Pardubičtí fotbalisté jsou do zápasu z plného tréninku, za sebou mají opravdu „výživný“ tvrdý týden. „Hráči se připravovali týden před prvním tréninkem individuálně, teď máme za sebou dva týdny společné přípravy a právě tento považuji za nejtěžší,“ vysvětluje asistent David Mikula. „Jsme na konci kondičního bloku, pro kluky to bylo náročné a celý týden vyvrcholí sobotním duelem s Duklou,“ dodal.

FK Pardubice – FK Dukla Praha (F:NL)
Sobota 17.00, hřiště TJ Sokol Semín

Dá se očekávat, že na trávníku dostanou svoji porci minut všichni hráči, které bude mít trenérská dvojice Kováč – Mikula k dispozici. „Pravděpodobně zátěž rozložíme na hráče trochu jinak než proti Norimberku, navíc v úterý nás čeká další zápas s Chrudimí, kde budeme mít znovu možnost protočit sestavu. Ještě se budeme rozhodovat podle toho, co nám dovolí zdravotní stav kluků, ale z kádru hráčů, kteří s námi nyní trénují, by měli hrát všichni,“ sdělil Mikula.

Svoje působení v Pardubicích prodloužil v tomto týdnu dvaadvacetiletý útočník Ladislav Krobot. Ve CFIG Aréně na jaře hostoval, nyní z Mladé Boleslavi přestupuje natrvalo. S vedením klubu uzavřel čtyřletou smlouvu. „Podpis smlouvy v Pardubicích pro mě znamená hodně. Jsem rád za důvěru celého klubu. Strávil jsem tu poslední půlrok a moc se mi tu líbilo. V Pardubicích je skvělá parta a zázemí. Udělám vše pro to, abychom v příští sezóně byli úspěšní,“ říká fotbalista, který spojil s pardubickým klubem svoji budoucnost.

A dalším hráčem, který si díky svým kvalitním jarním výkonům vysloužil důvěru pardubického managementu, je Denis Darmovzal. V jeho případě klub uplatnil opci a nadějný záložník podepsal tříletý kontrakt. „Jsem neskutečně rád za důvěru, moc jsem si přál, aby vedení klubu opci uplatnilo,“ uvedl Darmovzal.