Polička si z choceňské umělky odvezla bod, což není k úplně k zahození, sami hosté ale věděli, že to mohlo bát klidně lepší. Zbývajícím dvěma celkům, Litomyšli a Moravské Třebové, premiéra odpadla.

Přinášíme názory zainteresovaných osob, a to i z opačné strany barikády.

Svitavy – Žamberk 4:0

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Pěkný vstup do jarní části nám přinesl zápas se Žamberkem, jen doufám, že nebude platit ono známé karbanické „první vyhrání z kapsy vyhání“. Výkon soupeře mě nemile překvapil, takto odevzdaně jsem ještě Žamberk hrát neviděl. My jsme naopak předvedli v první půli kvalitní hru, kterou jsme dokázali vyšperkovat čtyřmi góly. Ovšem druhá část byla z naší strany slabší. Věřím, že to bylo dáno stavem utkání a bezkrevnou hrou soupeře, kterého jsme i tak k ničemu nepustili. Hra po přestávce by v dalších záchranářských zápasech s aktivnějšími soupeři nestačila.

Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk: Vůbec jsme nezachytili úvod zápasu. Domácí nás za podpory větru v prvním poločase předčili ve všech směrech a celkově vyhráli zcela zaslouženě. Náš výkon byl bídný a nesnesl měřítko krajského přeboru. Více než porážka mě mrzí zranění dalšího hráče již v takto prořídlém kádru.

Choceň – Polička 2:2 (PK 3:1)

Miroslav Kovář, asistent trenéra SK Polička: Před zápasem bychom bod brali, už vzhledem k tomu, že jsme se na hřišti viděli po zimě poprvé. Ale vzhledem k průběhu, kdy jsme vedli 2:0, je zisk jediného bodu trochu zklamáním. Prvních dvacet minut nám úplně chyběla kombinace, v těchto fázích nás hodně podržel Slaný, kdy chytil dvě vyložené šance. Po vedoucím gólu jsme se v tomto směru zlepšili, vyšel nám i vstup do druhého poločasu a za stavu 2:0 jsme věřili ve výhru. Domácí však potom vsadili na dlouhé nakopávané míče do vápna, vyšly jim dvě standardky a my si s nimi neporadili. Navíc jsme ještě ke všemu úplně pokazili i penaltový rozstřel.

František Dvořák, trenér FK Agria Choceň: Měl jsem ze zápasu obavy, protože v kádru Poličky jsou šikovní hráči, kteří dokážou dobře pracovat s míčem na malém prostoru, neboť se hrálo na naší malé umělce. My jsme si vypracovali vyložené šance, ale žádnou jsme v první půli neproměnili. Soupeř po jedné akci vstřelil vedoucí gól, který byl z kategorie nešťastných. Po přestávce jsme šli do tlaku, ale bohužel jsme dostali druhý gól po pěkné individuální akci. I když bylo v naší hře spoustu nedostatků, tak nás podrželi starší hráči. Dokázali mančaft zvednout. Nejdříve snížil Myšák hlavou, což nás nakoplo, a nakonec Krejza znovu hlavou vyrovnal. V závěru jsme přežili gólovku hostů, ale také na druhé straně Slaný odchytal skvělý zápas. Při penaltovém rozstřelu se vyznamenal Gerčák. Výsledku si moc cením.