Zdejší divizní fotbalisté sehráli další zápasový test. Díky zlepšení ve druhém poločase si na domácí umělé trávě vyšlápli na tým z moravské divize.

Svitavy – Blansko 5:3

Branky: 52., 62. a 65. Ptáček, 58. Belej, 70. J. Novák – 25. Nečas, 32. Koudelka, 90. Müller.

Domácí jako tradičně skládali obtížně sestavu, ale diváci rádi ve svitavském dresu viděli Michala Beleje. Ani on však do poločasu nezabránil nepříznivému vývoji utkání. „Nemá cenu se bavit o starostech se složením mužstva a absencích. Vstup do zápasu jsme neměli dobrý, hodně jsme chybovali v rozehrávce, bylo tam málo pohybu, prohrávali jsme souboje. Celý poločas to z naší strany prostě nebylo ono," nedivil se trenér Zbyněk Zbořil, že jeho tým prohrával po pětačtyřiceti minutách o dva góly.

Po změně stran to ovšem na hřišti vypadalo naprosto jinak. „Museli jsme připomenout, co jsme dokázali předvádět v minulých utkáních. Přidali jsme na důrazu i pohybu, v útočné fázi přispěli velkou nadstavbou Belej s Ptáčkem. Po celý druhý poločas jsme měli velkou převahu, soupeře jsme přehrávali i v soubojích a dvojice Belej – Ptáček si na hřišti dělala, co chtěla," chválil kouč Zbořil.

Výsledkem bylo pět branek v rozmezí dvaceti minut, další nevyužité šance a cenné vítězství. Soupeř korigoval skóre až v samotném závěru. „Hráči se opět přesvědčili, že když soupeře nepřehrají fotbalově, musí tam být přidaná hodnota od každého z nich a pak můžeme konkurovat divizním celkům i v tomto složení," uvedl Zbořil.

Sestava TJ Svitavy: Jílek – J. Novák, R. Ehrenberger, Kroulík, Veselský – Chlup (46. Czehowský), Gregor (46. F. Čížek) – L. Jukl, Ptáček, Belej – Mikolín (30. Válek).