„Do zápasu jsme nastoupili s tím, že to prostě musíme urvat. V prvním poločase jsme soupeře k ničemu nepustili a po půlhodině hry jsme se ujali vedení. Druhou půli jsme nezačali příliš dobře a brzy inkasovali vyrovnávací gól, který nás hodně zmrazil a nedokázali jsme navázat na výkon z první části hry. Naštěstí se mně povedlo v závěru strhnout výhru v náš prospěch a zbytek utkání jsme udrželi v naší režii,“ ohlédl se osmadvacetiletý fotbalista za teprve třetím vítězstvím představením trnáveckého Sokola v tomto ročníku.

„Před první brankou mi spoluhráč Jakub Kolínský poslal krásnou přihrávku za obranu a zahrál jsem gólmanovi na housle. A rozhodující gól? Všiml jsem si, že brankář soupeře je venku z brány, tak jsem zkusil svoje štěstí a poslal jsem mu to k levé tyči,“ popsal svoje trefy hráč, který v minulosti oblékal dres Chornic, Jevíčka, Moravské Třebová či Kladek.

Robin Štefl a rozený kanonýr? Nikoli, takhle by sám o sobě rozhodne nemluvil. „Poslední dobou hraji spíše na pozici středního záložníka a těch branek je tedy poskrovnu,“ vysvětluje. Několik hezkých střeleckých zážitků však přece jenom v kariéře nasbíral. „Už je to nějaký ten pátek, ale když jsem hrál za Jevíčko, tak se mi podařilo za poločas vstřelit čtyři góly,“ zalovil v paměti.

Zpět do Trnávky a k její složité pozici v tabulce nejvyšší okresní soutěže. „Pochopitelně jsme nespokojeni s našim umístěním, protože podzimní část sezony nám jednoduše nepřála a prohrávali jsme většinu zápasů rozdílem jedné branky. Věřím ale, že se štěstí tentokrát otočí na naši stranu. Náš cíl je jediný: podávat lepší výkony a udržet se v okresním přeboru. Určitě se budeme snažit ještě zabojovat o záchranu, i když soupeři mají slušný náskok. Náš tým byl posílen o hráče, kteří by nám mohli pomoci zlepšit prozatímní pozici v tabulce,“ neztrácí Robin Štefl naději.

A na závěr z jiného soudku. Jak vidí trnávecký střelec ligovou přetahovanou Sparty, Slavie a Plzně o mistrovský titul? „Osobně nefandím žádnému českému týmu. Myslím si ale, že Slavia se svými zkušenostmi titul získá, ačkoliv bych to Spartě po tak dlouhé době přál,“ nechává jej to vcelku v klidu.


Načítám tabulku ...

O uplynulém víkendu kromě Štefla zazářil znovu i Michal Racl z Boršova, jehož jsme v této rubrice nedávno představili. hattrickem rozhodl o výhře v derby v Dlouhé Loučce. Mezi mládežníky se rovněž hattrickem vytáhl starší žák Vít Pavlík z Poličky.