Poslední dubnový víkend připravil pro fotbalové příznivce v našem okrese další atraktivní porci mistrovských utkání. Není příliš pozitivním zjištěním, že jak v I. A, tak i v I. B třídě to jsou právě naši zástupci, kteří zabředli do záchranářských starostí. A dostat se z nich ven, to nebude ani trochu jednoduché.

Svitavy bez tribuny


Svitavský divák, jenž navštíví dnešní duel krajského přeboru, se na rekonstruovaném stadionu Míru bez tribuny asi bude cítit poněkud nezvykle. Rád by však na trávníku sledoval o poznání lepší a ofenzivnější výkon svých hráčů, než jaký nabídli v Moravské Třebové. Zbylá dvojice z regionu zamíří na Ústecko, odkud by se nemusela rozhodně vracet domů s prázdnou kapsou.

Program – dnes: Svitavy – Vysoké Mýto (rozhodčí: Filip – Habrda, Z. Dvořák), Česká Třebová – Polička (Štěpánek – Bleša, Zavřel). Zítra: OEZ Letohrad B – Moravská Třebová (Zerzán – Fibiger, Svědiroh).
V I. A třídě se do kritické situace dostává Rychnov. Ten ze čtyř jarních klání vytěžil jenom tři body, navíc už třikrát za sebou neskóroval a jestliže rychle nezabere, mohla by se jeho existence v soutěži stát roční epizodou. Teď už nováček musí bodovat pokud možno v každém zápase, i zítra v Moravanech. Újezd a Litomyšl budou pokračovat ve vzájemném souboji o čtvrté místo.
Program – dnes: Dolní Újezd – Staré Hradiště (Šejna – Felkl, Svoboda). Zítra: Moravany – Rychnov n. M. (Halda – Fryš, Schmeiser), Litomyšl – Načešice (Volný – Bleša, Pagáč).
Dva duely z programu I. B třídy stojí za speciální pozornost. Jednak je to střetnutí v Morašicích, kde se domácí celek pokusí bodově dostihnout nečekaně vedoucí Verměřovice. Poté samozřejmě i „malé“ derby v Poličce, body potřebují zejména hosté ze Svitav.
Program – dnes: Moravská Třebová B – Libchavy (Ille – Zika, Vodák), Ústí nad Orlicí B – Pomezí (Gregor – S. Neubauer, Pešek), Jevíčko – Zámrsk (Havel – Kvaček, Knoll st.). Zítra: Polička B – Svitavy B (Knoll ml. – Knoll st., Ille), Morašice – Verměřovice (Zavřel – Gála, Šejna), FK Česká Třebová B – Sokol Dolní Újezd B (Kříž – Filip, Adamský).
Čistá o překvapení


V okresním přeboru se vedoucí Březová představí na radiměřském trávníku, kde je pochopitelně jasným favoritem. Už v Čisté a v Janově se však přesvědčila, že papírově slabší týmy se na ni dovedou vyhecovat a stejné to bude také dnes odpoledne. Cerekvici čeká rovněž těžká šichta, neboť nastoupí v Čisté a na tamním malém nerovném hřišti jsou zápasy vždy specifické. V boji o záchranu budou mít veliký význam souboje v Dlouhé Loučce a také v Bystrém.

Program – dnes: Čistá – Cerekvice (Hrouzek – Grulich), Radiměř – Březová (Havránek – Nepraš), Dlouhá Loučka – Jaroměřice (Andrle – Bartůněk), Janov – Mladějov (Elčkner – Ropek), Kamenná Horka – Kunčina (3 x OFS Blansko). Zítra: Bystré – Horní Újezd (M. Heger – J. Brychta, Hořínek), Městečko Trnávka – Sebranice (Ropek – Urban).
Celý třetitřídní program se odehraje už dnes a pro většinu týmů to bude start do nesmírně těžkých čtrnácti dnů. Mimo obvyklých víkendových kol na ně čekají i dvě vložená dějství (30. dubna a 7. května). Magnetem soboty je bezesporu derby utkání v Třebařově.
Program – dnes: Křenov – Trstěnice (P. Dvořák), Třebařov – Moravská Třebová C (J. Brychta – Křišťál), Opatovec – Linhartice (Pokorný), Jedlová – Jevíčko B (Báča), Boršov – Hradec nad Svitavou (Šenkýř), Opatov – Staré Město (2 x OFS Blansko), SK FC Koclířov – Chornice (Ondráček).