Třebařov „vyřídil“ zápas v Boršově prakticky do poločasu a zásluhu na tom měli jeho produktivní střelci, když hned v úvodu nasměrovali Maleňák s Knápkem skóre ve prospěch svého týmu. Snad jedinou komplikací z pohledu hostů byl zkraje druhé části pokutový kop proměněný Vyhnánkem a znamenající snížení na 1:3, jenže i na tenhle drobný zádrhel našel favorit záhy pádnou odpověď, přidal další dvě trefy a se zřejmou převahou dovedl utkání k vítězství, možná jednodušší, než sám čekal.

Tahák kola se hrál o pár kilometrů dále v Dlouhé Loučce, kde se představila Cerekvice a pěkná divácká kulisa se těšila na zápolení soupeřů disponujících aktuálně velmi dobrou formu. A publikum se rozhodně nemohlo nudit. Jednak to byla bitva pořádně ostrá, rozhodčí Reschovský rozdal jedenáct žlutých, navíc mezi její ingredience patřily i góly a to je vždycky to nejdůležitější fotbalové koření. Zdeněk Konečný ho „sypal“ měrou vrchovatou, pod konečný výsledek se podepsal hattrickem a když se k jeho práci přidal v 71. minutě proměněnou penaltou spoluhráč Kolísek, nakročili domácí k vítězství. Soupeř dotahoval skoro po celou dobu, čtvrt hodiny před koncem se dostal na kontakt, ale jeho snaha o vyrovnání efekt neměla a Dlouhá Loučka je nejbližším pronásledovatelem třebařovského lídra se ztrátou tří bodů.

Krajský fotbal.
Krajské fotbalové výsledky: Ústecká Jiskra nedovolila senzaci a přehrála Hlinsko

Mladějov se zadrhl, po porážce s Cerekvicí ztratil důležité body také v souboji s Opatovem. Přitom tomu ještě nějakých pět minut před závěrem vůbec nic nasvědčovalo, Tatran totiž v průběhu druhého poločasu odskočil do vedení 3:1 a diváci se pomalu chystali, že svým borcům zatleskají za další vítězné utkání. Jenže místo toho byli svědky jejich kolapsu, když v úplné koncovce neubránili dvě standardní situace a skoro vyhraný zápas „vyletěl do povětří“. Mladějov se tak vlastně během dvou kol sesunul z první příčky na třetí a na Třebařov nabral nikoli zanedbatelné čtyřbodové manko.

Střet tabulkových sousedů Jevíčka a Morašic rozhodl nejlepší kanonýr domácího celku Tomáš Müller proměněnou penaltou tři minuty před závěrečným hvizdem. Byl to mimochodem jubilejní 70. gól Jevíčka v tomto soutěžním ročníku. Zato hosté, kteří se do statistiky utkání zapsali pouze vyloučením Kopeckého v poslední minutě, prožívají střeleckou bídu, jaká nebere konce. Naposledy skórovali 27. dubna v Třebařově a jejich série bez vstřelené branky od té doby nabobtnala na 335 minut.

Rozhodčí Michal Jureček, Martin Nenadál a Miloslav Zita před divizním utkáním SK Vysoké Mýto vs. SK Benátky nad Jizerou.
Výchova fotbalových rozhodčích v Česku? Máme značné rezervy, myslí si Šimek

Na devátý pokus se jarního vítězství dočkali fotbalisté Vendolí a i na jejich stadion tak přece jenom zavítala trocha radosti. Postaral se o to vydařený první poločas střetnuti proti dolnoújezdskému béčku a po změně stran skutečnost, že zvýšené úsilí soupeře vedlo pouze ke korekci výsledku. Kontrolované tři body získala poličská rezerva, její poražený rival z Horního Újezdu pokračoval ve vcelku pravidelném střídání jasných porážek s jasnými výhrami, kterými se v posledních týdnech prezentuje.

Výrazné zlepšení na jaře vykazují Němčice a z jejich pohledu je škoda, že probuzení přišlo tak pozdě. Pohled do tabulky však říká, že naděje na posun ze sestupového místa pořád existuje a také v těchto patrech dostává finiš okresního přeboru novou zápletku. O výhru nad Hradcem nad Svitavou se nejvíce zasloužil autor dvou branek Matěj Matoušek. Němčické zmrtvýchvstání musí spustit alarm minimálně v Boršově, Vendolí či právě v Hradci.

23. KOLO: Jevíčko – Morašice 1:0 (0:0). Branka: 87. Müller z pen. ČK: 0:1 (90. Kopecký). Boršov – Vendolí 2:5 (0:3). Branky: 51. Vyhnánek z pen., 79. Veselý – 6. D. Maleňák, 22. Knápek, 31. M. Hlubinka, 56. Novotný, 66. Macek. Vendolí – Dolní Újezd B 3:2 (3:1). Branky: 6. vlastní (Doležal), 30. Navrátil, 45. Popilka z pen. - 22. Vajrauch, 48. Paclík. Mladějov – Opatov 3:3 (1:1). Branky: 22. P. Němec, 67. Staněk z pen., 78. Opletal – 43. Vrána, 87. Kalánek, 90. Košín. Dlouhá Loučka – Cerekvice nad Loučnou 4:3 (2:2). Branky: 7., 25. a 48. Konečný, 71. Kolísek z pen. – 34. a 38. Válek, 76. Šeda. Němčice – Hradec nad Svitavou 3:1 (2:0). Branky: 30. a 60. Matoušek, 40. Votřel – 58. L. Zedník. Polička B – Horní Újezd 4:1 (2:0). Branky: 3. a 58. Sauer, 39. Pohl, 59. Moravec – 55. Havran.


Načítám tabulku ...

Sebraničtí fotbalisté.Sebraničtí fotbalisté.Zdroj: TJ SebranicePouze divoká teorie může sebranické fotbalisty připravit o triumf v okresní trojce. Ani taková teorie by již neexistovala, pokud by o víkendu dokázali přehrát linhartickou Metru, což se jim ovšem nepovedlo, protože nepříznivý vývoj druhého poločasu dokázali pouze dorovnat. I nerozhodným výsledkem však definitivně odpárali svého největšího konkurenta z Radiměře, který potvrdil svoje nevydařené jaro nezdarem v Čisté.

Právě Čistečtí by se při souhře nepravděpodobných okolností ještě mohli posunout na první místo. Museli by však vyhrát všechny čtyři svoje zbývající duely (včetně zápasu v Sebranicích a navíc překlopit na svoji stranu vzájemnou bilanci) a současně by Sebraničtí ve třech svých vystoupeních nesměli získat ani bod. Což se jeví jako varianta úplně mimo realitu… Nicméně fotbal je věc nevyzpytatelná, stát se v něm může ledacos, takže nezbývá než v tuhle chvíli konstatovat, že k absolutní jistotě schází Sebranicím uhrát aspoň jednu remízu.

23. KOLO: Čistá – Radiměř 1:0 (1:0). Branka: 29. Vomáčka z pen. Sebranice – Linhartice 1:1 (0:0). Branky: 57. Šturc – 49. P. Kelo. Koclířov – Kunčina B 3:2 (1:1). Branky: 33. a 61. Elgner, 48. Binder – 19. Širůček, 56, Kolář. Městečko Trnávka volný termín.


Načítám tabulku ...

Okresní soutěže mládeže


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...