Hosté neměli k dispozici obvyklého brankáře (Jílek se zranil, Cabal onemocněl), takže do branky nastoupil Jakub Novák, obvyklou fotbalovou profesí obránce. I když dělal, co mohl, tři střely pronikly do jeho sítě.

Dále do zápasu nastoupili: A. Novák, Czehowský, Vacek, Veselský, Bartoš, Čížek, Chlup, Komínek, Válek, Škáva (Špička, Jukl, Bednár, Leinweber).

První poločas byl celkem vyrovnaný, domácí zkraje trefili tyč, do vedení však šly Svitavy, když Chlup rozehrál trestný kop na hlavu Škávy a ten otevřel účet. Vedení však vydrželo sotva pár minut, jen do doby, než se hostující defenzivě nepodařilo ubránit rohový kop.

„Do druhé půlky soupeř obměnil sestavu ještě více než my a začal nás přehrávat. Důsledkem byly dvě obdržené branky v rychlém sledu. Nám se podařilo upravit výsledek v posledních vteřinách, kdy Válek zahrál přímý kop do vápna na Leinwebera, který se prosadil,“ uvedl vedoucí svitavského mužstva Oldřich Palla.

Plánované středeční druhé přípravné utkání v Boskovicích bylo zrušeno, takže k dalšímu zápasu nastoupí Svitavští až ve středu 31. července ve Velké Bíteši.

Pod vedením nového trenéra Romana Pražáka zahájila přípravu na sezonu také litomyšlská Jiskra. Zatím odehrála dva testovací duely, v Týništi nad Orlicí zvítězila 5:3 a v Luži 4:0.