Utíká to, utíká… Pouze dvě kola schází do závěru podzimní části okresních fotbalových soutěží. I po jedenáctém zastavení zůstává Sokol Bystré, aktuální přeborový lídr, jediným celkem, jenž doposud neokusil trpkou pachuť porážky. V patách má ovšem nebezpečný Opatov, který se především ve druhé polovině podzimu rozehrál k báječným výkonům.

Opatovští nyní naložili půltucet do sítě poličského béčka, i když je fakt, že tento výsledek je pro soupeře poměrně krutý, vždyť ještě čtvrt hodiny před koncem to bylo „jen“ 2:0, závěr v podání domácích byl ale doslova drtivý.

Bysterská cesta za výhrou nad cerekvickým Slavojem byla všechno jiné než jednoduchá. Jednak museli domácí v prvním poločase reagovat na vedoucí zásah soupeře, což se jim v rozmezí dvou minut dokonale povedlo, leč v nástupu do druhé části přišlo vyrovnání a misky vah byly znovu rovnovážné. Že se nakonec přiklonily na stranu vedoucího mužstva přeboru, o to se zasloužil hlavně střelec Jílek a jeho vítězný gól ze 78. minuty.

SK Polička vs. Sokol Dolní Újezd.
Krajské fotbalové výsledky: Lanškroun se brodí v krizi, jakou léta nezakusil

Další podzimní domácí kolaps zažily Morašice. Jejich střet s Borovou byl ostatně měřením sil dvou týmů, u nichž jejich příznivci na podzim neví „dne ani hodiny“, co jim zrovna předvedou. Borová před týdnem vyhořela doma proti Dlouhé Loučce, ale nyní jakoby mávnutím kouzelného proutku nastřílela do 55. minuty čtyři góly a zaskočený protivník se ani nestačil divit.

Horní Újezd? Ten tedy z hořkého kalichu loká plnými doušky do úplného dna. Když se zdálo, že si na jedenáctý pokus dojde pro premiérové vítězství v tomto soutěžním ročníku, tak jeho nejtěsnější náskok zlikvidoval v 90. minutě hradecký Dvořáček a bylo z toho další rozčarování. Mimochodem Hradec vybojoval „zázračný“ bod gólem těsně před koncem podruhé za sebou a tohle jsou zisky, které se ve výsledném účtování rozhodně budou hodit.

Skromnou sbírku výher rozmnožili trnávečtí fotbalisté. Radovali se teprve podruhé, v derby proti Dlouhé Loučce to však má vysokou cenu. Hosté využili na hřišti v Křenově „přesilovku“, kterou jim nabídl vyloučením po druhé žluté kartě Neumann.

Vydařenému obratu ve druhém poločase vděčí za tříbodový zisk a upevnění pozice v elitní pětce Jevíčko, které si po boji nakonec poradilo s Boršovem. Ve střídání lepších a horších výsledků pokračovala dolnoújezdská rezerva. Tentokrát to z jejího pohledu byla ta pozitivnější varianta a výsledkem budiž úspěch v duelu s Mladějovem.

12. KOLO: Jevíčko – Boršov 2:1 (0:1). Branky: 55. Vybral z pen., 69. Linhart – 33. J. Hanák. Morašice – Borová 1:4 (1:3). Branky: 26. D. Štancl – 21. V. Hegr, 28. Veselý, 37. a 55. Hynek. Horní Újezd – Hradec nad Svitavou 1:1 (1:0). Branky: 34. Š. Lněnička – 90. Dvořáček. Dlouhá Loučka – Městečko Trnávka 2:4 (1:1). Branky: 15. a 54. z pen. Ševčík – 39. a 58. Lexmaul, 61. a 73. Havlíček. ČK: 1:0 (55. Neumann). Dolní Újezd B – Mladějov 3:1 (1:0). Branky: 43. Nádvorník, 49. L. Jireček, 86. Vanat – 66. Kalina. Opatov – Polička B 6:0 (1:0). Branky: 23. Bartoš, 64. a 79. Paar, 84. a 87. Kalánek, 89. Broulík. Bystré – Cerekvice nad Loučnou 4:2 (2:1). Branky: 36. Jíra, 38. Svoboda, 78. Jílek, 89. Peterka – 27. M. Lněnička, 53. Kusý.

„Za zavřenými dveřmi“, což byl disciplinární trest za události po utkání s Třebařovem, odehrálo svoje dvanácté utkání v sezoně vedoucí Vendolí. Více než poločas mělo s Němčicemi potíže, po hodině hry ale zavelel k ataku Radek Milota, uklidnil svůj celek a ten nakonec vyhrál přesvědčivým způsobem. Druhý Třebařov měl v Sebranicích plné ruce a nohy práce, aby splnil roli favorita, a děkovat musel, nikoli poprvé v sezoně, střelecky mimořádně disponovanému Davidu Maleňákovi. Aktuálně nejlepší kanonýr fotbalového okresu rozhodl v 88. minutě, hosté přitom museli obracet skóre.

Roli Jánošíka hraje na podzim linhartická Metra, která zcela nečekaně ztrácí body tehdy, kdy se to absolutně nečeká. Stalo se tak před nedávnem v Koclířově a teď zase v Radiměři. Takhle se kontakt na vedoucí dvojici opravdu udržet nedá… Naopak lepšící se Čistá, která vystoupení v Koclířově zvládla, se rázem přiblížila k předním příčkám.

12. KOLO: Sebranice – Třebařov 2:3 (1:1). Branky: 15. Šturc, 55. Kárský – 43. a 88. D. Maleňák, 76. Z. Hlubinka. Koclířov – Čistá 1:6 (1:1). Branky: 42. Ševčík – 45. P. Čapek, 62., 65. a 76. z pen. D. Nepraš, 85. Beníšek, 90. Padělek. Vendolí – Němčice 4:0 (0:0). Branky: 59. a 75. Milota, 84. Šilhart, 88. T. Fuchs z pen. Radiměř – Linhartice 2:0 (2:0). Branky: 19. Straka, 60. Šmíd. Velké Opatovice B – Staré Město 0:0 (0:0).