Hlavní zprávou víkendu je změna na nejvyšší pozici, kam se díky vítězství v Horním Újezdu posunul Janov. Neměl to ovšem tak jednoduché, jak naznačuje skóre, zejména zkraje druhého poločasu se dostal do potíží, leč domácí několik slibných možnosti nedokázali využít. A tudíž přišel zákonitý trest, díky dvěma zásahům Boháčka dostal novopečený lídr přeboru vývoj pod kontrolu.

SKP Slovan Moravská Třebová vs. FK Horní Ředice.
Svitavy se vydaly ve šlépějích Jana Ámose: V Chrudimi to byla škola hrou

Cerekvice nastoupila ve šlágru kola proti dolnoújezdském béčku a v nadprůměrném okresním duelu mu podlehla. Slibné šance se střídaly na obou stranách, ve druhém poločase jich měli více domácí fotbalisté, ale v 80. minutě se přesně k tyči z hranice vápna trefil Vanat, vzápětí po faulu na stejného hráče proměnil pokutový kop Heinisch a Dolní Újezd je vedle Janova nadále neporažený, nadto s jedním zápasem k dobru.

O příštím víkendu je na programu očekávaný přímý střet o první místo: Janov vyzve Cerekvici.

Dařit se v poslední době přestalo Jevíčku, na domácí půdě odevzdalo všechny body Opatovu. Hradec před týdnem v derby zdolal Radiměř, ale získané sebevědomí nedokázal přetavit v delší vítěznou sérii, jeho rozlet zastavila Dlouhá Loučka, která si řekla o výhru po gólech do šatny i ze šatny. Boršov se ujal nad Mladějovem vedení v první minutě, ale potom z jeho pohledu následovaly jen komplikace. Tou největší bylo vyloučení nedisciplinovaného Hnátka po dvou žlutých kartách, hrít osmdesát minut v deseti lidech věru není žádný med. Přesto domácí bojovali o body do koncovky zápasu, teprve rozdílová trefa Pavla Němce jistila hostům tři body.

SELECT OKRESNÍ PŘEBOR – 11. KOLO: Horní Újezd – Janov 0:3 (0:1). Branky: 67. a 80. J. Boháček, 29. O. Bureš. Jevíčko – Opatov 0:3 (0:2). Branky: 7. Štěrba, 28. Kalánek, 62. Petruň. Hradec nad Svitavou – Dlouhá Loučka 1:3 (1:1). Branky: 11. Richter – 43. Ševčík z pen., 46. P. Křivánek, 81. Neumann. Radiměř – Borová 2:0 (1:0). Branky: 33. J. Trnečka, 60. Janků. Boršov – Mladějov 2:4 (1:2). Branky: 1. a 51. Racl – 11. Staněk z pen., 34. Paulus, 47. Kudyn, 85. P. Němec. ČK: 1:0 (11. Hnátek). Cerekvice nad Loučnou – Dolní Újezd B 0:2 (0:0). Branky: 80. Vanat, 83. Heinisch z pen. Morašice – Linhartice 0:0 (0:0).

Ve III. třídě výsledkově propadlo vedoucí céčko Moravské Třebové. Byť si Třebařov pozvalo na hlavní plochu svého stadionu, tak v celém zápase tahalo za podstatně kratší konec provazu a vyústěním byl pětibrankový příděl.

Soupeř v deseti? Polička to nevyužila, takhle se z chvostu nevyhrabe

Tabulka soutěže se i díky ostatním výsledkům ještě více vyrovnala, zaujal třeba obrat Vendolí ve druhém poločase proti Starému Městu.

SELECT III. TŘÍDA – 11. KOLO: Moravská Třebová C – Třebařov 0:5 (0:2). Branky: 23. a 74. D. Novotný, 12. M. Sommer, 55. Z. Hlubinka, 70. D. Maleňák. Čistá – Koclířov 3:1 (2:1). Branky: 29. Padělek, 33. Zerzán, 85. Košina – 15. Suchý. Vendolí – Staré Město 2:1 (0:1). Branky: 48. Báča, 55. Bednář – 13. R. Cápal. Polička B – Sebranice 3:2 (1:1). Branky: 26. Stejskal, 80. Urban, 88. K. Moravec – 1. Pitra, 60. Bureš. Městečko Trnávka volný termín.