Pardubice navázaly na výhru proti Příbrami a posunuly se opět do horní poloviny tabulky. "V první půli jsme dominovali a měli příležitosti, které jsme nevyužili. Po přestávce jsme potřebovali nějakou šanci proměnit, což se povedlo. Potom jsme měli několik střel, kdy jsme věřili, že padne druhý gól. Jsme šťastní i za vítězství 1:0," uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

V úvodní šanci zápasu se sice objevil domácí Moulis, ale od té doby se započítávaly nadějné situace především v podání Pardubic. Po centrech neskórovali Tischler ani Kostka, Cadu pak střílel zpoza vápna vedle.

Hosté mohli jít přesto v první půli do vedení, jenže po centru Čelůstky těsně minul míč Toml. V závěru se Cadu dostal do vápna, ale Čelůstka si míč připravoval a jeho střela byla zblokována.

Vítězná trefa následovala v 51. minutě, kdy po pardubické akci nahrál Hlavatý na Brazilce v pardubickém dresu. Cadu překonal brankáře Jana Čtvrtečku, jenž se před rokem krátce objevil na zkoušce v Pardubicích.

Hokejová stopka! Petr Lacina nemůže kvůli dotační kauze pískat extraligové zápasy. Zatím dočasně.
Muž z aféry: Lacina, sudí, který je rád vidět

"Cadu podal velice dobrý výkon. Je takový štírek, ten terén pro něj nebyl překážkou," řekl Novotný. I na složitém terénu si Pardubičtí dokázali poradit.

"Naše záloha je taková lehkonohá, tak jsme věřili, že tam soupeře uběháme. Pokud chceme uspět, tak musíme hrát kombinačně po zemi a nějakou šanci proměnit. To se podařilo," dodal kouč Pardubic.

Vedení mohli hosté ještě zvýšit, neprosadili se ovšem Hlavatý či Tischler, jenž trefil domácího obránce Gabriela. Pardubice i tak získaly další tříbodové vítězství.

Teplice - Pardubice 0:1

Fakta – branka: 51. Cadu. Rozhodčí: Prosek – Kotík, Pečenka. ŽK: Hyčka, Moulis, Gabriel – Hlavatý, P. Černý, Čihák. Bez diváků. Poločas: 0:0.
FK Teplice: Čtvrtečka – Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Hyčka (75. Hyčka) – Macej (63. D. Černý), Jukl, Trubač (82. Kučera), Moulis (82. Radosta) – J. Řezníček, J. Mareš.
FK Pardubice: Boháč – Surzyn, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Čihák – Tischler (90. Sláíma), Hlavatý, Kostka (90. Huf), Cadu (83. Ewerton) – P. Černý (74. Solil).

FORTUNA:LIGA - 18. KOLO:

Příbram - Slavia Praha 3:3 (2:1). Branky: 21. vlastní (Zima), 45.+2 vlastní (Kúdela), 90.+5 Voltr – 24. Olayinka, 55. Sima, 81. Kúdela z pen.

Olomouc - Sparta Praha 2:3 (1:0). Branky: 9. Daněk, 48. P. González – 67. a 90. (+3) obě z pen. Moberg Karlsson, 57. L. Krejčí st.

Plzeň - Liberec 0:2 (0:0). Branky: 52. Rondič, 90.+3 Pešek.

České Budějovice - Ostrava 1:0 (0:0). Branka: 84. Mršič.

Karviná - Opava 3:1 (0:0). Branky: 60. Papadopulos, 70. Tavares, 82. Qose z pen. – 50. Nešický.

Bohemians - Brno 2:1 (2:1). Branky: 10. Necid, 41. Květ – 26. Růsek.

ODLOŽENO: Jablonec - Slovácko (Zápas se neuskutečnil kvůli silně podmáčenému hřišti).
Zlín - Mladá Boleslav (Zápas se nehrál kvůli karanténním opatřením ve zlínském celku).