Tato informace je výsledkem toho, že Hradečtí uspěli s odvoláním proti pondělnímu verdiktu Řídící komise Top soutěží Fotbalové asociace České republiky. Ta poslední lednový den změnila původní vylosování a do pozice domácího mančaftu přisoudila Klokany. Hrát se tedy mělo nově ve vršovickém Ďolíčku.

Jen pro připomenutí, po původním losu měl hrát doma Hradec Králové (9. února). Jeho záměrem bylo odehrát duel v krásném areálu SCM Bavlna, kde však hřiště nemá vyhřívaný trávník. A právě to bylo hlavním důvodem přesunu pořadatelství do hlavního města.

Kde se nakonec bude hrát pohárové čtvrtfinále FC Hradec Králové - Bohemians Praha 1905?
Šok pro Votroky! FAČR změnila pořadatelství čtvrtfinále MOL Cupu. Klub se odvolá

„Jsem zděšený, je to pro mě obrovské překvapení. Jak je možné, že nějaká řídící komise změní los? Vždyť se zápas mohl eventuálně i odložit. Nikde není psáno, že v poháru musíme použít vyhřívaný trávník, díval jsem se na soutěžní řády,“ zlobil se Miroslav Koubek, hlavní trenér Votroků.

„I kvůli našim fanouškům to tak nenecháme,“ pronesl v úterý Michal Petrák, tiskový mluvčí klubu.

HRADEČTÍ (v bílém) přivítají Klokany v mladoboleslavské Lokotrans Aréně.HRADEČTÍ (v bílém) přivítají Klokany v mladoboleslavské Lokotrans Aréně.Zdroj: fchk.czPředstavenstvo FC Hradec Králové následně rozhodlo, že se proti tomuto verdiktu odvolá. „Jsme přesvědčeni o tom, že bychom mohli hrát na Bavlně, ale představenstvo rozhodlo, že navrhneme kompromis a zápas uspořádáme v Mladé Boleslavi,“ uvedl generální manažer Richard Jukl.

Votroci nakonec s odvoláním uspěli a svaz jim do rukou vrátil pořadatelství zmiňovaného pohárového zápasu proti Bohemians Praha 1905. Snad už definitivně.

Než však k tomu dojde, čeká Koubkovu partu důležitý start jarní části FORTUNA:LIGY. Tuto neděli hrají Votroci v Plzni (18.00) a v sobotu 12. února přivítají v Mladé Boleslavi celek Českých Budějovic (15.00).