„Už od příchodu na stadion tady cítím takovou rodinnou amosféru. Věřím, že zde strávím krásné roky a zažiju nějaké úspěchy,“ pochvaluje si nováček v liberecké kabině a vysvětluje, proč zamířil právě pod Ještěd: „Na Liberci mě oslovil projekt, který se tady tvoří, ambice klubu a lidi, kteří tu jsou, od realizačního týmu, až po nejvyšší vedení. Věřím, že se pod nimi zlepším,“ prozradil Hlavatý, který se Slovanem podepsal smlouvu do roku 2028.

„Transfer Michala Hlavatého byl jedním z nejkomplikovanějších případů, na kterém se naše agentura podílela. Po několika týdnech nakonec vše dopadlo tak, jak si sám hráč přál. Věříme, že pokračování spolupráce s trenérským týmem Radka Kováče přinese všem zúčastněným jen ty nejlepší výsledky,“ konstatoval Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která fotbalistu zastupuje.

Rozloučení Michala Hlavatého s pardubickými fanoušky:

| Video: Youtube

„Jsou věci, které někdy nechceš, ale musíš udělat. Takový je fotbalový svět a my jsme vyslyšeli Michalovo přání,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel pardubického FK Vít Zavřel. „Děkuji Michalovi za opakovaně skvělou spolupráci a přeji mu vše dobré v jeho další fotbalové kariéře,“ rozloučil se s hráčem, který v barvách pardubic odehrál 89 ligových zápasů a vstřelil v nich deset branek.