Nová Ves gólem v nastaveném čase vyhrála 4:3, přitom ještě v 57. minutě prohrávala 0:3. Jenže po dvou trefách kapitána Martina Čupra, jedné brance samotného Štajnera a vítězném gólu David Smoly nakonec vyhrála 4:3. Euforie byla neskutečná.

„Csaplárova past sklapla. Je to neskutečný obrat,“ usmíval se po zápase 46letý Štajner, majitel tří českých titulů, ale hlavně 229 startů v německé Bundeslize a 37 startů za český národní tým.

„Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší, hráli jsme na jednu bránu, jenom jsme dostali zbytečné góly. Ale už před týdnem jsme to taky otáčeli. Teď to bylo těžší, o to je naše vítězství cennější,“ dodal.

Kope standardky. Výborně

V minulé sezoně zachraňovali okresní přebor, teď jsou společně s Rynolticemi asi největším favoritem na celkové vítězství. Malá obec Nová Ves, která leží kousek od Liberce, předvedla ve třetím kole proti nedalekému Mníšku na podmáčeném terénu neskutečnou bitvu.

Důležitým aktérem byl také Štajner. Bývalý záložník Hannoveru a nyní asistent v divizní České Lípě, kde ještě minulou sezonu i hrával.

Teď přešel do okresního přeboru. Během zápasu se stihl podepsat a vyfotit s malým fanouškem, ale ve druhém poločase také několikrát seřval pomezního. Největší zbraní zkušeného záložníka byly standardní situace, které zahrával opravdu výborně.

Pivo, párek a Liga mistrů: Reportáž s Jiřím Štajnerem | Video: Deník

Štajner si přitom Novou Ves nevybral náhodou. „Před dvaceti lety tady hráli mí kamarádi krajský přebor. Bylo tady krásné hřiště a perfektní zázemí. Řekl jsem, že tady chci jednou skončit s fotbalem. Pořád jsem to oddaloval, dopadlo to až letos. Já tady chci dohrát kariéru,“ poznamenal.

Na otázku, kdy tedy skončí, přímo neodpověděl. Minimálně tuhle sezonu ale ještě dohraje.

Mladší spoluhráče (protihráče) pořád převyšuje. Právě on byl hlavním strůjcem obratu. Na první gól Čuprovi krásně nacentroval, sám dával branku hlavou na 2:3. Pak neproměnil dvě obrovské šance, ale domácí přesto vyhráli. V závěru se vykoupil Smola, který v prvním poločase zahodil pokutový kop.

Zklamaní a unavení hosté popadali na zem, nemohli uvěřit, že tenhle zápas ztratili. „Rozhovor? Ne, nezlobte se, nechci. Radši ne,“ mávl na nás rukou kapitán Mníšku Lukáš Sonntag.

Fanoušci a jejich výbava

Fanoušci byli v Nové Vsi hluční, prožívali zápas i v dešti. Pod stanem nescházely ani bubny, světlice a dýmovnice.

„Nová Ves má prostě svoje rowdies. Já jsem třeba začal fandit Nové Vsi právě kvůli Štajnymu. Ambice? Ty máme prostě nejvyšší,“ řekl jeden z fanoušků. Fotbal tady táhne, i přes špatné a deštivé počasí si cestu na derby našly zhruba dvě stovky diváků.

Štajnerem to ale nekončí, tým má ve svých řadách zajímavá jména. Čupr nasbíral přes 200 startů v první lize, Tomas Radzinevičius má titul s Libercem. První dva zápasy v sezoně dokonce odehrál Jaroslav Vlach, hokejista libereckých Bílých Tygrů.

„Jirka Štajner si chtěl zakopat pro pivko a klobásu. Nabalil na sebe další lidi. Zkušení kluci jsou prostě hodně znát,“ zdůraznil Martin Kverka, trenér Nové Vsi.

Právě Čupr svým příchodem na začátku roku pomohl k záchraně v okresním přeboru. „Těší nás, že chodí tolik diváků. Ani jsme nevěděli, zda přebor zachráníme. Perfektně se tady starají o mládež,“ konstatoval kapitán.

Nová Ves má plný počet bodů. Chce se rvát o postup? „Nikam se necpeme, chceme hlavně bavit diváky a mít po zápase chuť na pivko,“ má jasno Štajner.