Díky dalšímu bodovému zisku zůstává východočeský nováček nejvyšší domácí soutěže na šestém místě prvoligové tabulky. „Sice jsme ztratili dva body, ale je to vybojovaný bod, který musím přijmout. Boleslav je silné mužstvo, navíc jsme se udrželi v první skupině,“ těšilo trenéra Hradce Miroslava Koubka.

Jeho tým šel proti Mladé Boleslavi rychle do vedení. Už v 7. minutě nacentroval po pěkném průniku na pravé straně Mejdr balón do vápna, ten si našel Vlkanova a hlavičkou překonal Šedu.

Vedení však Votrokům dlouho nevydrželo. Po rohovém kopu Ewertona se k míči na pravé straně dostal Douděra, který zkusil vystřelit. Novotný nešťastně míč tečoval a ten obloučkem zapadl za bezmocného Vízka.

I ve druhém poločase měli optickou převahu Středočeši, ale znovu nejprve udeřil Hradec. Po hodině hry obral na polovině hřiště Matějovského o míč Kodeš, přesným pasem našel volného Kubalu, který mezi dvěma bránícími hráči překonal Šedu. „Byla to krásná přihrávka. Z tréninku víme, že to umí, našel mě tam skvěle,“ řekl ke gólové situaci střelec druhé domácí branky Filip Kubala.

Ani jeho gól však na vítězství nestačil. V 81. minutě střídající Skalák ve vápně přihrál Šimkovi, jenž přízemní střelou vyrovnal na konečných 2:2.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:2

Branky: 7. Vlkanova, 61. Kubala – 20. Douděra, 81. Šimek. Rozhodčí: Machálek – Vodrážka, Hrabovský. ŽK: Čech, Kodeš – Douděra, Hlavatý, Šimek, Sladký. Diváci: 836. Poločas: 1:1. Hradec Králové: Vízek – Čech, Král, Leibl – Mejdr, Kodeš, Rada (66. Soukeník), Novotný – Rybička (72. Vašulín), Kubala (89. Kučera), Vlkanova. Trenér: Koubek. Mladá Boleslav: Šeda – Sladký, Šimek, Suchý, Preisler (81. Pech) – Matějovský, Dancák – Douděra (81. Stránský), Hlavatý (64. Mužík), Ewerton – Ladra (70. Skalák). Trenér: Hoftych.