Odehrálo se mnoho pozoruhodných událostí, nebyla nouze o nečekané výsledky, některé týmy příjemně překvapily, jiné zklamaly, jak už to tak bývá. V každém případě jsou karty pro jaro rozdány a o víkendu 9. a 10. března 2019 bude tenhle „příběh“ pokračovat. Zatím je tu hrstka statistických zajímavostí.

GÓLY

Střelecký nejproduktivnějším mužstvem podzimu byla Litomyšl. Hráči Jiskry skórovali ve 39 případech, což dává solidní průměr více než 2,5 branky na zápas. Nejhůře je na tom Žamberk, ten zatížil konta soupeřů všehovšudy třináctkrát. Nejpevnější obranu měl Lanškroun, pouhých devět obdržených gólů je úctyhodný počin, v osmi z patnácti duelů neinkasoval! Naproti tomu celky Žamberku a Dolního Újezdu měly defenzivu hodně děravou, oba obdržely shodně devětatřicet branek.

PENALTOVÉ ROZSTŘELY

Tuto dovednostní disciplínu nemá každý rád, ale body z ní jistě nikomu nevadí. A hlavně ne Lanškrounu, ten jich kopal v průběhu podzimu osm a sedm (!) vyhrál, což mu přineslo sedm bonusových bodů. Nejméně to ze značky pokutového kopu šlo Žamberku (kopal čtyřikrát a ani jednou neuspěl) a chrudimské rezervě (dva vyhrané oproti pěti prohraným rozstřelům). Pro zajímavost, remíz v normálním hracím čase bylo na podzim celkem čtyřiatřicet a alespoň jednou absolvovaly rozstřel úplně všechny týmy.

VÝSLEDKY

Vyrovnanost soutěže způsobila, že drtivá většina zápasů končila „obvyklým“ skóre a extrémů bylo pomálu. Ten největší se narodil v 11. kole, kdy Moravská Třebová na domácí půdě rozdrtila Žamberk 9:0. Byla to rekordní podzimní výhra a současně zápas s nejvyšším počtem vstřelených branek. V těch dalších figuruje Hlinsko, osm gólů padlo v jeho duelech s Třemošnicí (6:2) a Chocní (4:4).

KARTY

Co se týče žlutých, nejsou jména na špici statistiky překvapivá. „Zlým mužem“ krajského přeboru zůstává Jakub Chlub ze Svitav (11 ŽK), následuje lanškrounský Petro Savych s devíti napomínáními. Žádný z fotbalistů nebyl dvakrát vyloučen, ostatně červených karet bylo jen patnáct. Tři zapsali hráči Třemošnice a Chrudimi, naopak sedm mužstev odehrálo kompletní polovinu soutěžního ročníku bez vyloučení.

DOMÁCÍ TVRZ

Moravskotřebovský Slovan vystavěl okolo svého hájemství nedobytné hradby. Nejen, že vyhrál všech sedm duelů na svém trávníku za tři body, ale navíc za 630 minut fotbalu jedinkrát inkasoval, a to od Dominika Fejla z Třemošnice.