Nepřinesla jim úspěch, neboť v závěru poločasu inkasovali od Pavelky po situaci, při níž se marně dožadovali odpískání útočného faulu.

A protože to jeden z nich (ten uvedený v zápise nikoli) dal rozhodčímu najevo slovy nepublikovatelnými, byl vyloučen.

V deseti hosté inkasovali v nástupu do druhého poločasu ještě od Hrubého, přesto se nevzdali, ale utkání nezdramatizovali.

Žamberk – Moravská Třebová 2:0

Branky: 42. Pavelka, 50. Hrubý. Rozhodčí: Lukes (Lanškroun). ŽK: 3:3. ČK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žamberk: Martinovský – J. Kotyza, Franke, Molnár (64. P. Huška), Trejtnar – Pavelka, Breda, Kos (64. Jírů), Hrubý, Haupt (75. Nastoupil) – J. Huška (87. T. Kotyza). Moravská Třebová: Vykydal – Strouhal, Murin (80. Špaček), Marek, T. Novák – Vančura, Staněk (62. Polák), R. Šatník, Šrom (62. Nováček), Sedláček – Štěpánek.

Miroslav Večeřa, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Zápas se hrál pod kontrolou rozhodčího Lukese. Když se mu to nepovedlo v Hlinsku, tak nás pořádně řízl tady. Čtyřicet minut to bylo od ničeho k ničemu pouze mezi šestnáctkami, potom našeho hráče soupeř naremploval do žeber tak, že nemohl ani mluvit, ale nepískalo se nic, byl z toho gól v naší síti a ještě červená karta. Těžko na to cokoli říkat, na samotném utkání ani není co hodnotit, podle mě to byla naprostá nehoráznost. Vrcholem všeho je, že se v zápise o utkání můžeme dočíst, že byl vyloučen Vančura, přitom ten odehrál celý zápas! To je neskutečné. Rozhodčí si dělal, co chtěl.