„Prohra 1:0 mrzí, protože si myslím, že se v Plzni dalo něco udělat. Nicméně tým chválím za obětavý výkon v rámci svých možností,“ hodnotil vyrovnanou partii Miroslav Koubek, kouč Východočechů.

„Měli jsme dobrý začátek, kdy jsme byli aktivní, ale bohužel pak přišla pasáž, v níž jsme ztratili kontrolu nad utkáním a soupeř nás svojí dobrou hrou, velmi intenzivní a energickou, kdy byl v pohybu a dobré kombinaci, zatlačil. Z toho pramenila rozhodující standardka, kterou jsme neubránili,“ pokračoval trenér.

Bývalý fotbalista FC Hradec Králové Vlastimil Karal stále pozorně sleduje Votroky.
Bývalý Votrok Karal: Hradec se udrží ve středu tabulky. A koho tipuje na titul?

Podle něj se s utkáním přesto dalo něco dělat. Hradečtí byli po přestávce aktivní, ale do větších šancí se nedostávali.

„Snažili jsme, co nám síly stačily. Svojí hrou jsme vytvářeli v řadách Plzně nejistotu. K bodu nám chybělo trochu štěstí, aby se nám z některé akce, kterých bylo poměrně dost, narodila větší šance, z níž bychom dali gól. Ale nic se k nám neodrazilo, možná jsme tam neměli tolik důrazu,“ zamýšlel se Koubek, proč jeho tým neskóroval.

Trenér hradeckých fotbalistů Miroslav Koubek.
Koubek a případné prodloužení smlouvy v Hradci? Manželka už mi začíná plnit kufr

Vedle štěstí chybělo Votrokům i lepší řešení ve finální fázi, několik nadějných akcí totiž nedokázali dotáhnout do zakončení. Jediná střela na branku budiž výsledkem a zároveň podnětem do tréninku.

„Škoda že jsme si nevytvořili nějakou úplně vyloženou šanci, protože ty, co jsme měli, nebyly až takové, jaké bychom si představovali,“ hovořil v podobném duchu také královéhradecký útočník Filip Kubala.

Poslední změny byly zpečetěny

Ještě než Votroci vyběhli k úvodnímu jarnímu duelu F:L, došlo k finalizaci některých posunů v jejich kádru – směrem ven i dovnitř. Do Hradce přišel na přestup z Chrudimi Petr Rybička a v černobílém klubu podepsal smlouvu na dva a půl roku. Druholigový tým z regionu naopak na jaro posílilo trio Votroků Jan Záviška, Marek Kejř a Filip Firbacher. Brankář Michal Reichl odešel do pražské Dukly na půlroční hostování, jehož součástí je i opce na přestup.