„Hned na úvod jarní části jsme dostali těžkého soupeře a myslím, že nikdo z nás nečekal, že po dlouhé zimní pauze se nám podaří odvézt tři body. Na tréninky jsme se však v zimní přípravě scházeli v hojném počtu a bylo to při zápase znát. Utkání hodnotím velmi dobře, doufám že nás nakopne do dalších kol,“ vrací se Michal Racl k vydařenému vystoupení na dolnoújezdském trávníku. „První branka padla po našem autovém vhazování, kdy jsem vyhrál osobní souboj, potáhl si míč na roh velkého vápna a vystřelil na vzdálenější tyč. Druhý gól jsem přidal po standardní situaci, kdy jsem se dostal k odraženému míči a zkusil štěstí,“ popisuje boršovský kanonýr svoje trefy, které měly tříbodovou hodnotu, neboť protivník na ně dokázal reagovat pouze jednou z pokutového kopu.

Střílení branek není pro Michala Racla neznámou disciplínou. Právě naopak, jak sám říká, je to jeho fotbalová profese. „Od malička hraji na pozici útočníka, vyžaduje se ode mě, abych dával góly. Tým na mě spoléhá,“ je si vědom. Branek krásných i „ošklivých“, více či méně důležitých dal v kariéře spoustu, jeden z nich mu však výrazně utkvěl v paměti. „Mezi moje nejhezčí góly, na které rád vzpomínám, stejně jako celý náš tým, patří ten, který jsem před časem vstřelil v Janově. Dostavili jsme se tam v devíti lidech, přesto se mi podařilo trefit krásnou branku z přímého kopu,“ vzpomíná Racl na zajímavý moment.

Slavoj Cerekvice vs. Sokol Borová (semifinále okresního poháru).
Bystré zvládlo přestřelku u posledního. Pět přeborových výher pro hosty

Fotbalová veřejnost na Svitavsku si povšimla, že výkonnost fotbalistů z Boršova jde postupem času nahoru a nenápadně se dostávají do lepší společnosti v nejvyšší okresní soutěži. „Dosavadní průběh sezony hodnotím velmi kladně. Za poslední roky se Boršov skutečně dost posunul, i když ne každý zápas jsme odehráli tak, jak bychom si přáli. V každém případě bychom se chtěli v jarní části držet v popředí tabulky a ukázat našim věrným fanouškům, že umíme být super tým," hlásí Michal Racl. A jeho osobní ambice? Neláká ho coby produktivního střelce vyzkoušet si vyšší soutěž? „Určité nabídky byly, ale Boršov je moje srdcovka, vyrůstal jsem tam, těžko by se mi odcházelo,“ netají se svojí klubovou věrností.

Michal Racl samozřejmě sleduje fotbalové dění nejenom v okrese a zákonitě mu tak neunikly ani zápasy české reprezentace v kvalifikaci mistrovství Evropy proti Polsku a Moldavsku. Co jim říkal? „Jako fanoušek Sparty musím říct, že zápas proti Polsku se mi líbil moc. Národní tým hrál skoro tak dobře jako my s Dolním Újezdem… (s úsměvem). K zápasu s Moldavskem bych se už tak kladně nevyjadřoval, ale ne každý den je posvícení…“


Načítám tabulku ...

Kromě Michala Racla o minulém víkendu zazářilo ještě pět dalších dvougólových střelců: Michal Foff z Janova, Martin Hynek z Borové, Tomáš Brychta z Kunčiny, Jan Mužík z Bystrého a Mykhailo Fisheriuk z Jevíčko. V mládežnických soutěžích se narodily hattricky v podání dorostence Pavla Lexmana z Moravské Třebové a staršího žáka Jana Suppera ze Svitav.