Nepěkné časy zažívá dolnoújezdský Sokol. Podlehl podruhé v řadě doma a tentokrát to bylo ošklivě vysoko.

Březová – MFK Chrudim C 5:0

Březové vyšel začátek zápasu, když ve 3. minutě vystihl Bednář špatnou rozehrávku a ideálně našel R. Ehrenbergera – 1:0. Domácí měli herní převahu a další příležitosti (Králíček, Bednář, Wagner). Ve 34. minutě po centru Stupky přidal druhou trefu Králíček. V nástupu do druhé půle se domácí uklidnili poté, co Ježovu hlavičku gólman jen vyrazil k Wagnerovi a ten dal na 3:0. V 69. minutě centroval Mikolín a Bednář se trefil v pádu hlavou na 4:0. Tentýž hráč v závěru zpečetil výhru Březové.

„Tentokrát jsme předvedli pohledný fotbal, soupeře jsme přehráli a zaslouženě zvítězili. Hosté nebyli v poli špatní, ale jejich akce zůstávaly nedotažené. Je to mladé mužstvo a byla na něm vidět nezkušenost,“ uvedl k zápasu březovský vedoucí Oldřich Palla.

Branky: Bednář 2, Králíček, R. Ehrenberger, Wagner. Rozhodčí: Adamský. Poločas: 2:0. Březová nad Svitavou: Jos. Ehrenberger – Prudil, Králíček, Svoboda, Rada, P. Mikolín, R. Ehrenberger, Wagner, Stupka, Bednář, Jež (Dufek, Prokop, Ducháček).

Stolany – Morašice 3:2

Jak dobře utkání pro hosty začalo, když od 16. minuty po přímém kopu Pavla Kuty vedli, tak špatně pokračovalo. Z protiakce došlo k penaltovému faulu a Černohubý srovnal na 1:1. Za další minutu přešel přes čtyři hráče Vácha a otočil vývoj. Domácí z převahy vytěžili ještě jednu trefu po spolupráci Kaciáně s Eisem a Vomáčkova korekce přišla v 89. minutě, když už bylo pozdě na to, ještě něco s výsledkem udělat.

„Chtěli jsme navázat na dobrý úvod sezony, ale v tomto zápase se to nepovedlo. Mrzí mě to, protože remíza se uhrát dala, to bychom se však museli vyvarovat hrubých individuálních chyb, jimiž jsme soupeři darovali tři góly. Útoky na obou stranách předčily v celém zápase obrany, i my jsme tak měli šance. Škoda hrubých chyb jednotlivých hráčů,“ musel litovat trenér Petr Kuta.

Branky: Černohubý (PK), Eis, Vácha – Pavel Kuta, Vomáčka. Rozhodčí: Starý. Poločas: 2:1. Morašice: Andrle – Klement, Chmelík, Holomek, Jetmar, Kubeš, Pavel Kuta, M. Ropek, Růžek, Vosmek, Válek (Štancl, Vomáčka, Škoda).

Dolní Újezd – Moravany 1:4

Domácím chybělo šest hráčů základu (zranění, dovolená, práce), a to se na průběhu podepsalo. „Nedokázali jsme pokrýt nejlepšího hráče soupeře Kříže, který nám dva góly dal a na další nahrál. I my jsme se do šancí dostali, ale řešili jsme je příliš zbrkle. Absence hráčů byly znát zejména v defenzivě,“ uvedl k utkání vedoucí družstva Radek Novotný.

Moravany si vypracovaly až čtyřbrankový náskok a teprve potom se dostali ke slovu domácí a vstřelili alespoň čestný úspěch, když po pěkné Nováčkově akci korigoval výsledek Jan Vomáčka. Hosté zvítězili zaslouženě, když trestali nedůraz Újezdských v obraně.

Branky: Jan Vomáčka – Kříž 2, Krpata, Hynek. Rozhodčí: Brychta. Poločas: 0:2. Dolní Újezd: Klusoň – Kabrhel, Svoboda, M. Vomáčka, Žďára, Mandlík, Heinisch, Čejka, Nováček, J. Vomáčka, Pravec (Nádvorník, Doubek).

Zbývající výsledky 4. kola: Staré Hradiště – Živanice 1:0 (1:0). Branka: Tesner. Valy – FK Pardubice C 1:4 (0:2). Branky: V. Bažant – F. Ryba 2, Fidra, Hovorka. Slatiňany – Letohrad B 2:5 (2:1). Branky: Dostál, J. Zdražil – Matějíček 2, Lorenc, T. Hynek, Pačínek. Srch – Přelouč 2:2 (1:1). Branky: Hausner, Hurta – Janecký 2 (1 x PK).

Pořadí I. A třídy: 1. FK Pardubice C (10 bodů), 2. Letohrad B (8), 3. Staré Hradiště (7), 4. Stolany (7), 5. Přelouč (6), 6. Březová nad Svitavou (6), 7. Moravany (6), 8. Morašice (5), 9. Srch (5), 10. Dolní Újezd (4), 11. Valy (4), 12. Slatiňany (3), 13. MFK Chrudim C (3), 14. Živanice (2).