily jejich náročné záchranářské snažení. Bojovali statečně, ale nakonec marně.

Libchavy – Březová 1:3

Byť měli první šanci hosté Václavkem, tak v dalším průběhu měli více ze hry domácí a na skóre se to projevilo ve 28. minutě, kdy dlouhý míč do březovského vápna „lízl" hlavou Blažek a s pomocí tyče otevřel skóre. Hosté se potom sice probudili a začali soupeře přehrávat, ovšem ještě před pauzou je zachránilo břevno.

Druhý poločas se už odehrával v režii Březové. V 56. minutě kryl brankář Kollert sólo Látala, ale po následném rohu Kobylík vyrovnal. Rozhodlo se v poslední čtvrthodině. V 77. minutě pálil zpoza vápna do vinglu Látal, Kollert vyrážel na roh a ten posadil Martínek na hlavu Václavka – 1:2. Vedení pak zázračným zákrokem udržel hostům Kavalír po střele Martináka a pojistku na druhé straně následně přidal po akci Klimeše Martínek.

„Musím přiznat, že po prvním poločase jsem měl strach, že se bude opakovat Letohrad, kde jsme přes velkou převahu a množství šancí prohráli 0:4. Ale tým dokázal, že se sehrává a už je v něm i síla nepříznivý vývoj otočit," chválil vedoucí družstva Oldřich Palla.

Branky: Blažek – Kobylík, Václavek, Martínek. Rozhodčí: Čad. Poločas: 1:0. Březová nad Svitavou: Kavalír – Müller, Václavek, Pernica, Prokeš, Látal, Martínek, M. Stupka, Kobylík, Klimeš, Rada (Fadrný, Havlíček, J. Stupka).

Pardubičky – Svitavy B 1:1

Hrál se fotbal rozdílných poločasů. V tom prvním, kdy se především bojovalo ve středu hřiště, se dokázali prosadit ve 26. minutě hosté Klusákem, naopak domácí branku soupeře vážněji prakticky neohrozili.

Po změně stran tak sáhli ke změně v sestavě, což se jim vyplatilo, protože nově příchozí Jonáš brzy vyrovnal na 1:1 a i nadále byl pro svitavskou defenzivu nebezpečný. Gól však již nepadl, přestože druhý poločas patřil domácím a právě Jonáš mohl zápas rozhodnout, jenomže ve skluzu přestřelil z malého vápna těsně branku.

„Utkání mělo vysokou kvalitu. Domácí nás zkraje trochu podcenili a působili profesorským dojmem. My hrálo to, co umíme, dobře takticky a dali jsme i vedoucí branku. Po přestávce na nás ale domácí vletěli velmi tvrdě, bojovně, začali mít navrch, vyhrávali souboje a vyrovnali. Tady se projevila absence Ovada, hlavně ve vzduchu. Remíza byla celkově zasloužená," hodnotil střetnutí svitavský trenér Pavel Švec.

Branky: Jonáš – Klusák. Rozhodčí: Horníček. Poločas: 0:1. Svitavy B: J. Ehrenberger – Novák, Kubík, Kyncl, Škraňka, Klusák, Chlup, Gregor, L. Jukl, Frolo, Stenzl (Uhlíř, Švec, Uchytil).

Heřmanův Městec – Dolní Újezd 2:1

Po bezbrankovém poločase se štěstí přiklonilo po hodině hry k domácím. Ve vzniklém závaru před brankou Újezdu se podařilo dopravit míč do sítě Šafránkovi – 1:0. Podruhé rozjásal fanoušky v 77. minutě Tiler, který si naběhl na centr z rohového kopu a hlavou nezadržitelně skóroval.

Hosté se ale nevzdávali. V 85. minutě napřáhl z 25 metrů střídající Kolčava a jeho utěšená střela skončila v šibenici – 1:1. Jenže na další nápor neměli hosté čas a odjeli s prázdnou, ačkoli podali velmi bojovný výkon.

„Zbytečně jsme ztratili body. Remízu bychom si zasloužili. Nedokázali jsme však bohužel proměnit některé šance, které jsme si vytvořili, a navíc dvakrát lacino inkasovali. První gól byl prakticky vlastní a druhý padl po nedorozumění gólmana s obránci. Herně tam, z naší strany bylo patrné zlepšení, nevyužité možnosti nás ale srazily. Nezbývá než zabrat doma proti Libchavám. Rozhodně nic nevzdáváme," uvedl vedoucí týmu Radek Novotný.

Branky: Šafránek, Tiler – Kolčava. Rozhodčí: Volný. Poločas: 0:0. Dolní Újezd: T. Klusoň – J. Částek, Kučera, Frank, M. Vomáčka, D. Kabrhel, Frňka, Čejka, Fulík, M. Částek, J. Vomáčka (Kolčava).

Další výsledky 23. kola I. A třídy: Srch – Zámrsk 2:0 (2:0). Branky: Hurta 2. Letohrad B – Valy 5:3 (2:0). Branky: Kabourek 2, Lorenc 2, Černohous – Bažant 2, Kolman. Chrudim C – Staré Hradiště 1:0 (0:0). Branka: Holub. Třemošnice – Bítovany 0:2 (0:1). Branky: J. Kopecký, D. Koráb.

Pořadí: 1. Bítovany (53), 2. Pardubičky (45), 3. Heřmanův Městec (44), 4. Chrudim C (43), 5. Březová nad Svitavou (41), 6. Svitavy B (37), 7. Třemošnice (34), 8. Srch (29), 9. Letohrad B (29), 10. Staré Hradiště (25), 11. Valy (24), 12. Libchavy (23), 13. Dolní Újezd (23), 14. Zámrsk (9).