VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adeptů na propadnutí se rýsuje příliš mnoho

Svitavy – „Pololetní vysvědčení“ fotbalových mužstev ze Svitavska za podzimní část krajské mistrovské sezony pohledem Svitavského deníku.

2.12.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šilar

KRAJSKÝ PŘEBOR

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (známka SD: 2)

Co je ve fotbale podstatné? Získávání bodů. V Moravské Třebové to na podzim dokonale pochopili a tomuto účelu všechno podřídili. A slavili úspěch, nějaký čas přebor dokonce vedli a v popředí se pohybovali od srpna až do listopadu. Nebylo to pokaždé zásluhou kdovíjaké fotbalové krásy, daleko více hrála roli vhodně zvolená taktika uzpůsobená na míru přednostem mužstva postavená na sehrané a velice dobře hrající defenzivní formaci. Slovanisté se nikterak netajili tím, že jim stačí 1:0, nebo klidně dva body po penaltách, ostatně co je na tom také špatného, že… Pouze ve třech zápasech vyšli naprázdno a svoje umění těžit z minima maximum předvedli hlavně na vlastním stadionu, kde vstřelili v osmi duelech ze hry sedm branek, přesto zde nasčítali šestnáct bodů. Nebyly to tedy úplně strhující výkony, ale byly dostatečné účinné a na protivníky prostě platily.

Bilance: 6 – 5 – 1 – 3, skóre 18:11, 29 bodů, doma: 3 – 3 – 1 – 1, 7:4, 16, venku: 3 – 2 – 0 – 2, 11:7, 13, nejlepší střelec: Vančura (5).

SPORTOVNÍ KLUBY POLIČKA (3)

Nakonec všechno dopadlo ještě docela dobře a v Poličce si mohou oddechnout, protože do jara půjdou v obstojné pozici, která sice pořád neznamená úplnou jistotu a neodpovídá ani předsezonním plánům, ale oproti tomu, jak to vypadalo v polovině podzimu, je těch jednadvacet bodů ještě „zlatých“. Poličce absolutně nevyšel vstup do soutěže, ani snad ne tak herně, jako výsledkově, vždyť na vítězství čekala do sedmého kola a vymetala ty nejspodnější příčky. Jakoby se dlouho nedařilo vyladit optimální spolupráci v týmu se třemi zahraničními akvizicemi. Jakmile se to však povedlo, a to bylo právě od konce září, rychle se ukázalo, že Poličští patří do vyšších pater než do těch, kde se potáceli. Zabrali zejména na domácím trávníku, což byl potřebný základ. Recept, jak se v odvetách vyvarovat starostí, je tak jasný – po zimě se probudit co nejrychleji.

Bilance: 5 – 2 – 2 – 6, skóre 20:26, 21 bodů, doma: 4 – 1 – 2 – 1, 15:11, 16, venku: 1 – 1 – 0 – 5, 5:15, 5, nejlepší střelci: Awuku, T. Mbah (5).

TJ JISKRA LITOMYŠL (3)

Nováček podzimní polovinu sezony zvládl slušně, o tom žádná, nelze se ovšem zbavit dojmu, že to mohlo být ještě o malinko lepší. Přece jenom, pokud se na soupeřově hřišti vstřelí tři (v Holicích) či dokonce čtyři góly (v Heřmanově Městci), neměl by tým odcházet s prázdnou bodovou kapsou, jako se to ve zmíněných případech přihodilo Jiskře. Obecně platilo, že se jí o poznání lépe hrálo a střílelo venku než doma, jak o tom ostatně vypovídá i dosažené skóre. Vzhledem k mimořádné vyrovnanosti tabulky rozhodně nelze tvrdit, že by si Litomyšlští zajistili do odvet klid, nicméně o solidních základech nesporně hovořit lze. Na jaře půjde o to, aby se k hernímu projevu, který byl ve většině zápasů zcela konkurenceschopný, přidala vyšší efektivita hry v podobě častějšího bodového přírůstku, což byla hlavně ve druhé půlce podzimu odvrácená strana pomyslné mince.

Bilance: 4 – 2 – 3 – 6, skóre 29:25, 19 bodů, doma: 2 – 2 – 2 – 2, 9:5, 12, venku: 2 – 0 – 1 – 4, 20:20, 7, nejlepší střelci: Zeman, Štoudek (5).

TJ SVITAVY (5)

Co mohlo být napsáno o svitavském fotbalovém podzimu jak z katastrofického filmu, to bylo napsáno, co mohlo být řečeno, bylo řečeno. Za patnáct kol se tým zvyklý se pohybovat v popředí tabulky radoval z tříbodového vítězství všehovšudy dvakrát. Statistika nabízí různé pohledy na příčiny pokaženého podzimu a jedním z nich je například tristní venkovní bilance. S výjimkou penaltové výhry v Moravanech Svitavy neuhrály na cizích hřištích vůbec nic a to klubová historie, rozhodně ta novodobá, nepamatuje. A to byly doby, kdy se příjezdu svitavského mančaftu každý soupeř bál. A nyní? Darmo mluvit. Přitom byla v průběhu podzimní části utkání, v nichž výkon mužstva snesl přísnější měřítko. Jenže příliš mnoho byl současně takových, kdy nesnesl skoro žádné. A tím pádem se svitavští fotbalisté ocitli v potížích, jaké dosud nepoznali.

Bilance: 2 – 3 – 2 – 8, skóre 15:30, 14 bodů, doma: 2 – 2 – 2 – 1, 11:9, 12, venku: 0 – 1 – 0 – 7, 4:21, 2, nejlepší střelec: Frolo (7).

I. A TŘÍDA

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD (2)

Sokol bude přezimovat na postupové pozici a protože přes sezonou vyhlásil, že, bude-li příležitost, zkusí zabojovat o návrat do přeboru, tak tím naplnil svoje ambice. Prezentoval se tak trochu jako celek dvou tváří. Doma bylo všechno absolutně O.K., soupeře na svém hřišti přehrával, přestřílel, neztratil ani bod, újezdský divák mohl být nadšen. Venku to bylo o poznání slabší, i když tři výhry z cizích stadionů nejsou marné. Ale čtyři porážky jsou na tým hrající o pozice nejvyšší docela dost, tím spíše, že byly vesměs po bezkrevných výkonech, jimž chybělo vše, čím se „Dolňák“ vyznačoval v domácích zápasech. Což je silné varování do jara, protože „vlčáků“ v honbě za druhou pozicí není málo a podobné výpadky. jako by například ten v Horních Ředicích, by se mohly krutě vymstít. Dolní Újezd však je vážným postupovým uchazečem, což je hlavní a pozitivní zpráva z podzimu.

Bilance: 9 – 0 – 0 – 4, skóre 36:23, 27 bodů, doma: 6 – 0 – 0 – 0, 28:7, 18, venku: 3 – 0 – 0 – 4, 8:16, 9, nejlepší střelec: Frňka (11).

SOKOL KUNČINA (2)

Podruhé vstoupil kunčinský celek do vod I. A třídy s jediným předsevzetím – soustředit se na podzimní boje a nasbírat co nejvíce bodů, aby se pokud možno vyhnul záchranářským problémům. Lze konstatovat, že svůj cíl naplnil měrou vrchovatou. Dostal se přes dvacetibodovou hranici a s tím v Kunčině asi ani sami nepočítali. Počínali si tak, jak se na nováčka sluší, důraz kladli na domácí prostředí a z něho vytěžili pět vítězství, když ta jediná porážka s letohradským béčkem byla z kategorie zbytečných. Velmi důležité byly i dva plné zásahy venku. S výjimkou Luže se Kunčina vyhnula vyloženým kolapsům, v měřeních sil se suverénem z Chrudimska však rozhodně nebyla jediná, kdo utržil výprask. Navíc našla ve svém středu rovněž dvouciferného střelce. Patří mezi kluby, kde po podzimu může vládnout spokojenost, teď jde o to, dobře rozehranou partii i zdárně dokončit.

Bilance: 7 – 0 – 0 – 6, skóre 31:35, 21 bodů, doma: 5 – 0 – 0 – 1, 23:12, 15, venku: 2 – 0 – 0 – 5, 8:26, 6, nejlepší střelec: Tlustoš (10).

TJ SVITAVY B (3)

Devět kol to vypadalo na poněkud strašidelný podzim a že se ho nakonec podařilo odvrátit a posunout se blíže ke středu tabulky, to je třeba rezervě přičíst výrazně do plusu, protože její hráči nic nezabalili ani v době, kdy se jim nedařilo zhola nic a šli od nezdaru k nezdaru. Sice senzačně skalpovali jinak neporazitelnou Luži a uštědřili vedoucímu mančaftu jedinou porážku v první polovině soutěže, ale to bylo vše, čím se mohli do poloviny října chlubit. V „hodině dvanácté“ ale přece jenom nastal kýžený obrat směrem k lepšímu vyjádřený čtyřmi výhrami v řadě a vymotáním se z nejhoršího. Ne, že by to byla pozice zázračná a odvracející veškeré nebezpečí, ale slušné naděje pro jaro dává a nic více si svitavské mužstvo vzhledem k tomu, jak mizerně podzim rozehrálo, přát nemohlo. V jeho závěru všem ukázalo, že fotbal hrát nezapomnělo, a výrazně tím vylepšilo dojem.

Bilance: 5 – 0 – 0 – 8, skóre 21:26, 15 bodů, doma: 3 – 0 – 0 – 3, 16:10, 9, venku: 2 – 0 – 0 – 5, 5:16, 6, nejlepší střelec: Ryšavý (6).

SOKOL POMEZÍ (5)

Hodně zlé časy zavítaly do Pomezí. Dostat se z takhle špatné situace, to bude vyžadovat zlepšení ve všech směrech, a to rapidní. Přitom podzim nezačal vůbec zle, čtyř body v úvodních dvou utkáních dávaly tušit bezproblémové počínání v soutěži, jenže takové tušení se ukázalo být mylným. Místo toho nastalo soužení, jež nemělo konce a vysvitlo z něho jen vítězství ve Svitavách jako holá výjimka. Ani trenérská změna nepřinesla toužebný obrat, sešup na poslední místo na sebe nenechal dlouho čekat. Z druhdy těžko dobytného domácího stadionu se stala „samoobsluha“, kam si pro body zajel každý, kdo chtěl, Pomezí přes svými fanoušky ani jednou nevyhrálo, což je nevídané. Hrozivé vysvědčení vystavila sama sobě defenziva s průměrem inkasovaných gólů přes tři na zápas. Nenašlo se nic, co by tým zvedlo na nohy, a konec podzimu „přivítal“ s úlevou.

Bilance: 2 – 0 – 2 – 9, skóre 20:43, 8 bodů, doma: 0 – 0 – 2 – 4, 7:17, 2, venku: 2 – 0 – 0 – 5, 13:26 6, nejlepší střelec: Leinweber (6).

I. B TŘÍDA SKUPINA B

SKP SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ B (3)

Jarní přeborník svitavského okresu v obnovené premiéře v I. B třídě obstál solidně, ale bodů mohl získat více a klid před odvetami měl být větší. Problémem se ukázala být účinnost hry na hřištích soupeřů, kde nedokázal dotáhnout do vítězného konce několik skvěle rozehraných duelů. Za příklad může posloužit duel v Řetové, kde vedl o dva góly, a především v Libchavách, kde Slovanistům nestačilo poločasové vedení 3:0 a prohráli. Navíc, a to je další chyba, na domácí půdě přišli o body s oběma nejhoršími týmy podzimu Těchonínem a Horním Újezdem. To jsou všechno citelné ztráty, které v podzimním účtování zákonitě chybí, protože nebýt jich, mohli se Třebovští zabydlet v bezpečných tabulkových vodách. Je však také pravdou, že tři ze čtyř tříbodových vítězství byla nejtěsnějším poměrem a i díky nim bude mít Slovan na čem stavět.

Bilance: 4 – 1 – 2 – 6, skóre 23:29, 16 bodů, doma: 3 – 1 – 1 – 1, 11:7, 12, venku: 1 – 0 – 1 – 5, 12:22, 4, nejlepší střelec: Sedlák (6).

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD B (3)

Rovněž druhý z nováčků poznal na vlastní kůži, že krajská soutěž je přece jenom o „něčem jiném“ a že to, co v okresním přeboru stačilo, v I. B třídě stačit nemusí. Ale zase netřeba hodnotit podzim v negativních barvách, to rozhodně ne, protože rezerva odehrála důstojnou roli a v řadě zápasů se prezentovala kvalitními výkony. Vzpomínka na drtivé vítězství 5:0 u sousedů v Horním Újezdu jen tak z paměti fanoušků nevymizí. Právě dvě venkovní výhry v okresních derby byly pro umístění podstatné. Samozřejmě přišly také horší chvilky, hlavně tehdy, kdy se mužstvo nesešlo v optimálním složení, což se odrazilo na vyšším počtu obdržených branek. Ale takový už bývá osud béček. Podstatné je, že bodový zisk sice nic nezaručuje, ale dává dobré předpoklady, že by se v jarní části tento celek nemusel pracně zachraňovat. Což by mu ke spokojenosti nejspíš stačilo.

Bilance: 4 – 2 – 0 – 7, skóre 22:36, 16 bodů, doma: 2 – 2 – 0 – 3, 13:20, 10, venku: 2 – 0 – 0 – 4, 9:16, 6, nejlepší střelec: Štarman (6).

SOKOL OPATOVEC (4)

Že to Opatovec nebude mít v soutěži jednoduché, to bylo zřejmé už v létě, kdy jeho kabinou proletěl slušný „průvan“ a sestava doznala značných změn. Od samotného začátku se rozjel ve stylu doma všechno – venku nic, což na kdovíjaký rozlet nestačilo, ale střed pořadí si díky tomu držel. Jenomže závěr podzimu se proměnil v černou můru, protože Opatovec naposledy zvítězil 30. září a od té chvíle si připsal jediný bodík. Sice venku, což bylo milé, leč domácí neporazitelnost neudržel a osmigólový výprask od vedoucího Zámrsku se stal vrcholem zmaru. Na obvyklé opatovecké zvyklosti z minulosti byla tentokrát nebývale prostupná obrana, která inkasovala v průměru téměř třikrát na utkání, i když tohle číslo je dost ovlivněno některými vysokými porážkami z pokaženého podzimního finiše, který toto družstvo seslal až do záchranářského pásma.

Bilance: 4 – 0 – 1 – 8, skóre 23:37, 13 bodů, doma: 4 – 0 – 0 – 2, 15:15, 12, venku: 0 – 0 – 1 – 6, 8:22, 1, nejlepší střelec: Roshan (5).

TJ HORNÍ ÚJEZD (5)

V každé ze tří krajských soutěží obsazuje samotné dno tabulky celek ze Svitavska a v té nejnižší se o to postaral Horní Újezd. Žádný div, pohyboval se tam po celý podzim a nemohlo tomu být jinak za situace, kdy bodoval pouze ve dvou zápasech, a to jen penaltovými výhrami. Z uvedeného vyplývá, že „Horňák“ se v první půlce sezony ocitl v krizi, kterou nedokázal překonat. Větší část svých utkání prohrál jasně, aniž měl reálnou naději na úspěch, propadal na domácí půdě i na venkovních stadionech, v defenzivě i v útoku, jak o tom vypovídají statistiky. Strádal i „personální nouzí“, na zápasy často s obtížemi skládal dohromady jedenáctku, možnost střídání míval velice omezenou. A tak z toho vzešla skutečně nezáviděníhodná pozice sestupového kandidáta číslo jedna. Ne, že by se osud nedal odvrátit, jaro je dlouhé, moc optimismu ale v Újezdu nezůstalo.

Bilance: 0 – 2 – 0 – 11, skóre 8:47, 4 body, doma: 0 – 1 – 0 – 6, 6:23, 2, venku: 0 – 1 – 0 – 5, 2:24, 2, nejlepší střelec: Fógl (3).

Autor: Radek Halva

2.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocní 23 000 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě Pomocní dělníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: obsluha balící linky a snovadel - práce je svým charakterem vhodnější spíše pro ženy, NABÍZÍME: PP na dobu určitou, možnost využívat závodovou dopravu, 5 týdnů dovolené, KONTAKT: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Servispol s.r.o. - litomyšl, Sokolovská, č.p. 106, 570 01 Litomyšl. Informace: Jarmila Ducháčková, +420 733 539 813. Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 24 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů Strojník - řízení a obsluha finišeru. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: NABÍZÍME: stravenky, roční odměny, KONTAKT: telefonicky (7-17h), e-mailem, osobně po domluvě. Pracoviště: Sam silnice a mosty litomyšl a.s., Sokolovská, č.p. 94, 570 01 Litomyšl. Informace: Jan Holomek, +420 461 614 645,777 056 016. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 20 000 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhlář. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE: výroba kuchyňských kamenných desek pro kuchynské linky a jejich instalace u zákazníka, KONTAKT: telefonicky, osobně. Pracoviště: Mosaictech s.r.o., 569 73 Svojanov. Informace: Karel Palla, +420 604 566 823. Obchod - Obchod Obchodní referent 27 000 Kč Obchodní referenti Vedoucí prodejny T-mobile. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme člověka, který má rád věci podle sebe a úspěch týmu je pro něj hlavním motorem motivace. Někoho, kdo na sebe rád vezme zodpovědnost za svěřenou prodejnu a ukáže, že je skutečným lídrem svého týmu. Člověka, který miluje výzvy a rád investuje vlastní energii do společných cílů., , NÁPLŇ PRÁCE: ponesete zodpovědnost za kompletní fungování svěřené prodejny, jak po provozní tak ekonomické stránce, budete motivovat a rozvíjet svůj prodejní tým, dáme Vám volnou ruku v sestavování Vašeho týmu, když bude potřeba nebudete se bát a rádi si vyvoláte dalšího zákazníka, POŽADAVKY: min. SŠ s maturitou, praxe ve vedení či rozvoji lidí alespoň rok, schopnost motivovat a vést svěřený tým, schopnost nést zodpovědnost a zvládat dynamické prostředí, dokázat se postavit za své lidi a pomáhat jim neustále růst, pozitivní a proaktivní přístup ke svěřenému týmu a práci, NABÍZÍME: za Váš platový výměr se rozhodně nebudete muset stydět, dostanete dostatek prostoru pro kreativitu a necháme Vám prostor pro vlastní rozvoj, kvalitní zaškolení a neustálou podporu ve Vaší práci, stabilní zaměstnání ve společnosti, která má velké cíle a směřuje k jejich naplnění, benefity o které budete skutečně stát, Vaše slovo bude mít skutečnou váhu, KONTAKT: telefonicky (9-18h), e-mailem, , Oslovila vás naše nabídka? Pokud ano, rádi vás poznáme i my. Pečlivě si přečteme váš životopis a průvodní dopis. Každou žádost vyhodnotíme a do tří dnů odpovíme.. Pracoviště: Ing. jan jílek, Masarykova, č.p. 189, 572 01 Polička. Informace: Roman Kelnar, +420 603 412 294.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Podzimní TIP liga o televizi a sud piva.

Bodová konta rostla pořádně ztuha, Josef Kovář si ovšem poradil znamenitě

Málem zůstali bez bodu, ale nakonec litomyšlští fotbalisté dva doslova vyčarovali.

Litomyšlská výhra s pořádným kusem štěstí

-

Boršov ztratil, céčko se osamostatnilo na špičce

Svitavy /III. TŘÍDA/ – Hráči moravskotřebovského céčka se osamostatnili na čele třetitřídní soutěže. Bezpečně totiž zvítězili v Rohozné, zatímco jejich konkurent z Boršova poprvé na podzim klopýtl.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
2. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
3. AC Sparta Praha 8 6 2 0 15:4 20
4. FC Fastav Zlín 8 6 1 1 15:5 19
5. FC Baník Ostrava 8 5 1 2 12:4 16
6. 1. FK Příbram 8 3 2 3 13:14 11
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
9. FC Slovan Liberec 8 2 4 2 8:8 10
10. FK Mladá Boleslav 8 3 1 4 17:19 10
11. FK Teplice 8 2 3 3 11:15 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT