Fotbalová I. A třída měla v neděli na pořadu první podzimní regionální derby. V Morašicích se sešla pěkná návštěva, ta ovšem viděla jenom málo z toho, co dělá fotbal zajímavým a atraktivním. Až na devátý (!) pokus se dočkala vítězství litomyšlská Jiskra, na hřišti zoufalých Prachovic ji to ovšem nestálo mnoho sil.

Morašice – Dolní Újezd 0:0

Po oťukávacím úvodu trefil v 9. minutě J. Vomáčka zpoza vápna spojnici a navnadil diváky na věci příští. Ty se ale jaksi nedostavily. Hra se nastěhovala do středu pole, o zakončení se pokusili domácí bratři Kutovi a Válek, ale bylo to z dálky a Janecký neměl problém. Velmi podobný byl i druhý poločas, s výjimkou nepřesných hlaviček M. Štancla na jedné a Betlacha na druhé straně dalšího vzruchu před brankami nebylo a závěrečný hvizd jen zpečetil remízu.

Fakta – rozhodčí: Habrda (Č. Třebová). ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0.

Sokol Morašice: Andrle – Holomek, Chmelík, Klement, Rajman, Jokeš, Petr Kuta, Pavel Kuta, M. Štancl, Válek, Vomáčka (Škoda, Kopecký). Sokol Dolní Újezd: Janecký – Hladík, Samek, Svoboda, Pachta, Heinisch, Kolčava, M. Vomáčka, Novák, J. Částek, J. Vomáčka (Betlach).

Petr Kuta, trenér Morašic: Derby bylo takové, jak se dalo čekat. Velký boj, ale fotbalově to z naší strany nebylo takové, jak jsem chtěl. Nehráli jsme tak kombinačně, jak bych si představoval. Měli jsme nějaké střely z dálky, ale vyloženou šanci vlastně ne. Soupeř trefil zkraje břevno, jinak také nic neměl. Zápas nebyl pohledný, remíza je spravedlivá.

František Jandáček, trenér Dolního Újezdu: Co se týče nasazení a emocí, bylo to derby, jak má být. Jenom tomu scházely góly a fotbal, z obou stran to byla doslova kopaná. Hře nepřál ani terén. Kromě břevna z 5. minuty jsme si za celý zápas nevytvořili gólovou šanci. První poločas byl celkově zajímavější, ve druhém měly týmy strach udělat chybu a snažily se dostat míč co nejdále od své branky. Remízu pokládám za spravedlivou.

Prachovice – Litomyšl 1:6

Soubojů týmů, kterým se na podzim vůbec nedaří, dopadl další blamáží pro Holcim. Jiskra ovládala vývoj zápasu od zahajovacího hvizdu a o poločase nebylo o jejím prvním vítězství v této sezoně pochyb. Druhá půle pak pokračovala v témže duchu a konečné skóre je pro domácí milosrdné.

Fakta – branky: L. Kořínek – Černý 2, Kuchta, Košín, Pešek, Malý. Rozhodčí: Bouz (Morašice u Chrudimi). ŽK: 1:0. Diváci: 90. Poločas: 0:3.

Jiskra Litomyšl: Křemenák – Macháček, Košín, Pecháček, Hašek, Černý, Kuchta, Drahoš, Němec, Urban, Janoušek (Pešek, Malý, Pala).

František Dvořák, trenér Litomyšle: Povinnost jsme splnili. Hodnocení je samozřejmě pozitivní, ale ne s nějakou velkou pompou, protože soupeř byl opravdu slabý, za celý zápas měl snad jednu šanci. Kladem bylo, že jsme od první do devadesáté minuty hráli s nasazením bez ohledu na skóre. Na hru se dalo koukat, týmu tento výsledek pomůže.