Nováček Select okresního přeboru z Třebařova uhrál při svém prvním vystoupení ve vyšší soutěži cennou remízu 2:2 v Cerekvici nad Loučnou, přestože dohrával v deseti bez vyloučeného Jiřího Frische. Pětadvacetiletý fotbalista na začátku druhého poločasu udeřil v přerušené hře prudce hlavou protihráče (jak stojí v oficiálním zápise o utkání), a za tento svůj zkrat zaplatil tvrdou cenou.

Disciplinárka mu na svém zasedání vyměřila trest nepodmíněného zákazu závodní činnosti na pět měsíců a navrch přidala pokutu ve výši 3000 korun. Frisch se tak na zeleném trávníku může objevit nejdříve na jaře příštího roku…

Dalším fotbalistou, který si od fotbalu chvilku nuceně odpočine, je Jaroslav Kolář z Boršova, v jeho případě se to však týká pouze tohoto víkendu, neboť za svoje vyloučení v utkání v Dolním Újezdu si odpyká nepodmíněný trest na jedno soutěžní utkání.

Zbývající dva vyloučení hráči využili možnosti „vykoupení“ poté, co viděli v rukou rozhodčích dvě žluté karty, a mohou v dalším kole nastoupit: Adam Lipavský z Cerekvice nad Loučnou a Jakub Kladiva z Horního Újezdu. Cena činí v daném případě 800 korun.

Posledním bodem na programu jednání okresní disciplinární komise bylo uvolnění činnosti Luboši Crhovi z Dlouhé Loučky, který si do podzimu přenášel trest ze závěru jarní části. Zbývající část trestu mu byla převedena na dvouměsíční podmínku.