A podzimní bilancování není rozhodně špatné. V horní polovině pořadí se nachází pět kolektivů ze Svitavska, pomyslné stupně vítězů obsadila trojice Březová – Cerekvice – Svitavy B! Jen Rychnov zaostal za očekáváním, ale problémy se záchranou by ani on neměl mít.

Polička B – Verměřovice 0:0

„Nemastný neslaný“ fotbal nabídli hráči obou mužstev hrstce promrzlých diváků na závěr podzimu. Hosté byli ve většině soubojů dříve, ale zakončení jim vázlo stejně jako domácím. Vítězný zásah mohli dát oba soupeři, ale remíza vcelku odpovídá poměru sil.

Fakta – rozhodčí: Knoll ml. (Jaroměřice). ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 0:0.

SK MK Polička B: Dobeš – Klein, Pavliš, Češka, Scheib, Nekvinda, T. Švec, Stodola, Opršál, Kučera, Dobiáš (Findejs, Zavadil).

Cerekvice – Ústí n. O. B 3:1

Domácí chtěli splnit úlohu favorita a už v 5. minutě nedal šanci Jandera. Vzápětí však utrpěli šok, když po hrubici Kusého prohrávali. O reakci se pokusil Jandera, trefil tyč, až ve 41. minutě se po centru Řeháka hlavou prosadil spolehlivý Vondra. Po přestávce domácí dlouho marně tlačili. Klíčový moment nadešel v 70. minutě, kdy hosté zahráli ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil Řehák. Tečku za kvalitním utkáním plným šancí i emocí napsal střídající Schauer gólem v 85. minutě.

Fakta – branky: Vondra, Řehák, Schauer – vlastní. Rozhodčí: M. Heger (M. Třebová). ŽK: 2:6. Diváci: 160. Poločas: 1:1.

Slavoj Cerekvice nad L.: Kusý – Coufal, Flídr, Vosmek, Benko, Růžek, Řehák, Lorenc, Zeman, Jandera, Vondra (Pražák, Schauer, Lebeda).

Sloupnice – Březová n. S. 2:3

Hosté potvrzovali v prvním poločase roli favorita a ujali se brzy vedení, když po chybě obrany skóroval v 6. minutě Švec. Jenže o něco později se po vlastní brance hostů vyrovnalo skóre a následně překvapivě i hra. Velkou šanci Sloupnice zahodil Čapek, na druhé straně byl z rychlého protiútoku úspěšnější Bednář. Když se domácím podařilo v 75. minutě opět srovnat, rodila se senzace. Proti byl však Švec, který pouze osm minut před koncem zachránil Březové hubenou výhru a tím i první místo v pořadí I. B třídy.

Fakta – branky: Mikulecký, vlastní – Švec 2, Bednář. Rozhodčí: Štourač (Slatiňany). ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 1:2.

Sokol Březová: J. Ehrenberger – Prudil, R. Ehrenberger, Kučera, Šmerda, P. Mikolín, Deutsch, Švec, Rada, Bednář, Bárta (Svoboda, Jež).

Libchavy – Pomezí 2:2

Skóre dobrého zápasu otevřel po půlhodině Bartoš, jenž se zorientoval poté, co J. Pecina vyrazil před sebe přímý kop Karpíška. Za tři minuty bylo vyrovnáno a postaral se o to z pokutového kopu kapitán Svoboda. Zkraje druhé půle obrátil vývoj střetnutí po rychlém brejku Šedý a pak se více červenalo než hrál fotbal (Martinák resp. Šedý). V 76. minutě rozhodl o dělbě bodů Stejskal. Nemuselo to tak zůstat, domácí Čermák hlavičkoval do tyče a na druhé straně nedali hosté několik samostatných úniků na Kollerta.

Fakta – branky: Bartoš, Stejskal – Svoboda, Šedý. Rozhodčí: Klíma (Pardubice). ŽK: 4:3. ČK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Sokol Pomezí: J. Pecina – Drobný, Svoboda, Červený, M. Roušar, Kotouček, L. Roušar, Šedý, Jožák, Nespěšný, Coufal (Mička, P. Pecina).

Svitavy B – Rychnov 3:0

Po bezgólovém prvním poločase se na trávníku v Horce chopili iniciativy Svitavští a konto soupeře zatížili třemi góly. Hosté odpověď nenašli.

Fakta – branky: Kubík 2, Uhlíř. Rozhodčí: O. Brychta (Kunčina). Diváci: 90. Poločas: 0:0.

TJ Svitavy B: Lampárek – Kyncl, Brandejs, Škraňka, Kubík, Gregor, Uhlíř, Zábrana, D. Jukl, Stenzl, Ovad (Křížek).
TJ FC Rychnov: Pánik – Kopp, Marek, Sekanina, Barta, Matějka, Grochol, Šmída, Černušák, Kylar, Z. Hlubinka (Janků, Ščučka, Langr).