V podzimní polovině sezony si nejlepší výchozí pozici do odvet vytvořil bysterský Sokol. Třinácti koly prošel bez jediné porážky, devětkrát zvítězil a důrazně se přihlásil o návrat do soutěží Pardubického kraje, které opustil loni v létě. Jediným rivalem, který dokázal s lídrem udržet krok, byl Opatov coby nejproduktivnější mančaft okresního přeboru dávající v průměru více než tři góly na zápas. Ten je pouze o dva body zpět a tuhle dvojici lze směle označit za hlavní jarní favority.

Ne snad, že by nikdo další nemohl do bojů o přední pozice zasáhnout, ale jejich ztráta na elitní duo je poměrně výrazná. Vždyť třetí Morašice zaostávají za bysterským lídrem o osm bodů, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Na druhou stranu ani ne nepřekonatelné, ovšem za předpokladu opravdu stabilních jarních výkonů, což nejen Morašicím, ale i dalším celkům z horní poloviny tabulky v podzimním období citelně scházelo.

SK Polička vs. TJ Svitavy B.
Fotbalový deník: Nováčci hájí špici. Boj o udržení bude jen pro silné povahy

Katastrofální podzim odehrál poslední Horní Újezd, na kontě má pouze dvě remízy a označit jeho situaci za kritickou je ještě eufemismus. Nicméně nelze zapomenout, že v pomyslném jarním banku pořád je 39 bodů a ani Horňák rozhodně nelze předčasně odepsat. Ostatně hned v úvodním dějství je na pořadu klání Horní Újezd – Bystré. Na první pohled není v okresním přeboru duelu, jenž by měl jasnějšího favorita, ale je to první mistrák skoro po pěti měsících, není zřejmé, jak kdo na tom po dlouhé pauze je, a takové střety často bývají nejnáchylnější k překvapením.

Nejen Horního Újezdu však však bude týkat dění v pásmu existenčního ohrožení. „Namočených“ týmů je daleko více. V úplně odlišném světle oproti podzimu se musí představit nováček z Městečka Trnávky, nemá-li mít doba jeho účasti v přeboru jepičí život, o klidu na startu jarní části rozhodně nemohou hovořit ani v Poličce, Mladějově či Hradci nad Svitavou.

SELECT OP muži, 15. kolo
Sobota 15:00:
Borová – Polička B (hř. Telecí)
Dolní Újezd B – Boršov
Opatov – Cerekvice nad Loučnou
Dlouhá Loučka – Hradec nad Svitavou (hř. Křenov)
Neděle 15.00:
Morašice – Mladějov
Horní Újezd – Bystré
Městečko Trnávka – Jevíčko


Načítám tabulku ...

Začíná také jarní pokračování bojů v okresní III. třídě hrané v této sezoně tříkolovým modelem. Nejnižší okresní soutěž vygenerovala na podzim dvojici velkých uchazečů o postup. Vendolí prohrálo ve čtrnácti kolech jediný zápas, Třebařov ani ten a za nimi zeje podstatná bodová mezera. Samozřejmě není o ničem rozhodnuto, ale to by u tohoto dua muselo oproti podzimu dojít skutečně k rapidnímu poklesu výkonnosti, aby dalo pronásledovatelům ještě „čuchnout“. Připomeňme, že postupová místa do okresního přeboru jsou dvě.

TJ Sokol Pomezí vs. TJ Semanín.
Fotbalový deník: Ve Svratouchu berou jen postup. Stejný cíl vyhlašuje i Žamberk

Kdo by ještě mohl nastartovat motory a rozjet stíhačku? Reálně linhartická Metra a Čistá. K tomu ovšem potřebují za prvé neztrácet body s papírově slabšími soupeři a za druhé ve vzájemných střetnutích obrat dva zatím nejlepší týmy soutěže. Potom by III. třída mohla ještě dostat novou zápletku.

SELECT III. třída, 15. kolo
Sobota 15:00:
Němčice – Sebranice
Čistá – Linhartice
Koclířov – Radiměř
Velké Opatovice B – Třebařov
Neděle 15.00:
Vendolí – Staré Město


Načítám tabulku ...