A to přitom mohlo být ještě lépe, pokud by si třeba Pomezí odpustilo domácí porážku od Jablonného nad Orlicí nebo Jevíčko neprohrálo s Opatovem, což byly dva asi největší „oříšky“. Šestice soutěžících trefila správně osm zápasů, IVA TOBIÁŠOVÁ z Poličky k tomu přidala i naprosto přesnou Supertrefu a zapsala se díky tomu do listiny vítězů. Zároveň jí to vyneslo rovněž nadmíru zajímavý posun směrem vzhůru v celkové klasifikaci, které nadále vévodí s mírným náskokem silná dvojice Zdeněk Drobný – Michal Racl.

Pořadí po 7. kole

1. – 2. MÍSTO

SY0016 Zdeněk Drobný, Poříčí 13 61
SY0112 Michal Racl, M. Třebová 13 61

3. – 7. MÍSTO

SY0054 Roman Greguš st., Litomyšl 16 58
SY0120 Andrea Gibiecová, Polička 13 58
SY0021 Iva Tobiášová, Polička 16 55
SY0117 Petr Gloser, Polička 7 55
SY0058 Karel Štorek, Cerekvice 10 52

8. – 13. MÍSTO

SY0002 Marie Hladká, Sebranice 16 49
SY0050 Tomáš Mergl, Litomyšl 16 49
SY0067 Jiří Stibůrek, Čistá 7 49
SY0064 Andrea Stibůrková, Čistá 7 49
SY0066 Irena Stibůrková ml., Čistá 7 49
SY0065 Irena Stibůrková st., Čistá 7 49

14. – 21. MÍSTO

SY0003 Ladislav Hladký st., Sebranice 13 46
SY0075 Jindřich Nárožný, Březina 13 46
SY0100 Marcel Pánik, Rychnov 13 46
SY0089 František Přichystal, M. Třebová 13 46
SY0110 Jan Beserle, M. Trnávka 10 46
SY0015 Alena Drobná, Poříčí 10 46
SY0113 Ludvík Jachymiák, Bystré 10 46
SY0020 Jiří Tobiáš, Polička 10 46

22. – 35. MÍSTO

SY0009 Josef Ambros, Křenov 13 43
SY0027 Leon Formánek, Svitavy 13 43
SY0080 Petr Kumstát, Staré Město 13 43
SY0082 František Kunc st., Staré Město 13 43
SY0131 Martina Novotná, Nedvězí 13 43
SY0010 Jan Sehnal, Svitavy 13 43
SY0122 Josef Jirmásek, Polička 10 43
SY0125 Jana Jirmásková, Polička 10 43
SY0108 Miroslav Otevřel, Linhartice 10 43
SY0114 Miroslav Čori, Bystré 7 43
SY0118 Miroslav Jílek, Polička 7 43
SY0127 Olga Jirmásková, Praha 7 43
SY0005 Josef Popelka, Polička 7 43
SY0126 Dan Shelong, Praha 7 43

36. – 49. MÍSTO

SY0040 Jitka Benešová, Vidlatá Seč 10 41
SY0086 Alois Komprda, M. Třebová 13 40
SY0011 David Kotlář, Svitavy 13 40
SY0133 Michal Novotný, Nedvězí 13 40
SY0047 Radek Beneš, Trstěnice 10 40
SY0129 Karel Drábek, Nedvězí 10 40
SY0019 Jiří Frank, Trstěnice 10 40
SY0106 Milan Ondráček, M. Trnávka 10 40
SY0088 Vladimír Vacek, M. Třebová 10 40
SY0014 Pavel Drobný, Poříčí 7 40
SY0055 Markéta Gregušová, Litomyšl 7 40
SY0083 František Kunc ml., Staré Město 7 40
SY0046 Marek Beneš st., Trstěnice 4 40
SY0024 Bořek Marek, Radiměř 4 40

50. – 77. MÍSTO

SY0124 Martin Jirmásek, Polička 7 38
SY0105 Ladislava Ondráčková, M. Trnávka 16 37
SY0048 Marek Beneš ml., Trstěnice 13 37
SY0128 Jiří Drábek, Nedvězí 13 37
SY0079 Anežka Dvořáková, Staré Město 13 37
SY0044 Martina Holomková, Makov 13 37
SY0084 Luboš Komprda, M. Třebová 13 37
SY0085 Libuše Komprdová, M. Třebová 13 37
SY0006 Miloš Drmola, Svitavy 10 37
SY0103 Jan Soldán, M. Třebová 10 37
SY0123 Olga Jirmásková, Polička 7 37
SY0107 Jana Němcová, Staré Město 7 37
SY0090 Adolf Němec, Staré Město 7 37
SY0091 Jakub Němec, Staré Město 7 37
SY0092 Vojtěch Němec, Staré Město 7 37
SY0109 Ludvík Potáček, M. Třebová 7 37
SY0035 František Soukup, Nová Sídla 7 37
SY0076 Jiří Hárych, Koclířov 13 36
SY0018 Vít Boštík, Poříčí 7 36
SY0130 Jaroslav Jedlička, Bystré 13 34
SY0049 Miloš Mergl, Litomyšl 13 34
SY0051 Josef Mergl, Litomyšl 13 34
SY0062 Vítězslav Toušek, Vysoké Mýto 13 34
SY0025 Zuzana Břenková, Svitavy 10 34
SY0012 Miroslav Kotlář, Svitavy 10 34
SY0132 Helena Novotná, Nedvězí 10 34
SY0081 Jakub Straka, Staré Město 10 34
SY0013 František Smolej, Kam. Horka 7 34

78. – 109. MÍSTO

SY0134 Josef Novák, Litomyšl 13 33
SY0102 Jiří Bílý, M. Třebová 16 31
SY0115 Patrik Čori, Bystré 13 31
SY0007 Oldřich Palla, M. Chrastová 13 31
SY0004 Ladislav Hladký ml., Sebranice 10 31
SY0072 Martin Jirout, Litomyšl 10 31
SY0095 Pavel Sotorník, M. Třebová 10 31
SY0094 Šimon Václavek, M. Třebová 10 31
SY0029 Šimon Šilar, Jarošov 7 31
SY0059 Josef Vajrauch, Trstěnice 7 31
SY0060 Petr Vajrauch ml., Trstěnice 7 31
SY0038 Veronika Zavřelová, Dolní Újezd 7 31
SY0032 Jaroslav Zeman, Jarošov 7 31
SY0031 Jana Zemanová, Jarošov 7 31
SY0096 Aťka Khýr, Staré Město 4 31
SY0098 Alena Khýrová, Staré Město 4 31
SY0069 Daniel Vaněk, Litomyšl 13 30
SY0136 Štefan Gallik, M. Třebová 7 30
SY0039 Karel Beneš, Vidlatá Seč 10 29
SY0116 Jarmila Jachymiáková, Bystré 13 28
SY0121 Jiří Boštík, Vidlatá Seč 10 28
SY0119 Karel Geba, Polička 10 28
SY0045 Tomáš Holomek, Makov 10 28
SY0023 Jiří Marek, Radiměř 10 28
SY0087 Bedřich Štefánek, M. Třebová 10 28
SY0061 Petr Vajrauch st., Trstěnice 10 28
SY0104 Rudolf Jahoda, M. Třebová 8 28
SY0043 Lída Holomková, Makov 7 28
SY0033 Blanka Zemanová, Jarošov 7 28
SY0074 Jaroslav Jirout, Litomyšl 4 28
SY0034 Vladimír Kvapil, Nová Sídla 7 26
SY0077 František Bušina, M. Třebová 0 26

110. – 141. MÍSTO

SY0022 Tomáš Kubát, Polička 10 25
SY0028 Eva Lustyková, Litomyšl 10 25
SY0057 Klára Merglová, Litomyšl 10 25
SY0037 Václav Zavřel ml., Dolní Újezd 10 25
SY0053 Dagmar Gregušová, Litomyšl 7 25
SY0036 Václav Zavřel st., Dolní Újezd 4 25
SY0063 Jaroslav Švec, Chmelík 8 24
SY0030 Matěj Šilar, Jarošov 7 24
SY0056 Monika Merglová, Litomyšl 10 23
SY0042 Lucie Kábrtová, Vidlatá Seč 7 23
SY0097 Ladislav Khýr, Staré Město 4 23
SY0026 Roman Dostál, Svitavy 10 22
SY0078 Jana Kumstátová, Staré Město 10 22
SY0111 Jan Kučera, M. Třebová 7 22
SY0101 Tomáš Bílý, M. Třebová 4 22
SY0017 František Boštík, Poříčí 7 21
SY0041 Martin Kábrt, Vidlatá Seč 7 20
SY0008 Jiří Jílek, Opatov -2 19
SY0135 Zdeněk Novák, Litomyšl 13 16
SY0068 Zdeněk Jirout, Litomyšl 7 16
SY0073 Bohuslava Jiroutová, Litomyšl 1 15
SY0099 Pavel Bambušek, M. Třebová 0 15
SY0001 Radek Bučko, Svitavy 4 14
SY0137 Jaromír Neckář, Banín 2 14
SY0093 Aleš Hrubý, M. Třebová 10 13
SY0052 Roman Greguš ml., Litomyšl 1 13
SY0141 Wladyslawa Jiroutová, Litomyšl 1 11
SY0139 Zdena Neckářová, Banín 8 10
SY0070 Adrian Vaněk, Litomyšl 4 9
SY0138 Vanesa Vaňková, Litomyšl 0 8
SY0140 Tomáš Neckář, Banín 5 6
SY0071 Adam Jirout, Litomyšl 1 -2

Soutěž týmů

Dost dlouho se Stibůrkovi vyhřívali bez konkurence na nejvyšším stupínku pořadí týmového zápolení, ale s tím je nyní konec. I když v sedmém kole obstáli solidně, tak aby jim na vrcholu nebylo smutno, dostihli je Farmáři z Poříčí u Litomyšle, těm se totiž vedlo ještě o něco lépe. I mezi družstvy je tedy o pořádné drama postaráno. Uplynulé dějství s konty vůbec výrazně pohnulo, rekordmanem byl litomyšlský mančaft JOMITO, který svoje počínání vyšperkoval dokonce více než čtyřicetibodovým „zářezem“, což se v průběhu jarního tipování stalo pouze zřídka.

1. – 32. MÍSTO

Farmáři 30 147
Stibůrkovi 21 147
Hagara Team 30 129
Pražáci 24 129
LADAS 39 126
Tobi-58 36 126
Rumpál 36 123
Bysteráci 30 120
Jirmáskovi 24 118
Benešáci 27 117
JOMITO 42 117
M+H+M 36 117
Jelimani 30 117
BFV Moravská Třebová 33 114
Zápaďáci 22 39 114
Šelmy 36 111
Zlatý Vrch Staré Město 21 111
Sokol Staré Město 36 102
Rivelino 24 102
Důchodci 36 101
Greguši 24 96
Makováci 30 93
Deník 21 90
Vidláci 113 27 90
Holky 27 88
Koldberg 12 85
Hráči 24 80
SKP 1 30 75
Litomyšl – Jiroutovi 12 55
Litomyšl – Vaňkovi 17 47
Jiroutovi – Chrudimáci 12 44
Klaudinka 15 30

Výsledky 7. kola

1. Svitavy – Dolní Újezd 1 (3:1)
2. Litomyšl – Česká Třebová 1 (4:0)
3. Hlinsko – Moravská Třebová 0 (2:2)
4. Polička – Letohrad B 1 (5:1)
5. Svitavy B – Rosice 1 (4:1)
6. Opatovec – Žichlínek 1 (3:0)
7. Pomezí – Jablonné 2 (0:1)
8. Morašice – Březová 2 (0:1)
9. Jevíčko – Opatov 2 (1:2)
10. Bystré – Cerekvice 0 (1:1)

Supertrefa: 33 branek

Střípky z TIP ligy

Po sedmém kole registrujeme v TIP lize Svitavského deníku 141 hráčů, z toho 107 mužů a 34 žen z jednatřiceti měst a obcí. Nejvíce jich je z Litomyšle (20), Moravské Třebové (19), Starého Města (13), Poličky (12), Svitav (8) a Trstěnice (7).

Do přidružené soutěže družstev se zapojilo po sedmi kolech 32 trojic. Počínaje sedmým kolem TIP ligy lze nový tým sestavit pouze z nově přihlášených hráčů.

Od osmého kola mohou zaregistrovaní hráči soutěžit také na internetové adrese www.denik.cz/tipliga (podmínkou je zadání čtyřčíselného hesla). Nový hráč se může do soutěže zapojit kdykoli v jejím průběhu, poprvé však výhradně na tištěném kuponu z novin.

Uzávěrka osmého kola je v pátek 10. května v 16 hodin na sběrných místech ve Svitavách, Litomyšli a Moravské Třebové (viz. kupon) i na internetu.

Informace k TIP lize Svitavského deníku získáte na telefonu 724 793 074. Pivní odměna pro vítěze kola bude připravena v redakci Svitavského deníku (výherce budeme informovat později).