Před slušnou diváckou kulisou byl první poločas kvalitnější než druhý. Domácí měli v jeho průběhu více šancí a také se po zásluze ujali vedení, když po rohovém kopu skóroval hlavou Boháček. Druhá půle byla spíše bojovná, hosté hru v poli vyrovnali a málem se jim povedlo dotáhnout krok i ve skóre, v poslední minutě měl gól na kopačce střídající Korčák, ale v dobré pozici přestřelil. Janov udržel neporazitelnost a Cerekvici rázem odskočil na pět bodů.

Velmi vážně je však nutno v boji o špici počítat i s dolnoújezdskou rezervou. Její nedělní zápas s Boršovem, to bylo „vraždění neviňátek“, hosté jen zázrakem unikli dvoucifernému přídělu. Ani béčko doposud neokusilo hořkost porážky.

I když měli na mladějovském trávníku rozhodně více šancí na svých kopačkách hosté z Morašic, tak za stavu 3:3 všechno směřovalo k dělbě bodů. S tím se ale nesmířil nestárnoucí Josef Kopecký (ročník 1971), v 82. minutě naskočil z lavičky do hry a těsně před závěrečným hvizdem poslal svoji střelu přesně na místo určení. 3:4 a hosté slavili výhru „v hodině dvanácté“.

TJ Svitavy vs. Sokol Moravany.
Nic nepodcenila a vyhrála. Jiskra splnila povinnost a těší se na lídra

Odehráno je téměř kompletních jedenáct kol a každý tým okusil vítěznou radost. Jako poslední zažili tříbodové střetnutí poslední Linhartice, když zásluhou Kryštofem proměněného pokutového kopu zdolali Radiměř.

V trpělivém sbíráni bodů pokračuje Dlouhá Loučka, hodí se jí jakýkoli zisk, aby z podzimního venkovního seriálu vytěžila co možná nejvíce pro jarní domácí odvety. Remíza z Borové v tomto směru rozhodně k zahození není.

Jevíčský celek přerušil sérii nezdarů a po slušném výkonu přehrál v útoku neškodného soupeře z Horního Újezdu. Domácí uklidnil po šesti minutách proměněnou penaltou Müller a mírná převaha vyústila v několik dalších možností. Po centru Berky se hlavou trefil Vykydal po půlhodině hry. Po návratu ze šaten domácí protivníka opět zatlačili do obrany a Z. Klein dorážkou uzavřel skóre, které se nezvýšilo jen kvůli nepřesné koncovce domácího celku.

Opatov odehrál proti Hradci nad Svitavou velmi povedený první poločas, během kterého čtyřmi góly prakticky rozhodl o výsledku. Hosté šli navíc záhy po změně stran do deseti, inkasovali popáté, takže drama se zde konat nemohlo.

SELECT OKRESNÍ PŘEBOR – 12. KOLO: Janov – Cerekvice nad Loučnou 1:0 (1:0). Branka: 26. Boháček. Jevíčko – Horní Újezd 3:0 (2:0). Branky: 7. Müller z pen., 30. Vykydal, 48. Z. Klein. Opatov – Hradec nad Svitavou 5:0 (4:0). Branky: 9. Kalánek, 35. Křivka, 38. Košín, 44. Petruň, 68. Paar. ČK: 0:1 (56. Marek). Mladějov – Morašice 3:4 (1:1). Branky: 31. Polák, 74. P. Němec, 77. Staněk z pen. – 18. Chmelík, 52. Novák, 69. Skala, 89. Kopecký. Dolní Újezd B – Boršov 9:1 (5:0). Branky: 7., 39. a 77. P. Frank, 36. J. Vomáčka, 37. Doležal z pen., 41. Nádvorník, 49. Vanat, 61. Vajrauch, 69. Vrabec – 66. Racl. Linhartice – Radiměř 2:1 (1:1). Branky: 40. Bednář, 80. Kryštof z pen. – 23. Bubela. ČK: 0:1 (88. T. Trnečka). Borová – Dlouhá Loučka 3:3 (2:1). Branky: 9. a 38. Dvořák, 50. Veselý – 15. D. Křivánek, 46. Kubečka, 64. F. Bouček.

Načítám tabulku …

To je panečku tlačenice! Vedoucí čtveřice okresní trojky je aktuálně natěsnána do rozmezí jediného bodu. Překvapivě nejlépe je na tom Vendolí, které má oproti svým konkurentům o jeden odehraný zápas méně. Nyní naplnilo papírové předpoklady v Koclířově, ačkoli tam inkasovalo jako první. Výtečně rozehraný duel nedotáhla ke třem bodům Čistá, domácí Sebranice zásluhou střelce Prokůpka v závěrečné desetiminutovce zlikvidovaly dvougólové manko, mezi oba zásahy se ještě vešla červená karta hostujícího Bicana. V Třebařově padaly góly v úvodu a v závěru utkání, na každé straně jeden, tudíž z toho vzešla remíza v souboji s poličskou rezervou. Moravskotřebovské céčko, které zkraje podzimu udávalo soutěži tón, se v poslední době výsledkově trápí, na jeho porážce v Městečku Trnávce se největší měrou podílel hattrick Havlíčka.

SELECT III. TŘÍDA – 12. KOLO: Sebranice – Čistá 2:2 (0:2). Branky: 82. a 89. Prokůpek – 31. a 43. Ondruška. ČK: 0:1 (84. Bican). Koclířov – Vendolí 1:4 (0:0). Branky: 60. Sivák – 65. a 80. L. Fuchs, 71. Friedl, 83. Báča. Třebařov – Polička B 1:1 (0:1). Branky: 89. Mottl – 3. Kysilko. Městečko Trnávka – Moravská Třebová C 4:1 (3:1). Branky: 2., 29. a 44. Havlíček, 52. Štefl – 19. Štrajt. Staré Město volný termín.