Pouze šest kol chybí do konce mistrovské fotbalové sezony a na všech frontách jde do tuhého. O víkendu budou na Svitavsku ve hře velice důležité a klíčové body.

V krajském přeboru mohou okresní mužstva sice dohrát relativně v poklidu, ale hazardovat s přízní fanoušků, jako to nyní činí Svitavy, to se rozhodně nesluší. Se zachraňujícími se rivaly už ztratily bodů dost a doma proti Stolanům by se to nemělo opakovat.

To Polička zažívá daleko optimističtější jaro, byť ho před týdnem zakalila první porážka. O její nápravu se celek SK Masokombinát pokusí s průměrnou Českou Třebovou.

V I. A třídě nastoupí Cerekvice v Přelouči, která na jaře zdaleka nepůsobí tak dobře jako na podzim. Slavoj se může znovu přiblížit k jistotě postupu. Litomyšl si prostě nesmí dovolit zaváhat proti posledním Načešicím, pokud hodlá pomýšlet minimálně na udržení třetího místa. Těžší úkol čeká na Dolní Újezd na Pardubicku. Poměrně nečitelné je zítřejší derby na morašickém trávníku.

I. B třída nabízí dvě okresní derby, ještě o stupeň výše ale stojí očekávaná bitva prvního s druhým v Březové. Jestliže jej domácí Sokol zvládne vítězně, bude prakticky hotovo, protože jeho náskok by narostl na devět bodů. Druhé Králíky tak vědí, že jejich jedinou nadějí je pokusit se na půdě velkého favorita zvítězit.

V duelu Pomezí – Sebranice, tedy sousedů ze středu tabulky, sice nejde o postup ani o sestup, ale na prestiži to tomuto derby neubírá. Rychnov si svoje šance na záchranu kolo co kolo komplikuje, ale neustále se drží na nesestupové pozici. Teď přivítá svitavské béčko, což je velké sousto, ale pro domácí jsou body nutností.

Nesmírně zajímavé budou opět zápasy v okresním přeboru. Vlastně není ani jediný, o kterém by se dalo říci, že v něm o nic nepůjde. Čerstvě vedoucí Kunčina pocestuje do Dolního Újezdu, kde se bude její pozice otřásat, protože domácí potřebují body, aby se dostali dále od pásma ohrožení.

Ve III. třídě scházejí jen tři kola do baráže. Magnet kola se hraje v Hradci nad Svitavou. Domácí i hosté z Radiměře zatím drží pozice zaručující start v nadstavbě a případné vítězství v derby jednoho či druhého do baráže výrazně přiblíží.

Kdo, kdy, s kým

Krajský přebor – 25. kolo – sobota:
TJ Svitavy – SK Stolany (rozhodčí: Vodrážka – Vaško, Sůra), SK Masokombinát Polička – FK Česká Třebová (Svědiroh – Morávek, Ujec).

I. A třída – 21. kolo – sobota:
Sokol Staré Hradiště – Sokol Dolní Újezd (Horníček – Schmeiser, Pagáč), FK Přelouč – Slavoj Cerekvice nad Loučnou (Jadrný – Kutřín, J. Řehák), Jiskra Litomyšl – Mezilesí Načešice (T. Řehák – Lukes, Valenta). Neděle: Sokol Morašice – SKP Slovan Moravská Třebová (Vaško – Kvaček, Lukášek).

I. B třída – 21. kolo – sobota:
TJ FC Rychnov – TJ Svitavy B (Vaněk – Hunal, O. Brychta), Sokol Březová nad Svitavou – FC Jiskra Králíky–Červená Voda (Gála – Raplík, Petrila). Neděle: TJ Lanškroun B – SK Masokombinát Polička B (Z. Dvořák – Šejna, Horníček), Sokol Pomezí – Sokol Sebranice (Hunal – Jadrný, Svoboda).

Okresní přebor – 21. kolo – sobota:
Sokol Kamenná Horka – TJ Jaroměřice (OFS Ústí nad Orlicí), Sokol Opatov – Jiskra Litomyšl B (P. Dvořák – Hnát, Báča), Sokol Čistá – Sokol Dlouhá Loučka (J. Brychta – Grulich, Spálenský), Tatran Mladějov – TJ SK Jevíčko (Ropek – Elčkner, Pešava, 14.00). Neděle: Sokol Dolní Újezd B – Sokol Kunčina (Knap – Kvapil, Havránek), Metra Linhartice – Sokol Janov (Ožvoldík – Báča, Nepraš), Sokol Bystré – SKP Slovan Moravská Třebová B (Pokorný – Ropek, D. Nekvinda).

III. třída A – 16. kolo – sobota:
TJ Hradec nad Svitavou – TJ Radiměř (Kvapil – Ožvoldík, D. Nekvinda), SK Rohozná – Sokol Trstěnice (Jakubec), Sokol Janov B – Sokol Vendolí (Havránek – Pohl). Neděle: Sokol Morašice B – TJ Horní Újezd (Dvořáček, 14.45).

III. třída B – 16. kolo – sobota:
TJ Staré Město – SKP Slovan Moravská Třebová C (J. Heger), SK FC Koclířov – TJ Křenov (Štěrba), Sokol Třebařov – Sokol Opatovec (Dvořáček – Knap), Sokol Chornice – Sokol Březová B (Šenkýř). Neděle: Sokol Městečko Trnávka – Sokol Boršov (Hnát – P. Dvořák, 16.00).

Začátky utkání v kraji i v okrese jsou až na uvedené výjimky v 17 hodin.