Výsledkové trápení fotbalistů Jiskry nebere pořád konce a nadále se krčí na nedůstojných pozicích v průběžné tabulce. Naprázdno vyšli také na půdě nováčka a chudé dvoubodové konto nedokázali rozmnožit. Další dva okresní zástupci dotáhli svoje zápasy do penaltových rozstřelů. V obou případech byly z jejich pohledu neúspěšné.

Svitavy B – Pardubičky 1:1 (PK 2:4)

Branky: 32. D. Jukl – 23. Krejčí. Rozhodčí: Sita. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Svitavy B: Stehlík – Vacek, Kubík, Kala (46. Kyncl), Čonka, D. Juřík, Gregor, Čížek, L. Jukl, D. Jukl (76. Říha), Ryšavý (46. O. Urban).

Pavel Brandejs, trenér TJ Svitavy B: Narazili jsme na kvalitního soupeře, jehož dosavadní bodový zisk a postavení v tabulce vůbec neodpovídají výkonu, který u nás předvedl. Dvacet minut jsme se nemohli dostat do zápasu a naši ospalost hosté potrestali vedoucí brankou. Hned vzápětí jsme opět neproměnili tutovku. Naštěstí se nám do poločasu podařilo vyrovnat. Ve druhé půlce pokračoval tuhý, urputný boj. Když jsme nevyužili ani další šance včetně samostatného úniku na brankáře, hosté nás pět minut před koncem málem potrestali. V penaltách jsme tentokrát úspěšní nebyli. Přestože uznávám dobrý výkon hostů, myslím si, že jsme ten zápas vyhrát měli.

Dobříkov – Pomezí 2:2 (PK 7:6)

Branky: 71. Klapal (PK), 76. Rydval – 36. a 90. Leinweber. Rozhodčí: Papáček. ŽK: 7:3. ČK: 1:0 (44. Karela). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pomezí: Křemenák – Kotouček, Mička, M. Nespěšný, L. Roušar, Jar. Svoboda, Veselý, J. Nespěšný, Pořízka, Škáva (62. R. Svoboda), Leinweber.

Milan Janko, trenér TJ Sokol Pomezí: Před zápasem bych bod z Dobříkova bral všemi deseti, ale po zápase jsou ty pocity takové smíšené, protože přece jen jsme hráli více než poločas proti deseti a měli jsme si s tím poradit lépe. První půli jsme odehráli výborně, takticky jsme ji zvládli přesně tak, jak jsme si řekli, vycházely nám rychlé brejky, byl to od nás nádherný fotbal odměněný vedoucím gólem. Bohužel po přestávce to bylo úplné jiné. Proti oslabenému soupeři jsme vyklidili střed pole, jako bychom se lekli toho, že domácí jsou v deseti, a začali jsme se strachovat o výsledek. Hra se otočila, domácí zaslouženě vyrovnali z nařízené penalty a po chvíli obrátili výsledek, když jsme si po trestném kopu nepohlídali dorážku. Naštěstí jsme se v posledních patnácti minutách znovu dokázali vrátit do zápasu a díky střelecké pohotovosti Marka Leinwebera se nám v závěru podařilo vyrovnat. Remíza byl v celkovém pohledu zřejmě spravedlivý výsledkem, ale jak říkám, pocity z utkání jsou ve mě rozporuplné.

Nasavrky – Litomyšl 3:1

Branky: 37. Čechlovský, 57. Soudek, 69. Dostál (PK) – 32. Urban. Rozhodčí: Svědiroh. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Litomyšl: Koukola – Krejbych (68. Lím, 73. M. Malý), Štoudek, Radimecký, Gyömber, Kundera, Sršeň, Kristek, J. Paclík, Urban, Vejrych (46. Janoušek).

Hosté odehráli slušných úvodních třicet minut, měli více ze hry a díky šťastnému zásahu Urbana se ujali vedení. Že by jim však tento gól pomohl? Pravý opak se ukázal být pravdou. Ještě do poločasu o svůj náskok přišli, když Čechlovský z boku prostřelil gólmana Koukolu. – 1:1. Po změně stran tahala Jiskra zjevně za kratší konec. V 57. minutě zůstal na malém vápně nepokryt Soudek a neměl složitou pozici – 2:1 Pojistku domácí přidali z penalty za ruku. Když se pak nepříjemně zranil po pádu na míč střídající Lím a musel být převezen do nemocnice, utkání se jen dohrávalo. „Měřítko snesla z naší strany pouze první půlhodina a to je na úspěšný výsledek málo," uvedl asistent trenéra Jiskry Petr Svoboda.

Rohovládova Bělá – Letohrad B 1:0 (1:0). Branky: Kotajny z pen. Načešice – Ústí nad Orlicí B 6:0 (2:0). Branky: Chmelík 2, Jirásek, Marek, Tlapák, Svoboda. Luže – Horní Jelení 3:0 (1:0). Branky: Fidler, Lacman, Naď. Vysoké Mýto B – Lanškroun 4:4 (1:1), pen. 4:5. Branky: Sedlák 3, Benda – Ptáček 2, Savych, Doležal.

1. Dobříkov (17), 2. Lanškroun (16), 3. Nasavrky (13), 4. Svitavy B (12), 5. Rohovládova Bělá (12), 6. Načešice (11), 7. Luže (11), 8. Vysoké Mýto B (10), 9. Pomezí (8), 10. Pardubičky (5), 11. Letohrad B (4), 12. Horní Jelení (3), 13. Litomyšl (2), 14. Ústí nad Orlicí B (2).