Opatov vstoupil do pohárového semifinále na stadionu u Loučné lépe a poměrně záhy se ujal vedení. Cerekvičtí po půlhodině hry skóre dotáhli a všechno nasvědčovalo vyrovnané bitvě o postup. Závěr ovšem vyzněl jasně pro domácí, dvěma zásahy během tří minut soupeři odskočili a do jeho otevřené obrany krátce před koncem výsledek ještě vylepšili. Druhý duel se hrál na svitavské umělé trávě a klíčovou roli v něm sehrály penalty. A nejen v závěrečném rozstřelu, ale i v předešlém průběhu utkání, protože domácí pokutový kop v prvním poločase neproměnili. A tahle fotbalová disciplína jim moc nešla ani v „dovednostní soutěži“, která následovala po bezgólových devadesáti minutách hry. Finálovou bránu tedy rozrazil poprvé v novodobé historii Třebařov, Cerekvice bude obhajovat loňské vítězství. Dějiště finálového souboje určí v nejbližší době Výkonný výbor OFS Svitavy.

V dohrávce 19. kola nejvyšší okresní soutěže nepotvrdilo poličské béčko svoji dosavadní jarní neporazitelnost na domácím pažitu v Rohozné. V souboji s Dlouhou Loučkou se do poločasu dostalo především zásluhou střelecky disponovaného Zdeňka Konečného do dvougólového manka, s nímž po změně stran nedokázalo nic udělat, naopak znovu inkasovalo. Dlouhá Loučka se tímto úspěchem posunula na třetí pozici, na vedoucí Mladějov ztrácí jen čtyři body.

OKRESNÍ PŘEBOR

19. KOLO: Polička B – Dlouhá Loučka 1:4 (1:3). Branky: 21. Valouch – 8. Novotný, 16. a 37. z pen. Konečný, 71. Neumann.


Načítám tabulku ...

POHÁR OFS SVITAVY

SEMIFINÁLE: Cerekvice nad Loučnou – Opatov 5:1 (1:1). Branky: 31. Klesal, 69. Kusý, 71. Řehák, 85. Korčák, 88. Lipavský – 17. Paar. Hradec nad Svitavou – Třebařov 0:0 (0:0), pen. 2:4.