Jedná se však o výsledek, který si zasluhuje mimořádnou pozornost, neboť Pomezí vyhrálo v Nasavrkách, které na jaře patřily k top týmům soutěže a z jejich trávníku se body nevozily. Hosté tam však vyrukovali s aktivním, disciplinovaným a cílevědomým výkonem, takže se soupeř za stavu 0:3 asi nestačil divit. Inkasovaná branka krátce před koncem byla jen kosmetickou „vadou na kráse“, Pomezí vstoupilo do podzimní části skvělým způsobem.

Želbohu ovšem zůstalo v tomto směru osamocené, neboť zbylé tři celky vyšly naprázdno. Nejblíže k úspěchu byl nováček z Kunčiny v Načešicích, podal tam dobrý výkon, ale shořel na efektivitě, nenašel střelce, byť měl převahu v poli i šance. Vstup do soutěže nevyšel svitavské rezervě, ačkoli se v Semaníně dlouho držela v kontaktu, v závěrečných dvaceti minutách ale kapitulovala. Dolní Újezd v Letohradu dokonce vedl, ale pak začalo úřadovat domácí béčko, do půlky vývoj obrátilo a po pauze taktovku hry z rukou nepustilo.

1. KOLO:

Nasavrky – Pomezí 1:3 (0:1)

Branky: 87. Dostál – 26. Mička (PK), 57. Leinweber, 78. Pořízka. Rozhodčí: Papáček. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Pomezí: Křemenák – L. Roušar, M. Nespěšný, Mička, Drobný, Škáva (69. Vaško), M. Stýblo, Jožák (83. Jan Svoboda), Ehrenberger, Stodola (68. Pořízka), Leinweber (84. P. Stýblo).

Milan Janko, trenér TJ Sokol Pomezí: Úspěch se odrazil od velice zodpovědného výkonu všech patnácti hráčů, kteří zasáhli do zápasu. Po celé utkání jsme byli aktivní a několik šancí ještě neproměnili. Jediné, co mě mrzí, je branka obdržená v závěru. Nyní se musíme připravit na první domácí vystoupení a potvrdit správně nastolenou cestu z přípravy.

Načešice – Kunčina 3:1 (1:1)

Branky: 22. Tamchyna, 70. Šafránek, 90. D. Jirásek – 27. vlastní (Šafránek). Rozhodčí: Vojta. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Kunčina: Hutira – Pešava, Eliáš, Spálenský, T. Pagáč (78. V. Pagáč), Kaláb (84. Zeman), Šmehlík (71. Šejnoha), T. Brychta, Sedláček, Švanda, Tlustoš.

Vlastimil Suchý, trenér TJ Sokol Kunčina: Dovolím si říci, že prohrál lepší tým. Na to se ovšem nikdo ptát nebude. Odehráli jsme dobré utkání, kluci ho odjezdili, s výkonem jsem spokojen. Výsledek neodpovídá průběhu hry, vždyť jsme třeba na začátku druhého poločasu soupeře dvacet minut nepustili za půlku. Bohužel naší slabinou byla efektivita, ta nám chyběla, jediný náš gól si domácí dali po Švandově centru sami. Domácí hráli vyloženě na nakopávané balony, jejich branka na 2:1, to byla úplná „šmudla“, ale nakonec jim to stačilo. My jsme tam slibné šance měli, ale zakončení bylo slabé a nepřesné. V závěru to bylo „buď a nebo“, domácí v poslední minutě z jasného ofsajdu přidali třetí gól. Pokud budeme takhle pokračovat, nemám o nás v I. A třídě strach.

Semanín – Svitavy B 4:0 (1:0)

Branky: 9. a 72. Votřel, 73. Nešický, 88. Cindr. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 2:2. Diváci: 78. Svitavy B: Kavalír – Kyncl, Kubík, P. Křížek, Švec, Gregor, Škeřík (68. Marvan), Bednár, Zvára, Urban (57. Komínek), Ryšavý.

Jaroslav Kabát, vedoucí mužstva TJ Svitavy B: Nastoupili jsme v kombinované sestavě s několika dorostenci, kteří rozhodně nezklamali. Nezačali jsme dobře, po zaváhání na pravé straně jsme brzy inkasovali a vzápětí měli domácí další loženku. My jsme potom začali hru vyrovnávat a dokonce jsme vstřelili branku, když se Urban prosadil v souboji s obráncem a gólmanem, nebyla ale uznána pro ofsajd. Nástup do druhého poločasu byl v naší režii, v dobrých pozicích se ocitli Ryšavý a Zvára, Křížek byl v šestnáctce odstaven obráncem, který nehrál míč, ale penalta se nepískala. Naši snahu o vyrovnání však posléze zhatily hrubé individuální chyby, domácí rychle přidali další branky, uklidnili se a dovedli zápas do vítězného konce.

Letohrad B – Dolní Újezd 4:1 (2:1)

Branky: 29. a 63. Lorenc, 38. Černohous, 69. Janoušek – 19. Frňka. Rozhodčí: Papežík. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Dolní Újezd: Janecký – P. Frank (79. Kabrhel), Částek, J. Vomáčka, Pešina, Kalánek, Frňka, Fulík (65. Vrabec), Kopecký, O. Klusoň, Mandlík.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Úvod zápasu měli lepší domácí a dostali se do dvou šancí, potom jsme zahrozili my a Frňka svoji druhou příležitost proměnil. Vypadalo to tedy nadějně. Nevím, co se potom stalo, jestli si snad hráči mysleli, že to dál půjde samo, ale přestali jsme úplně hrát a soupeř nás do poločasu vrátil na zem. Po přestávce to z naší strany byla ještě větší hrůza, Letohrad zaslouženě přidal další dvě branky a my byli rádi, když utkání skončilo. Přitom soupeř nic moc nehrál, stačil mu průměrný fotbal, my však nehráli vůbec. Je třeba na to rychle zapomenout a soustředit se na následující domácí utkání.

Přelouč – Vysoké Mýto B 0:0, pen. 5:4. Rohovládova Bělá – Pardubičky 2:0 (1:0). Branky: Semínko, Špidlen. Horní Ředice – Luže 2:3 (1:1). Branky: Dědič, Dujsík – Hrubý, Kroutil, Lacman.