Pokračovaly fotbalové soutěže mládeže na všech úrovních.

Dobrou formu potvrdil dorost Svitav drtivou výhrou, naopak litomyšlsko-cerekvický celek nestačil na favorita z Cidliny. „Chtěli jsme hrát útočně, to jsme plnili, ale bohužel zapomínali bránit," komentoval trenér František Jandáček devítigólovou přestřelku.

V krajském přeboru se dařilo Dolnímu Újezdu, který zdolal Hlinsko a posunul se na lichotivé třetí místo, ovšem pořadí je zde neskutečně vyrovnané.

V I. třídě udělal sdružený celek Horního Újezdu a Morašic výrazným vítězstvím další krok k prvenství.

V žákovském krajském přeboru schází závěrečné kolo do konce základní části a po něm se družstva rozdělí do nadstavbových skupin podle dosaženého umístění.

MLÁDEŽNICKÝ FOTBALOVÝ SERVIS

Východočeský přebor U19

20. kolo: Svitavy – Hořice 11:0, branky: Mooz 3, Přibilík 2, D. Svoboda 2, Vacek, Petržela, Drašar, Čížek. Sestava: Šperka – Kolář, Petržela, Vacek, Bednár, Pospíšil, Drašar, Čížek, Přibilík, D. Svoboda, Mooz (Ertl, Sedlák, Komínek, J. Svoboda, Marvan).

Litomyšl-Cerekvice – RMSK Cidlina 3:6, Flídr 2, Vejrych. Sestava: Koukola – Věneček, Tomšů, Krejbych, Jireček, Kadidlo, Blajda, Bureš, Horák, Tauer, Vejrych (Jirout, Flídr, Vomočil, Vostrčil).

Pořadí: 1. Pardubice B (53), 2. Trutnov (41), 3. Cidlina (39), 4. Svitavy (38), 5. Vrchlabí (32), 6. Náchod B (30), 7. Třebeš (29), 8. Pardubičky (26), 9. Olympia Hradec B (24), 10. Nové Město (20), 11. Vysoké Mýto (18), 12. Letohrad (16), 13. Litomyšl-Cerekvice (15), 14. Hořice (15).

Krajský přebor U19

22. kolo: Moravská Třebová – Heřmanův Městec 2:3 (Mikšánek, Štaffa), Svitavy B – Choceň 2:2, PK 5:3 (J. Svoboda, D. Svoboda), Přelouč-Řečany – Polička-Pomezí 0:1 (Kuda), Dolní Újezd – Hlinsko 3:1 (Drahoš 2, Dvořák). 20. kolo – dohrávka: Dolní Újezd – Ústí nad Orlicí 1:1, PK 7:8 (Vanat).

Pořadí: 1. Holice (44), 2. Česká Třebová (39), 3. Dolní Újezd (36), 4. Živanice (35), 5. Třemošnice (34), 6. Svídnice-Slatiňany (34), 7. Heřmanův Městec (33), 8. Choceň (32), 9. Hlinsko (32), 10. Přelouč-Řečany (32), 11. Libchavy (31), 12. Ústí nad Orlicí (31), 13. Polička-Pomezí (27), 14. Svitavy B (24), 15. Moravská Třebová (23), 16. Lanškroun (14).

I. třída U19

18. kolo: Žichlínek – Horní Újezd-Morašice 2:6 (Kučera 2, Tměj, Kladiva, Tobek, Ondráček), Proseč – Jaroměřice-Jevíčko 2:3 (Foret, Mooz, Hejna), Kunčina-Mladějov – Sloupnice-Jehnědí 2:2, PK 2:3 (Konečný, Šejnoha). Tým Polička B-Sebranice měl volný los.

Pořadí: 1. Horní Újezd-Morašice (45), 2. FC Jiskra 2008 (35), 3. Jablonné nad Orlicí (33), 4. Žichlínek (26), 5. Vraclav-Zámrsk (22), 6. Jaroměřice-Jevíčko (20), 7. Proseč (19), 8. Sloupnice-Jehnědí (19), 9. Polička B-Sebranice (17), 10. Tatenice (14), 11. Kunčina-Mladějov (13), 12. Rybník (7).

Krajský přebor žáci

17. kolo: Litomyšl-Cerekvice – Polička starší 0:2 (Kuda 2) a mladší 1:3 (Fryauf – Myška, Karlík, Bulva), Svitavy – Libchavy starší 3:0 (Hýbl, Brázda, Hrubý) a mladší 7:2 (Češka 3, Kovář 3, Morávek), Choceň – Moravská Třebová-Dlouhá Loučka starší 3:1 (Štrajt) a mladší 0:11 (Škrabal 3, Pudík 2, Doležel 2, Lexman, Vrobel, Sotolář, Václavek).

Meziokresní přebor žáci

11. kolo: Jaroměřice – FC Jiskra 2008-Boříkovice 2:6 (Mackerle, Lexmaul – Verner 4, Kaplan, Malý), Dolní Újezd – Tatenice 1:2 (Opletal – Chládek 2), Sebranice – Rudoltice 12:1 (Kyselý 3, Boštík 3, Kysilka 2, M. Jílek 2, Vostřel, L. Jílek – Chládek), Vraclav-Zámrsk – Jablonné nad Orlicí 3:3, PK 5:4 (Filippi 2, Hladil – Rubeš 2, Fabiánek).

Pořadí: 1. Sebranice (24), 2. FC Jiskra 2008- Boříkovice (23), 3. Tatenice (23), 4. Jablonné nad Orlicí (22), 5. Lanškroun B (17), 6. Vraclav-Zámrsk (14), 7. Jaroměřice (6), 8. Dolní Újezd (3), 9. Rudoltice (0).

Okresní přebor žáci 7 + 1

18. kolo: Hradec nad Svitavou – Březová nad Svitavou 0:3 (Rybnikář 3), Rohozná-Pomezí – Bystré 0:3 (Steiner, Šivák, Simajchl), Borová-Telecí – Radiměř 3:1 (Hynek 3 – Škorpíková), Morašice – Čistá 3:4 (Lněnička 2, Roško – Ondruška 3, Hanus), Jevíčko – Opatov 1:3 (Vašíček – Macháček 2, Kabrhel), Kunčina-Mladějov – Moravská Třebová B 10:0 (Badi 5, Blaško 2, Kaláb, Kseňák, Papežík).

Pořadí: 1. Borová-Telecí (45,) 2. Březová nad Svitavou (45), 3. Bystré (35), 4. Kunčina-Mladějov (35), 5. Hradec nad Svitavou (30), 6. Městečko Trnávka (25), 7. Radiměř (20), 8. Moravská Třebová B (19), 9. Opatov (19), 10. Rohozná-Pomezí (18), 11. Čistá (10), 12. Jevíčko (7), 13. Morašice (1).