Bysterský lídr vytěžil v Boršově další tři body především díky vydařeným nástupům do každého z poločasů. Výhru potom zvýraznil v závěru, kdy domácí fotbalisté ve snaze zdramatizovat koncovku duelu otevřeli obranu, a protáhl tak sérii neporazitelnosti. Čisté konto si v bysterských barvách připsal Jaroslav Dittrich (ročník 1959), který se dočkal první podzimní nominace mezi tři tyče, a když k tomu přidáme, že boršovskou svatyni hájil třiačtyřicetiletý Jindřich Hejl, tak nám vychází, že gólmanům bylo v tomto střetnutí v součtu 106 roků!

Opatov se ovšem nenechal nijak zahanbit a reagoval dokonce totožným výsledkem, poměrem čtyři ku nule triumfoval v Mladějově a přetahovaná o půlmistrovský primát tak vyvrcholí o prvním listopadovém víkendu, kdy Bystré přivítá Jevíčko a Opatov vyzve Hradec nad Svitavou.

O víkendu se celkově rodily poměrně přesvědčivé výsledky. Třeba na hřišti u Loučné, kde cerekvický Slavoj od začátku přehrával Horní Újezd. Když zkraje druhé půle přidal Jandera nádhernou střelou z trestného kopu čtvrtý zásah, bylo rozhodnuto a zbytek zápasu se víceméně pouze dohrával.

Borová, to je na podzim tak trochu případ pro psychiatra. Týden poté, co rozdílem třídy zvítězila na půdě silných Morašic, dostala doma naloženo pět „kusů“ od Jevíčka. Jediná naděje jí svitla snížením na 1:2 v úvodu druhého poločasu. Zbývající minuty ovšem zase opanoval hostující tým.

Ilustrační foto.
Krajské fotbalové výsledky: Nečekané libišanské zaváhání, Horní Ředice do čela

Morašice napravily dojem pokažený v předešlém kole a dovezly si vítězství a návrat na třetí flek zpod Cimburka. Klíčové pasáže se odehrávaly po 56. minutě, kdy byl za stavu 0:1 za zmaření vyložené šance vyloučen hostující Halsbach. Místo toho, aby Trnávka početní výhodu využila a zabojovala o vyrovnání, tak prakticky vzápětí dvakrát v rychlém sledu znovu inkasovala a drama se nekonalo.

Zkušený hradecký fotbalista Emil Drábík rozhodně nepředpokládal, že jeho pobyt na trávníku se v souboji s Dolním Újezdem smrkne na necelých pět minut. Zrovna po takové době však „ukrojil“ unikajícího Kriváka a musel ze hřiště. Domácí v deseti lidech sice bojovali statečně a drželi krok, ale po hodině hry rezerva obranu prorazila a dokráčela si pro jasnou výhru.

Jediné těsné skóre registrovalo ve třináctém dějství utkání v Rohozné. Poličská rezerva po hodině hry korigovala nepříznivý vývoj zápolení proti Dlouhé Loučce snížením na 1:2, ale její další úsilí směřující k vyrovnání narušila druhá žlutá karta Urbana. Osud zápasu se naplnil v jeho závěru, kdy hosté opět odskočili na rozdíl dvou branek, druhý zásah domácích až přišel v nastaveném čase a tedy příliš pozdě, než aby se dalo s výsledkem ještě něco udělat.

13. KOLO: Borová – Jevíčko 1:5 (0:2). Branky: 52. A. Hegr – 15. a 63. T. Klein, 40. a 87. Linhart, 73. Václavek. ČK: 1:0 (81. Hynek). Boršov – Bystré 0:4 (0:1). Branky: 6. Drašar z pen., 47. Peterka, 83. Bárta, 90. Jílek. Hradec nad Svitavou – Dolní Újezd B 0:4 (0:0). Branky: 59. a 88. Nádvorník, 76. Krivák, 82. Vrabec. ČK: 1:0 (5. Drábík). Mladějov – Opatov 0:4 (0:2). Branky: 1. a 11. Vrána, 54. Bartoš, 77. Zeman. Polička B – Dlouhá Loučka 2:3 (0:2). Branky: 60. Moravec, 90. + 2. J. Trnečka – 16. a 88. Neumann, 25. Marván. ČK: 1:0 (69. Urban). Cerekvice nad Loučnou – Horní Újezd 4:0 (3:0). Branky: 8. a 35. Klát, 40. Klesal, 47. Jandera. Městečko Trnávka – Morašice 0:3 (0:1). Branky: 25. Ropek, 64. Skala, 65. Novák. ČK: 0:1 (56. Halsbach).


Načítám tabulku ...

V nejnižší okresní soutěži jsou rovněž dva kandidáti, kteří se v závěrečném kole „na dálku“ poperou o to, kdo stráví dlouhou zimní přestávku na nejvyšším stupínku. Vendolí si bez výraznějších potíží poradilo s Radiměří a zapsalo vítězství s pořadovým číslem 11. Třebařov vyhrál na podzim podesáté a skalp linhartické Metry byl nadmíru důležitý, protože tím srazil jednoho z předpokládaných konkurentů v boji o postupové pozice. Na závěr hraje Vendolí ve Velkých Opatovicích a Třebařov hostí Koclířov, takže teoreticky by se na pořadí nemuselo nic změnit, ale i ve fotbalovém okrese někdy platí, že teorie je šedivá a strom života zelená se…

13. KOLO: Němčice – Koclířov 2:1 (2:0). Branky: 3. Nováček, 20. vlastní (Křivánek) – 47. Gregor. Vendolí – Radiměř 4:0 (1:0). Branky: 38. Vašíček, 49. a 69. Milota, 74. L. Fuchs. Třebařov – Linhartice 2:0 (2:0). Branky: 9. M. Sommer, 27. Z. Hlubinka. Velké Opatovice B – Sebranice 3:3 (2:1). Branky: 18. Kuřitka, 66. Valášek, 69. Chlup – 1. Volf, 21. Kopecký, 68. Vostřel. Čistá – Staré Město 3:0 (1:0). Branky: 42. D. Nepraš, 56. Dvořák, 81. Průžek.


Načítám tabulku ...