FORTUNA:LIGA – 9. kolo:

FC Viktoria Plzeň (4., 16 bodů, 20:7) - FK Pardubice (12., 7 bodů, 5:10)

Neděle 15:00, Doosan Arena

Jenže. Plzeň je po vrtkavém začátku sezony rozjetá jako kolejová vozidla pro městskou dopravu i železnici, které se vyrábí v tamní Škodovce. Zajela do vítězných kolejí a nechce se z nich hnout. Napříč všemi soutěžemi táhne jedenáct vagonů naložených výhrami. Co na to Pardubice?

Miluji vyhecované zápasy. Hráli jsme se Slavií, teď jedeme do Plzně a pak nás čeká doma derby s Hradcem. Taková utkání se hrají před úplně jinou diváckou kulisou. Člověk ze sebe dokáže vymáčknout víc, když je plný stadion. Takové zápasy nás posouvají dál a já si je moc užívám,“  povídá pardubický záložník Michal Hlavatý.

Viktor Budinský musel zaskočit za svého kolegu Kinského a po vychytání čistého konta se stal hrdinou zápasu proti Jablonci. Od té doby se z brány nehnul...
Viktor „Ivo“ Budinský se kvůli malé nevyspí. Slavii ale přiváděl k zoufalství

Se svými spoluhráči bude čelit druhému nejlepšímu útoku ligy. Nicméně plzeňské skóre nabobtnalo až minulý víkend, když Viktoria deklasovala Zlín na jeho Letné. Doma dostala jen tři branky, což by před zoufalou koncovkou Pardubic mohlo obstát. Východočeši se ve stávajícím ročníku trefili pouze pětkrát.

„Plzeňští teď hrají výborně. Mají obrovskou formu. Skvěle zakládají útok, jsou silní kombinačně a jejich útočná řada je výborná. Hrají disciplinovaně a zároveň dost kreativně. Bude to složitý zápas, ale my musíme jet do Plzně pro body,“ burcuje Hlavatý.

V jeho fotbalovém rejstříku je plzeňský záznam.

„Ačkoliv jsem toho v Plzni moc neodehrál, vybaví se mi krásná část kariéry, která mi hodně dala. Na Viktorku mám jenom hezké vzpomínky,“  říká šikovný záložník, o kterého vzrůstá zájem na tuzemském trhu.