Bod pro Svitavy, dva pro Třebovou

Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – S napětím očekávané regionální derby bylo jednoznačným magnetem víkendového programu mistrovských fotbalových soutěží. Svitavy hostily Moravskou Třebovou a byl to hostující Slovan, kdo byl v pozici favorita.

6.11.2017

Derby na Svitavském stadionu nabídlo bojovný, důrazný, ale korektně hraný fotbal.Foto: Eduard Hromadník

To však v derby většinou nehraje roli a nehrálo ji ani v tomhle případě. Paradoxem je, že zatímco v první půli, která vyzněla opticky lépe pro domácí, skórovali hosté, tak po přestávce, kdy tahali za delší konec Slovanisté, se svitavským fotbalistům podařilo vyrovnat. Závěrečný hvizd tak zazněl za nerozhodného stavu 1:1 a ke slovu přišli penaltoví exekutoři. Ti hostující byli trochu přesnější a bonusový druhý bod se tím pádem stěhoval do Moravské Třebové. Polička vybojovala doma proti Třemošnici dva body, Litomyšl nestačila na chrudimské béčko.

13. kolo:

Svitavy – Moravská Třebová 1:1 (PK 3:4)

Domácí dávali od úvodních minut najevo, že se okresního konkurenta nebojí, hráli aktivně, důrazně, v prvním poločase tahali za zřetelně delší konec pomyslného provazu. Jenže ta efektivita… V 17. minutě si za obranu naběhl J. Novák a jeho přízemní střela těsně minula Kamischovu svatyni. To však nebylo nic proti tutovce, jakou měl na noze Jukl. Juřík předtím „vykoupal“ na pravé straně obránce a předložil svému spoluhráči balon do ideální pozice, jenže ten zaváhal a zadáci ho stačili atakovat, takže ze stoprocentní gólovky byl jen roh. Hosté byli dlouho nevýrazní a málo nebezpeční, „do šatny“ se jim však povedlo udeřit. Válek unikl po levém křídle a poslal nádhernou křížnou přihrávku na Konečného, který si sám před Jílkem věděl rady – 0:1. Po změně stran se čekal svitavský nápor, tomu však Slovan čelil vlastní aktivitou a domácí se místo snahy o vyrovnání museli sami bránit rychlým protiútokům soupeře, když problémy jim dělal především rychlonohý Konečný. Jenže hostům nevycházela finální fáze, buď si špatně přihráli, nebo jejich zakončení nemělo potřebné parametry, co se razance a přesnosti týká. A tak se gólově urodilo „z čistého nebe“ na opačné straně. Juřík vybojoval na půlce hřiště míč, nebojácně se pustil do útoku, namířil si to přímo do šestnáctky a i s vybíhajícím Kamischem si poradil – 1:1. Jiná vážnější příležitost se ve zbytku utkání nenarodila, v rozstřelu první tři střelci neuspěli (Jukl, Ryšavý resp. T. Novák), všichni další byli přesní a Slovan bral druhý bod.

Fakta – branky: 75. Juřík – 44. Konečný. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 5:3. Diváci: 160. Poločas: 0:1. Svitavy: Jílek – Czehowský, M. Čížek, J. Novák – Bartoš, Slezák, Chlup, Petrila(78. Ryšavý), Juřík – Jukl, Svoboda. Moravská Třebová: Kamisch – Štaffa, T. Novák, Staněk, Strouhal – Konečný, Němec, Válek, Vančura – Okrouhlý, Nováček (78. Marák).

Polička – Třemošnice 2:2 (PK 4:1)

Skóre otevřel po čtvrthodině T. Mbah a neměl to složité, po pěkné kombinaci zakončoval pohodlně z malého vápna. Náskok domácích však neměl dlouhého trvání, zakrátko vyrovnal Hejcman a byla to velice podobná situace, i jemu připravili spoluhráči luxusní pozici před odkrytou brankou. Více ze hry měli domácí a zúročili to po změně stran, zpoza vápna napřáhl T. Mbah a byla to výstavní trefa – 2:1. Jenže i tentokrát hosté odpověděli, ze zvýšené aktivity vytěžil branku Šebek mající v šestnáctce příliš prostoru. Blíže k vítězství byli v závěru hosté, zejména při šanci Hejcmana, rozstřel ale poprvé na podzim lépe zvládla Polička.

Fakta – branky: 16. a 53. T. Mbah – 20. Hejcman, 71. Šebek. Rozhodčí: Schmeiser (Roveň). Hráno bez karet. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Polička: Slaný – Čejka, Pavliš, T. Švec, Netolický (28. Mužík) – Klein (79. Stodola), Nespěšný, Andrle, Pazdera – T. Mbah, M. Mbah. Třemošnice: Janda – Mocanu, Culek, Petr, O. Vančura – Brom (58. Král), P. Šindelář, J. Vančura, M. Šindelář – Hejcman, Šebek.

Chrudim B – Litomyšl 4:2

Nepovedený závěr prvního poločasu připravil Jiskru o lepší výsledek. Do té doby hrála vyrovnanou partii, na vedoucí branku domácího Vašulína záhy odpověděl Štoudek a zajímavé akce se střídaly na obou stranách. Ke konci poločasu ovšem hosté několikrát propadli ve středu hřiště a soupeř to ve dvou případech potrestal z rychlých kontrů. Přesto se Litomyšlští nevzdali, zkraje druhé půle si vynutili převahu a dostali se i do slibného zakončení, ale brankář Kudláček vytasil klíčové zákroky. Dvacet minut před koncem hosté faulovali ve vápně a Vašulín z nařízené penalty zlomil litomyšlský odpor. Závěr přinesl jenom lehkou korekci Zemana.

Fakta – branky: 9., 44. a 74 z pen. Vašulín, 37. Stránský – 16. Štoudek, 88. Zeman. Rozhodčí: Beneš (Letohrad). ŽK: 1:2. Diváci: 88. Poločas: 3:1. Chrudim B: Kudláček – Jindrák, Stránský, Holeček, Kopecký – Zavřel, Tlapák, Vašulín, Matyáš (58. Shejbal) – Švec (61. Bureš), Linhart (77. Pekař). Litomyšl: Kačer – M. Severa (74. Vejrych), Gyömber, Radimecký, Čapek – Paclík, Hašek, Kundera (58. Zeman), Urban – Štoudek, L. Severa.

Další výsledky KP Pardubicka:

Česká Třebová – Dobříkov 2:2 (PK 4:5)

Fakta – branky: 9. Grepl, 61. Novotný – 16. a 72. Rydval. Rozhodčí: Valenta (Letohrad). ŽK: 2:1. Diváci: 111. Poločas: 1:1. Česká Třebová: Hotmar (92. Bárta) – Fučík, Rataj, Roušar (85. Stolín), Kubásek – Müller (60. Kopecký), Zahálka – Grepl, Vondra (46. Ezr), Skalický (76. Urbanec) – Novotný. Dobříkov: Rychtařík – Jandera, Karela (89. Dostál), Hrůša, Konvalina – Bůžek (72. Houžvička), Klapal,J. Vaněk, Rydval (88. Svoboda) – T. Vaněk, Ševčík.

Choceň – Lanškroun 1:1 (PK 3:1)

Fakta – branky: 35. Lněnička – 44. Ptáček z pen. Rozhodčí: Zita (Načešice). ŽK: 4:2. Diváci: 77. Poločas: 1:1. Choceň: Gerčák – Fogl, Pirkl, Krejza, Kubový – Lněnička (68. Novotný), Sršeň, Lebeda, Kubíček (80. Šafek) – Myšák, Holec. Lanškroun: Ehrenberger – Veselý (83. Marek), Popelář, Ptáček, Karlík – Doležal (89. M. Skalický), Kolomý, D. Skalický, Jung – Kyral, Savych (72. Jaroš).

Holice – Hlinsko 2:1

Fakta – branky: 80. z pen. a 85. Kaufman – 56. Portyš. Rozhodčí: Halda (Starý Mateřov). ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Holice: Melnychuk – R. Machatý, Kopřiva, Hanč – Řezníček – Rosůlek (89. Shejbal), Chvála, Křtěn – Kaufman – Lát (77. Koblížek), Václavek (87. Tláskal). Hlinsko: Hlavatý – Zub, Křivka, Volf, Pelikán – Hlouš, Portyš, Nevole, A. Cach – Dostál, Mayer (26. Ali Hussein).

Slatiňany – Heřmanův Městec 1:2

Fakta – branky: 77. Rešetár – 25. a 27. z pen. Netušil. Rozhodčí: Bednář (Lukavice). ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Slatiňany: Jehlička – Beneš, Hauf, Chvojka, Koudelka – Slováček, Rešetár, Malý, Málek (61. Koblasa) – Vladyka (81. Luptovský), Vácha. Heřmanův Městec: Žďánský – Jošt, Salfický (91. Musil), Netušil, Svoboda – Vegeš, Rodek (7. Mach), Doša (82. Pilný), Zrůst – D. Jablečník, Dvořáček (54. Vrátil).

Moravany – Žamberk 1:1 (PK 2:4)

Fakta – branky: 76. Hurta – 66. Franke. Rozhodčí: Poláček (Chrudim). ŽK: 0:3. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Moravany: B. Branda – Knotek, Záleský, Formánek, J. Lukas – Morávek, Beran, Kulhánek (72. D. Šibal), Hurta – Kříž, Švadlenka. Žamberk: Martinovský – Stejskal, Rudolecký, Franke, Trejtnar – A. Kopecký, Smola, Trnka, Durna – Kotyza, Zach.

1. Moravská Třebová (29), 2. Česká Třebová (27), 3. Heřmanův Městec (26), 4. Slatiňany (25), 5. Holice (24), 6. Lanškroun (21), 7. Žamberk (19), 8. Chrudim B (19), 9. Hlinsko (17), 10. Choceň (16), 11. Polička (16), 12. Litomyšl (15), 13. Dobříkov (15), 14. Moravany (15), 15. Svitavy (12), 16. Třemošnice (10).

6.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 18 000 Kč Ostatní řemeslní pracovníci a pracovníci v dalších oborech jinde neuvedení Řemeslník v interiérovém studiu. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: provádění zednických, natěračských, malířských nebo obkladačských prací, aplikace vápenných a epoxidových stěrek a nátěrů (proškolení zajistíme), lepení velkoformátových obkladů o velikosti do 3m (proškolení zajistíme), kompletace a výdej zakázek pro klienty, POŽADAVKY: týmovost a úsměv na tváři, manuální zručnost, vztah k designu a aktuálním trendům, pracovitost, samostatnost, spolehlivost, profesionalita a empatie, loajalita, komunikační schopnosti na dobré úrovni, vzdělání nebo praxi ve stavebním oboru, znalost práce na PC, ŘP sk. B, osvědčení na VZV, NABÍZÍME: zajímavou a kreativní práci v dynamické společnosti, možnost profesního růstu, osobního rozvoje a seberealizace, moderní a příjemné pracovní prostředí, motivující finanční ohodnocení, školení sortimentu a obchodních dovedností, benefity jako stravenky nebo příspěvek na životní pojištění, individuální přístup, slevy na firemní produkty a služby , KONTAKT: e-mailem. Pracoviště: Švanda prima, s.r.o. - litomyšl, Sokolovská, č.p. 1276, 570 01 Litomyšl. Informace: Kateřina Švandová, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Masér, fyzioterapeut 20 000 Kč Fyzioterapeuti s osvědčením Fyzioterapeut/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: absolvent oboru Fyzioterapie, specializovaná nebo zvláštní odborná způsobilost výhodou, znalost měkkých a mobilizačních technik výhodou, vstřícný a aktivní přístup k práci, základní znalost práce na PC (e-mail, internet, Word, Excel), znalost vedení zdravotní dokumentace výhodou, NABÍZÍME: prohlubování kvalifikace absolvováním kurzů pro fyzioterapeuty, účast na odborných konferencích a seminářích, pestrou práci u všech diagnóz v oboru rehabilitace, příspěvek na stravování, příspěvek na životní pojištění, možnost práce na zkrácený prac. úvazek, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Rehabilitace spálenková s.r.o., Hegerova, č.p. 287, 572 01 Polička. Informace: Petr Spálenka, +420 777 630 182. Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 20 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači Strojírenský technik (technolog). Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: technická podpora výroby - řešení aktuálních problémů ve výrobě, zefektivňování stávající výroby (aplikace nového nářadí, odzkušování nových technologií, zpřesňování výkonových norem), výpomoc se zaváděním nových výrob, zpětná vazba pro technologii, spolupodílení se na nákupu nových strojů a jejich zavádění do výroby, POŽADAVKY: vzdělání ve strojírenském oboru, znalost tvorby technologické dokumentace, znalost technologií, CNC obrábění, znalost software na programování CNC strojů, řidičský průkaz sk. "B", NABÍZÍME: stabilní zaměstnání, 5 týdnů dovolené, závodní stravování, výhodný telefonní tarif, příspěvek na penzijní připojištění po roce zaměstnání, KONTAKT: telefonicky, e-mailem (v případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail adresu: jana.machova@pos.cz nebo předem telefonicky dohodněte osobní návštěvu). Pracoviště: Poličské strojírny a.s., Bořiny, č.p. 1145, 572 01 Polička. Informace: Jana Machová, +420 461 751 620. Administrativa - Administrativa Recepční 20 000 Kč Recepční (kromě recepčních v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních) Recepční ve firmě. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Firma Plastic Parts@Technology s.r.o., přední výrobce vstřikovacích forem hledá do svého týmu recepční(zástup za MD a RD) , , NÁPLŇ PRÁCE: evidence došlé pošty, vč. balíků, předání praconíkům PPT, zápis přijatých účetních dokladů(faktury... ),odesílání firemní korespondence vč. doručení na příslušnou poštu, vyřízení extérní přepravy, vyřizování telefonních hovorů, přijímání návštěv a jejich , evidence, zajištění připravenosti zasedacích místností a občerstvení, evidence obědů, vedení intrastatu, administrativní podpora, POŽADAVKY: ŘP sk. B,příjemné vystupování,komunikační dovednost, zákl. znalost AJ, práce s PC (Excel,Word, Internet), NABÍZÍME:osobní přístup, moderní pracovní prostředí,přátelský kolektiv,příspěvek na stravování, 3dny sick days, jazykový kurz AJ, 13 mzda, firemní akce, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Plastic parts & technology s.r.o., 571 01 Moravská Třebová 1. Informace: Šárka Luňáčková, +420 702 187 634.

Kooperativa NBL: Tuři míří na ostravskou palubovku

Bitva mezi litomyšlskými (v bílém) a moravskotřebovskými hokejisty nabídla hodně vzruchu před oběma brankami.

Prodloužené derby rozjásalo hokejisty Slovanu

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.