Mimořádně důležité vítězství si v České Třebové zapsal Dolní Újezd, v Moravské Třebové panovala po duelu v Lanškrouně spokojenost s předvedeným výkonem, nikoli ale s výsledkem. A Svitavy? Ty na domácím hřišti padly, je však třeba dodat, že je nepochopitelné, kde se v tabulce pří svých fotbalových kvalitách pohybuje chrudimské béčko.

Česká Třebová – Dolní Újezd 0:2

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: Hlavní příčinou zápasu bez bodu byl odhodlanější a bojovnější výkon hostů. Pokud přičteme dva laciné góly v naší síti, poprvé nevstřelenou branku v domácím prostředí a těžký terén, který nám vzhledem k průběhu utkání nenahrával, odvezl si soupeř právem tři body.

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Chtěli jsme navázat na dobrý výkon z předešlého zápasu proti Lanškrounu i proti dalšímu těžkému soupeři. Hrálo se na podmáčeném blátivém terénu, což nám proti technicky zdatnému domácímu celku vyhovovalo. Vstup do utkání byl od nás vydařený, hned ze začátku orazítkoval Drahoš tyčku a následně jsme se trochu šťastným gólem ujali vedení. Na to Třebová odpověděla rovněž střelou do tyče, prosadili jsme se znovu my a po chybě gólmana zvýšili. Druhý poločas, to byl především tuhý boj, mohli jsme přidat další góly, hrozili i domácí, ale zásluhou celého mužstva jsme zápas zaslouženě dotáhli do vítězného konce. Pochvalu si zaslouží všichni kluci, kteří nastoupili, duel opravdu poctivě odmakali. Teď bychom potřebovali potvrdit tuhle výhru také v příštím kole, kdy hrajeme doma proti Heřmanovu Městci.

Litomyšl – Choceň 3:1

Ivo Svoboda, trenér TJ Jiskra Litomyšl: S Chocní se poslední dobou potkáváme často a je příjemné vidět, jak se mění rozložení sil na hřišti. Zatímco jsme před dvěma lety obdrželi čtyři branky a soupeři nestačili, tak v sobotním zápase nám stačil tréninkový výkon k tomu, abychom přesvědčivě vyhráli. První poločas ještě od nás snesl přísnější měřítko, ale postupně jsme polevovali, hráli nepřesně a nedůsledně pod dojmem klidného vítězství. I tak si tým zaslouží pochvalu za zvládnuté utkání, ke zbývajícím třem zápasům ale musíme přistoupit svědomitěji.

Petr Zahálka, trenér FK Agria Choceň: Do zápasu jsme vstoupili s tím, že chceme bodovat. Věděli jsme, že domácí hrozí z rychlých protiútoků a ze standardních situací. Bohužel jsme obdrželi hodně laciné branky, na které jsme i přes zvýšenou aktivitu nedokázali odpovědět, a proto jsme z Litomyšle odjeli bez bodového zisku.

Svitavy – Chrudim B 0:4

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: V minulých utkáních s mladíky z Chrudimi jsme dokázali využívat svých zkušeností a dosahovat dobrých výsledků. Tentokrát nás však přehráli rychlostí i technikou. Tím, že že vstřelili brzy vedoucí gól, se uklidnili a v průběhu celého zápasu nás potom prakticky nepustili do hry. A když nám ve druhém poločase v průběhu tří minut vstřelili tři branky, bylo jasné, že se zrodil výsledek, který pro nás není lichotivý. Ovšem je třeba současně přiznat, že celek Chrudimi u nás předvedl výkon, který určitě neodpovídal jeho postavení v tabulce.

Miroslav Teplý, trenér MFK Chrudim B: Výhra těší o to více, že byla podložena výkonem, který nepostrádal kvalitu, nasazení, disciplínu a vše, co je nutné k dobře zvládnutému utkání. Domácí se nevzdali až do konce, měli kvalitu uprostřed hřiště, ale do vážnější akce je naše defenzíva za celý zápas nepustila. Odčinili jsme tak bezkrevný výkon z minulého utkání, který nám pokazil naší sérii šesti utkání bez porážky. Nadále držíme neporazitelnost na hřištích soupeře, což je trochu rarita.

Lanškroun – Moravská Třebová 0:0 (PK 4:2)

Pavel Hrabáček, trenér TJ FO Lanškroun: Po většinu času se hrálo vyrovnané utkání. Hrál se fyzicky náročný fotbal plný soubojů s minimem vyložených šancí. Na hřišti se setkaly dvě nejlepší obrany. Hosté měli jednu obrovskou šanci po naší chybě ve středu pole, tady nás podržel gólman. My jsme měli dobrou možnost po Ptáčkově rybičce a hlavičce. Po penaltovém rozstřelu a zisku dvou bodů jsme maximálně spokojeni.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: V Lanškrouně jsme podali jeden z našich nejlepších podzimních výkonů. Soupeře jsme pustili do jediné vážnější příležitosti, jinak se celé utkání hrálo mimo naše pokutové území. Bohužel jsme sami nedokázali slibné akce dotáhnout do konce. Ani Konečného sólo na Ehrenbergera, ani tři hlavičky z malého vápna jsme nevyřešili gólově a byla to škoda. Protože se nám nepovedly ani penalty, získali jsme bod a tentokrát to vzhledem k průběhu zápasu beru jako ztrátu. Měli jsme vyhrát, myslím, že domácí byli za tento výsledek hodně šťastní.