Utkání začalo poměrně opatrně z obou stran (domácím stačila i remíza, hosté museli pro posun na první flek vyhrát). První zápletku přinesla pěkná vendolská souhra středem hřiště a k tyči přesně umístěná Báčova přízemní střela zpoza šestnáctky. Soupeř reagoval vzápětí, po rohovém kopu prokázal dobrou orientaci ve vápně Kurbel a dorážkou srovnal na 1:1.

Vyrovnaný boj, v němž „každý chvilku tahal pilku“, pokračoval i v dalším průběhu. V 70. minutě se v pokutovém území prosadil Z. Hlubinka a jeho tečovaná rána zapadla za záda gólmana Záruby. Bylo to 1:2 a najednou byl první Třebařov.

Leč jenom pět minut, domácím pomohla standardní situace, míč si v chumlu po rohu našel mladík Odvárka a pohár se opět stěhoval do vendolských rukou.

A teď už natrvalo.

Závěr zápasu pokropil vydatný déšť a domácím pršelo štěstí. Po rychlém protiútoku do otevřené třebařovské obrany přidal třetí zásah Bednář a bylo definitivně jasno.

Byl to důstojný vrchol soutěže, hrálo se fair play a v dobré sportovní kulise, k úrovni utkání přispěli také rozhodčí z OFS Blansko.

Vendolí je po skvělé sezoně mistrem III. třídy! Ale i stříbrný a rovněž postupující Třebařov přispěl k zajímavé sezoně podstatným dílem. Mimo jiné i tím, že nasázel celkem 105 gólů.

Boj o první místo ve III. třídě:
Vendolí – Třebařov 3:2 (1:1). Branky: 21. Báča, 75. Odvárka, 83. Bednář – 26. Kurbel, 70. Z. Hlubinka. Rozhodčí: Jalový – Navrátil, Heger. ŽK: 4:3. Diváci: 250.