V letošním roce se k nim připojil i třináctý celek FORTUNA:LIGY. Pardubičtí rozbili svůj stan v Esteponě. V městečku provincie Malaga, na pobřeží Costa del Sol.

Herní soustředění

Pobývat v polovině ledna kousek od Gibraltaru, to je jiné kafe než v tuzemsku.

„Podmínky máme výborné, zatím nám přeje počasí. Trávník je ve skvělém stavu. Musím pochválit i hotel. Se vším jsme spokojení,“ předesílá trenér Jiří Krejčí,“ který hovoří také o náplni španělského zájezdu.

„Jedná se o herní soustředění, tudíž se zaměřujeme na náš fotbalový projev a herní stránku. V týmu je hodně nováčků, takže se na ně zaměříme o něco víc. Sledovat však budeme naše stálé hráče, jak usilují o místo.“

Seznamka live…

Jedním z nich je i velezkušený Pavel Černý. Pro něj není příprava v teple žádnou novinkou. Vždyť působil v Kazachstánu.

„Máme tu možnost připravovat se v kvalitním areálu. Tráva je tady nádherná. S takovým trávníkem bychom se v tomto období v České republice nesetkali. Dostali jsme k dispozici dvě tréninkové plochy, kterých maximálně využijeme. Sluníčko svítí. Nemáme si na co stěžovat,“ nešetří superlativy.

FK Pardubice zahájil zimní přípravu na horké jaro.
Na pardubickém trávníku by rádi objevili nového Kayambu či Ewertona

Kolem něho se to hemží samými novými jmény, potencionálními spoluhráči v boji o záchranu.

„Nálada v týmu je výborná. Na soustředění budeme spolu prakticky čtyřiadvacet hodin, takže bude dostatek času se seznámit s novými kluky. Věřím, že při odletu bude atmosféra stejná jako na začátku,“ usmívá se Pavel Černý.

Ulovili Pojezného

Další posilou FK Pardubice je obránce Karel Pojezný, který přestoupil z Jihlavy do Baníku Ostrava a obratem zamířil na východ Čech. Dvacetiletý stoper hned odletěl s týmem na soustředění. Člen reprezentační jednadvacítky bude v Pardubicích hostovat v jarní části.