Slavia ve čtvrtek informovala o rozhodnutí disciplinární komise UEFA jen krátce poté, co oznámila, že úvodní zápas se slavným londýnským soupeřem je vyprodaný.

"Vzhledem k tomu, že o odvolání by nebylo rozhodnuto do dne zápasu a současně by nemělo podle právníků šanci na úspěch, klub žádá UEFA jen o odklad trestu. Jedním z důvodů je, že nebyla žádná indikace o trestu před zahájením prodeje," napsal Tvrdík na twitteru. "Máme příslib, že o žádosti o odklad trestu se rozhodne co nejdříve," doplnil předseda představenstva Slavie.

Chelsea - Sparta
Vědí v Chelsea, s kým hrají? Na webu zvali na zápas proti Spartě

UEFA na svém webu uvedla, že uzavření se týká tří sektorů na tribuně Sever, kde sídlí "kotel" s nejvěrnějšími fanoušky. Vedle pokuty 32.000 eur (asi 825.000 korun) by tak Slavia přišla i o peníze ze vstupného. Lístky na atraktivní duel s Chelsea stály od 700 do 2180 korun.

Slavia přivítá "Blues" ve čtvrtek 11. dubna od 21:00 a už během první fáze předprodeje lístky na stadion v Edenu zcela rozebrali majitelé permanentních vstupenek. Na volný prodej vůbec nedošlo. "Stále věříme tomu, že si tento svátek fotbalu užijeme ve slavnostní atmosféře plného stadionu. Na vrácení peněz je času dost, naděje umírá poslední," uvedl Tvrdík.

Zápas fotbalové Fortuna ligy mezi týmy AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň na Letné.
Věčný boj. Co s fotbalovými chuligány? Podívejte se, kde a jak hříšníky trestají